کد خبر: 114673 تاریخ انشار : 1396/06/08 11:38
اندازه متن
ارتفاع سطر

محمد مختاری، کارشناس مسائل سیاسی:

تورم ۴۰ درصدی، عاقبت قاطعیت احمدی نژاد در برابر آمریکا/ قاطعیت در عالم سیاست معنا ندارد

محمد مختاری، کارشناس مسائل سیاسی پیرامون بازدید از تأسیسات نظامی کشور و رویکرد مسئولین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: این درخواست و ادعا غیرقانونی است.

ماد - به نقل از استاد نیوز محمد مختاری، کارشناس مسائل سیاسی در مصاحبه‌ای با خبرنگار استادنیوز پیرامون بازدید از تأسیسات نظامی کشور و رویکرد مسئولین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: این درخواست و ادعا غیرقانونی است. شما هر چه که بیشتر از حقوق خود کوتاه بیایید، آن‌ها ادعای بیشتری نسبت به بازرسی مسائل داخلی شما دارند. ما باید عاقلانه عمل کنیم  به گونه‌ای که برای اعمال تحریم‌های بیشتر، بهانه‌ای به دست آن‌ها ندهیم. مراکز و ارگان‌های داخی و مخصوصاً نظامی ما خط قرمز است و حق بازدید عناصر بیگانه از آن ممنوع است. اگر این بازرسی، توسط مسئولین مرتبط کشورمان اجازه داده شود، خیانت بزرگی به امنیت کشور است. این خلاف استقلال کشور است. مگر آن‌ها اجازه بازدید از مراکز نظامی خود را به سایر کشورها می‌دهند؟!

وی افزود: در مورد مراکز اتمی یا ساختار هسته‌ای کشور، پای سازمان ملل و سازمان انرژی اتمی در میان بود و بحث حقوقی آن متمایز از این‌ قضیه بود اما ساختار نظامی یک کشور محرمانه است. اگر آن‌ها ساختار نظامی ما را بررسی نماید، ما را در آینده در تیررس خود قرار می‌دهند. هیچ مقام غیر مرتبطی حق بازدید از این مراکز را ندارد. نباید اصلاً در مورد چنین موضوعی صحبت شود. ورود به این موضوع مطابق قانون بین‌الملل نیست و زیاده‌خواهی آنان‌ را نشان می‌دهد.
مختاری تصریح کرد: وقتی ما یک اقتصاد نفتی داریم که مقام معظم رهبری هم در مورد آن بیان کردند، دولت‌هایی که درآمد آنها بالای شصت درصد از طریق منابع زیرزمین تأمین گردد، به این‌ها دولت‌های رانتی یا اجاره‌دار می‌گویند. دشمن این را متوجه شد و تحریم‌های نفتی ما را در دستور کار خود قرار داد و از این طریق فشار زیادی آورده‌اند. تأسیسات نظامی باعث امنیت ما می‌شود. امنیت چیز کمی نیست و باید از آن پاسداری کرد. این مراکزِ نظامی هستند که استقلال ما را تأمین نموده‌اند و باعث آرامش مردم شده‌اند.


 
این کارشناس مسائل سیاسی اذعان داشت: اگر در مورد این موضوعات بخواهد مذاکره‌ای صورت بگیرد، کاملاً غیرقانونی است. اگر هر مسئولی، زیر بار آن برود، مرتکب اشتباهی بسیار بزرگ شده است. حقوق بین‌المللی هم با این کار در تناقض قرار دارد. این بلایی بود که بر سر صدام هم آمد و پس از بازرسی از مراکز نظامی آن‌ها و با شناخت نقاط قوت و ضعف، دفعه‌ بعدی حمله نظامی انجام دادند.
وی در مورد رویکرد و قاطعیت مسئولین سیاست خارجه کشورمان افزود: در عالم سیاست، بحث قاطعانه بودن در جاهایی مانند مراکز نظامی واجب است. اما در جاهایی دیگر که رهبری هم پیرامون آن “نرمش قهرمانانه” را بیان نمودند، جاهایی که بر اساس استقلال کشور خدشه وارد نمی‌شود، مذاکره اشکالی ندارد. قاطعیت در عالم سیاست معنا ندارد و به جای آن باید از ذکاوت، ظرافت و هوش استفاده کرد.مذاکره برای افزایش منافع ملی است.
وی در مورد مسئله هسته‌ای و مذاکرات آن اظهار داشت: در مورد پرونده هسته‌ای نیز، چون دچار بهانه شده بودند، ما هم مذاکره کردیم و به نتایج خوبی هم رسیدیم. در حال حاضر، ترامپ علناً ضد حقوق بشر رفتار می‌کند و حتی اطرافیانش هم از او دور شده‌اند. در تیم مذاکرات دولت دهم دیدیم که با قاطعیت وارد شدن، تحریم و تورّم چهل درصدی را در پیش دارد اما تیم ظریف به خوبی عمل کرد و توانستند کشور را با همه‌ مشکلات آن اداره نمایند. باید طوری حرکت نمود که نه استقلال کشور به خطر بیفتد و نه بهانه‌ای به دست دشمن بیفتد.
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 

آخرین عناوین خبری

ممنوعیت رسانه های داخلی از اطلاع رسانی وقایع ایران به نفع رسانه های خارجی

اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند

دستور غیرقانونی ترامپ برای حملات هسته ای را نمی پذیرم

صادرات 24 میلیون دلاری کنسرسیوم های صنعتی خراسان رضوی

کشف محموله قاچاق کودک با هوشیاری ماموران گمرک

عصبانیت اروپاییان از ریاست جمهوری ترامپ در چند هفته اخیر چندین برابر شده است.

سخنان شب گذشته ترامپ همچون گذشته سخیف و بی‌ادبانه بود.

ناوآمریکایی حاضر در سواحل کره شمالی زندانی شناور برای تفنگداران ایالت متحده

ترامپ ظاهرا نمی داند برجام سند دوجانبه نیست / آمریکا امروز تنهاتر از همیشه در برابر برجام قرار دارد

با بهره گيري از ظرفيت ها مي توان بر چالش ها غلبه كرد / فرصت سوزي يكي از عوامل چالش ساز در كرمانشاه است / بياييد تماشاچي نباشيم و مشكلات استان را خودمان حل كنيم

بعد از فوت پدرم سریعا گاوصندوقش را خالی کردند/ مشتاقیم بدانیم که وصیت نامه آیت الله کجاست؟

آسیا گردی یازده روزه ی ترامپ:

 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان