کد خبر: 197332 تاریخ انشار : 1396/07/18 15:38
اندازه متن
ارتفاع سطر

مهندس بازوند:

با بهره گيري از ظرفيت ها مي توان بر چالش ها غلبه كرد / فرصت سوزي يكي از عوامل چالش ساز در كرمانشاه است / بياييد تماشاچي نباشيم و مشكلات استان را خودمان حل كنيم

مهندس بازوند ظهر امروز در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی گفت : هرچند كرمانشاه داراي چالش ها و مشكلات بسياري در حوزه هاي مختلف است ولي ظرفيت هاي استان آنقدر قابل اعتنا هستند كه مي توان با بهره گيري از آن ها بر اين چالش ها و موانع غلبه كرد و انجام چنين مهمي دور از دسترس نیست.

ماد - مهندس بازوند ظهر امروز در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی كه با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اعضاي مجمع نمايندگان استان كرمانشاه، معاونين وزير صنعت و معدن و صنعتگران و فعالان اقتصادي و بازرگاني استان برگزار شد؛ اظهار داشت: هرچند كرمانشاه داراي چالش ها و مشكلات بسياري در حوزه هاي مختلف است ولي ظرفيت هاي استان آنقدر قابل اعتنا هستند كه مي توان با بهره گيري از آن ها بر اين چالش ها و موانع غلبه كرد و انجام چنين مهمي دور از دسترس نیست و غبار ناشي از اين چالش ها و موانع آنقدر گسترده نيست كه نتوان چشم انداز اميد بخشي را براي استان رقم زد. البته براي بهبود اين شرايط بايد راهكارهاي جدي انديشيد زيرا چالش هاي فعلي مي توانند مانع از ورود جريان سيال سرمايه به استان شوند.

ایشان در ادامه افزودند: فرصت سوزي يكي از علت هاي به وجود آمدن چالش ها در استان است و بايد تلاش كنيم از هرگونه فرصت سوزي پرهيز كنيم. براي رسيدن به اين مهم بايد به اين جمع بندي برسيم كه تماشاچي نباشيم و مشكلات استان را خودمان حل كنيم.

استاندار کرمانشاه در خصوص این استان در نشست هيأت دولت عنوان كرد:من به دوستانم در هیئ دولت گفتم به استاني مي روم كه وضعيت بيكاري آن بسيار نامساعد است و از دكتر روحاني تقاضا مي كنم در صورتي كه موفق به جذب يك ميليارد دلار سرمايه بخش خصوصي شديم ايشان نيز صندوق توسعه ملي را مكلف كند تا 4 ميليارد دلاراعتبار با شرايط مناسب در اختيار استان قرار دهد.

ایشان در ادامه و در خصوص موانع سرمایه گزاری در استان خاطر نشان کرد: موضوع تخصيص آب يكي ديگر از موانع سرمايه گذاري در استان است. چرا پروسه تخصيص آب به يك واحد صنعتي در استاني كه با معضل شديد بيكاري روبرو است اينقدر طولاني است. در حاليكه اين تخصيص بايد همانند آب شرب در اولويت باشد.
بازوند در انتهای این نشست خطاب به نمایندگان استان در مجلس گفت: موانع زيادي بر سر اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي قرار دارد و براي رفع اين موانع از نمايندگان تقاضا دارم قانوني تحت عنوان قانون رفع موانع اقتصاد مقاومتي در كشور تصويب كنند. اگر اين اتفاق بيافتد همه كشور و به ويژه استان كرمانشاه از ثمرات
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان