کد خبر: 101895 تاریخ انشار : 1396/07/24 15:54
اندازه متن
ارتفاع سطر

عصبانیت اروپاییان از ریاست جمهوری ترامپ در چند هفته اخیر چندین برابر شده است.

مشاور ارشد سیاست خارجی صدر اعظم آلمان: اینکه ترامپ ریشه ی آلمانی دارد و واقعیت های درونی آمریکا ریاست جمهوری ترامپ را وادار به تغییر رویه می کند.

مشاور ارشد سیاست خارجی صدر اعظم آلمان: اینکه ترامپ ریشه ی آلمانی دارد و واقعیت های درونی آمریکا ریاست جمهوری ترامپ را وادار به تغییر رویه می کند.
به گزارش ماد و به نقل از "رویترز"، مسئولان دولتی اروپا میگویند: تصمیمات اخیر ترامپ،از تغییرات مشکوک آب و هوا برای مدیریت و حفاظت محیطی بگیرد تا عدم توافق او با چین بر سر تایوان، حاکی از آن هستند که رئیس جمهوری آمریکا دورو تر از آن است که اروپاییان در ابتدا تصور میکردند.
پس از شگفتانه ی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا،اروپا  برای مواجهه با واشنگتن بر سر مسائلی مانند روسیه و توافق هسته ای ایران و تجارت آزاد و تغییرات اب و هوا و....خود را آماده کرده است
یک دیپلمات ارشد اروپایی در خصوص سیاست های عجولانه ترامپ می گوید:آشکار است که این سیاست،سیاستی تحول پذیر نیست بلکه کاملا برعکس است.
پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا،مسئولان اروپایی در خصوص اینکه دقیقا ترامپ با ورودش به کاخ سفید چه کارهایی انجام می دهد و حال و هوای کاخ سفید چگونه با ورودش تغییر میکند واکنش های متفاوتی را نشان داده اند که نشان از بی ثباتی سیاست های داخلی و خارجی ترامپ در مقابله با اتفاقات جهانی است.
انتخاب اعضای کابینه ی ترامپ که بیشتر از اقتصاد گردان های سیاسی آمریکایی بوده اند اقدامات ترامپ را از ترس اینکه روزی با ورود رقیبان سیاسی کنار گذاشته شود، بیشتر کرده است.
در همین راستا تیلرسون نسبت به جمعی از مسئولان اروپایی که نگرانی های خود را بیان می کردند  در خصوص رابطه ی نزدیکش با روسیه و رییس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین،عکس العمل هایی از خود بروز داد و همگان مطمئن بودند که مدیر ابرشرکت میتواند دیپلماتی شود که بر تارک آمریکا بدرخشد.
یک دیپلمات ارشد اروپایی گفت  که چشم دارد آمریکا و ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) از اهداف منطقه ای مسکو حفاظت کند.

م:نسیم گودینی

 
 
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان