کد خبر: 100334 تاریخ انشار : 1395/10/15 22:43
اندازه متن
ارتفاع سطر

اعضای ارشد گروه تروریستی جبهه النصره در حمله هوایی در سوریه به هلاکت رسیدند

گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه که در انگلیس قرار دارد گفت که معلوم نیست حمله را چه کشوری انجام داده است. با این حال یک سخنگوی جبهه فتح شام حمله را به آمریکا نسبت داد.

به گزارش ماد ؛ در حمله ای هوایی در سوریه حداقل ۲۵ عضو گروه فتح شام که قبلا به جبهه نصرت شهرت داشت کشته شده اند. گفته می شود شماری از اعضای ارشد این گروه هم در میان کشته ها هستند.گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه که در بریتانیا قرار دارد گفت که معلوم نیست حمله را چه کشوری انجام داده است. با این حال یک سخنگوی جبهه فتح شام حمله را به آمریکا نسبت داد.گروه ناظر حقوق بشر سوریه گفت نمی تواند بگوید این حملات هوایی به نواحی روستایی استان ادلب کار ائتلاف تحت رهبری آمریکا بوده یا روسیه.به گفته این گروه اعضای ارشد جبهه فتح شام به هنگام حمله مشغول انجام دیداری در محل بودند اما هویت آنها مشخص نشد. شمار زیادی هم در این حمله زخمی شده اند.ابو اناس الشامی یک سخنگوی جبهه فتح شام در بیانیه ای گفت که حمله توسط ائتلاف تحت رهبری آمریکا انجام شد.در این بیانیه که رویترز آن را نقل کرده آمده است: "ستادی که اندکی پیش هدف حمله ائتلاف بین المللی قرار گرفت مقر اصلی ما در این ناحیه بود و حاوی شماری از دفاتر شعب مختلف است. این حمله منجر به کشته شدن شماری از برادران ما شد."گروه تروریتسی جبهه نصرت در ماه ژوئیه گذشته پس از جدایی از القاعده نام خود را به جبهه فتح شام تغییر داد.اعضای این گروه هم اکنون به عنوان بخشی از یک گروه بزرگتر که استان ادلب را کنترل می کند درحال فعالیت هستند. ادلب پس از افتادن بخش شرقی حلب به دست نیروهای دولتی اکنون پایگاه اصلی مخالفان در سوریه است.روسیه و ترکیه می گویند جبهه فتح شام مشمول مذاکرات صلح نیست.علاوه بر جبهه فتح شام، داعش هم مشمول این فرآیند نیست. ترکیه و روسیه همچنین یگان های کردی مدافع خلق را از مشارکت در این روند محروم کرده اند.آتش بسی که روز پنجشنبه گذشته به اجرا گذاشته شد با میانجیگری ترکیه و روسیه به دست آمده است. مذاکرات صلح قرار است در ادامه ماه جاری در شهر آستانه قزاقستان برگزار شود.
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 

آخرین عناوین خبری

ممنوعیت رسانه های داخلی از اطلاع رسانی وقایع ایران به نفع رسانه های خارجی

اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند

دستور غیرقانونی ترامپ برای حملات هسته ای را نمی پذیرم

صادرات 24 میلیون دلاری کنسرسیوم های صنعتی خراسان رضوی

کشف محموله قاچاق کودک با هوشیاری ماموران گمرک

عصبانیت اروپاییان از ریاست جمهوری ترامپ در چند هفته اخیر چندین برابر شده است.

سخنان شب گذشته ترامپ همچون گذشته سخیف و بی‌ادبانه بود.

ناوآمریکایی حاضر در سواحل کره شمالی زندانی شناور برای تفنگداران ایالت متحده

ترامپ ظاهرا نمی داند برجام سند دوجانبه نیست / آمریکا امروز تنهاتر از همیشه در برابر برجام قرار دارد

با بهره گيري از ظرفيت ها مي توان بر چالش ها غلبه كرد / فرصت سوزي يكي از عوامل چالش ساز در كرمانشاه است / بياييد تماشاچي نباشيم و مشكلات استان را خودمان حل كنيم

بعد از فوت پدرم سریعا گاوصندوقش را خالی کردند/ مشتاقیم بدانیم که وصیت نامه آیت الله کجاست؟

آسیا گردی یازده روزه ی ترامپ:

 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان