کد خبر: 37280 تاریخ انشار : 1396/06/09 11:45
اندازه متن
ارتفاع سطر

تبعیض نژادی در مدارس آمریکا

رسانه ی شدن تبعیض نژادی در یکی از مدارس ایالت میسیسیپی آمریکا چالش جدید دولت ترامپ در چند روز اخیر می باشد که طی آن والدین دانش آموزان این مدارس با تشکیل پرونده حقوقی و اعتراض به «نظام واحد مدارس دولتی آزاد» رسما خواهان رسیدگی به وعده 150 ساله دولت های مختلف در آمریکا مبنی بر برابری نظام آموزشی در این کشور شده اند.

ماد - رسانه ی شدن تبعیض نژادی در یکی از مدارس ایالت میسیسیپی آمریکا چالش جدید دولت ترامپ در چند روز اخیر می باشد که طی آن والدین دانش آموزان این مدارس با تشکیل پرونده حقوقی و اعتراض به «نظام واحد مدارس دولتی آزاد» رسما خواهان رسیدگی به وعده 150 ساله دولت های مختلف در آمریکا مبنی بر برابری نظام آموزشی در این کشور شده اند.

خانم ویلیامز مادر یکی از همین دانش آموزان در مصاحبه ی با "روزنامه گاردین"گفته است که : چندی پیش پسرم را در یکی از مدارس ابتدایی مدیسون میسیسیپی ثبت نام کرده ام که محیط این مدرسه شبیه زندانه تا مدرسه،رنگ دیوارها از بین رفته و غذاهای از تاریخ مصرف گذشته در کافه تریا سرو می شود.

مادر این دانش آموز با اشاره به آموزش های غیر استاندار در این مدرسه ابتدایی گفت: نگران است که پسرش از کارکلاسی خسته شود و همچنین این مدرسه منابع لازم برای چالش و یادگیری جالب یرای فرزندش را ندارد و نگران آفت تحصیلی شدید فرزندش نسبت به دانش آموزان دیگر است و به همین خاطر به همراه والدین سه نفر از دانش آموزان این مدرسه به دیوان عالی این ایالت شکایت رسمی خود را ارائه داده است.

پرونده دعوی که توسط مرکز حقوق فقر جنوبی به نمایندگی از مادران تهیه شده مربوط به کیفیت تحصیلات در دو مدسه ی ست که که  "جی سی "  در آن حضور داشته است.در این پرونده حقوقی اشاره شده است که در این مدرسه 99 درصد دانش آموزان سیاه پوست می باشند و این در حالی است که مدارسی که شرایط تحصیلی بهتری را دارند بیشتر دانش آموزان آنها سفید پوست می باشند.

گفتنی است که بر اساس حکم دیوان عدالت ایالت های آمریکا در سال 1954،تفکیک مدارس سیاه پوستان و سفید پوستان در مدارس دولتی ممنوع می باشد و این کار ایالت میسیسیپی نقض قانون می باشد.
"ویل بردوال" وکیل دیوان عدالت آمریکا می گوید مدارس دولتی باید بدون در نظر گرفتن رنگ پوست دانش آموزان کیفیت مناسب و یکسان آموزش را ارائه دهند و این اقدام مدرسه میسیسیپی نظام آموزشی ایالت متحده را زیر سوال برده ست.
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان