کد خبر: 105634 تاریخ انشار : 1395/10/17 17:39
اندازه متن
ارتفاع سطر

تذکرهای شفاهی و کتبی نمایندگان مجلس ؛ از گرامیداشت روز 9 دی تا حل مشکلات فرهنگیان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکرهای شفاهی و کتبی خود با گرامیداشت سالروز 9 دی، خواستار حل مشکلات فرهنگیان و معلمان و کشاورزان شدند.

به گزارش ماد ؛ اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش در ابتدای جلسه علنی نوبت عصر چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: هشتم دی طلیعه رخدادی بزرگ برای تاریخ ملت ایران است استکبار جهانی در این روز مایوس از همه تلاش های گذشته از جمله جنگ، کودتا، تحریم این بار به آتشی دل بسته بود که از دل فتنه ای بزرگ زبانه می کشید.
وی ادامه داد: دشمنان می خواستند این آتش تا می تواند بزرگ و سرکش باشد تا شاخ و برگ و ریشه انقلاب را بسوزاند حال برای آنها بسیار بهتر بود که ریشه پهناور و ساقه تناور انقلاب توسط شاخ برگ انقلاب بسوزد.
این نماینده اصولگرای مجلس افزود: انتخابات جریانی معمولی و پرتکرار در تاریخ انقلاب بود حال این مسئله وسیله مناسبی برای رسیدن آنها به اهداف شوم بود از این رو با تمام وجود به میدان آمدند و با نفش شیطانی خود تا می توانستند بر تنور آتش دمیدند آنها زخم خورده نام امام، حریم ولایت و عاشورای حسینی بودند و می خواستند که از اینها جز خاکستری بر جای نماند ولی ازمکر خدا غافل ماندند.
وی خاطرنشان کرد: در پایان این آتش، آن چیزی که از خاکستر باقی ماند آرزوهای شیطانی دشمنان بود این بار دست اراده الهی از آستین ملت بیدار ایران بیرون آمد و به پیروی از رهبر هوشیار و فرزانه خود طوفانی عظیم فراهم آوردند و آتش را به خرمن آرزوهای دشمن انداختند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: درود بر مردم بیدار و همیشه در صحنه ایران اسلامی به ویژه استان گیلان که پرچم دار این قیام الهی بودند و با خلق حماسه 8 دی پیشاپیش ملت، شکوه و بصیرت خود را به رخ جهانیان کشاندند از طرفی دیگر فتنه 88 به ما آموخت که دشمن بیدار است و هیچ فرصتی را از دست نمی دهد، اگر غافل ببیند می داند که چگونه حتی بر شانه های برخی خواص پا بگذارد از این رو مهمترین آموزه بر راه علاج بصیرت و ولایتمداری است.
شکور پورحسین شقلان نماینده مردم پارسآباد و بیله سوار نیز در تذکر شفاهی خطاب به رییس جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی خواستار حل مشکل کشاورزان این منطقه شد و در تذکر دیگری به وزیر ورزش و جوانان گفت: نتیجه جابجایی پول 3 میلیاردی صندوق پیش کسوتان که در زمان تصدی همزمان علی اکبر طاهری مدیرعامل وقت صندوق و سرپرست فعلی به کجا انجامیده است و اگر خلافی بود چرا با خاطیان برخورد نشد و اگر پول را برگردانده اند، چه زمانی پرداخت شد.
نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: به رغم تذکر رهبری، برنامه اقتصاد مقاومتی وزارت ورزش و جوانان تهیه نشده و اگر شده به نهادهای نظارتی اطلاع داده نشده است.

** تذکرها به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
احمد امیرآبادی فراهانی عضو دیگر هیات رییسه مجلس همچنین با قرائت تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور اظهارداشت: نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، رضا شیران خراسانی نماینده مردم مشهد، اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد، محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در تذکری به وزرای اطلاعات و امور خارجه خواستار تقویت و ارتباط با کشورهای پشتیبان جمهوری اسلامی ایران در زمان دفاع مقدس شدند.
وی اظهارداشت: اقبال محمدیان نماینده رامهرمز در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار تسریع در اجرایی کردن دستور رهبر معظم انقلاب برای تبدیل به احسن کردن زمین‌های موقوفه رامشیر توسط رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور شدند.
عضو هیات رییسه مجلس یادآور شد:‌ نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار توضیح علت تهمت به نماینده مجلس شورای اسلامی درباره دریافت وام از بانک صنعت و معدن توسط پایگاه خبری انتخاب شد.
وی افزود: جواد کاظم نسب نماینده مردم بستان آباد در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار لزوم جلوگیری از ضبط و تدوین فیلم حلقه بر خاک شد.
امیرآبادی همچنین با بیان این که نادر قاضی پور نماینده ارومیه در تذکر دیگری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اظهارات درباره گروه فرقان تذکر داده است، تصریح کرد: محسن بیگلری نماینده سقز و بانه به وزیر آموزش و پرورش خواستار توضیح علت عدم حل مشکلات معلمان پیش دبستانی و مربیان سوادآموزی شد.
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):



نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910



 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان