کد خبر: 37531 تاریخ انشار : 1396/07/13 14:08
اندازه متن
ارتفاع سطر

آسیا گردی یازده روزه ی ترامپ:

کاخ سفید از سفر رئیس جمهور آمریکا،دونالد ترامپ به پنج کشور آسیای جنوب شرقی در ماه نوامبر برای فرونشاندن تهدیدات هسته ای کره ی شمالی خبر داد.

به گزارش ماد و به نقل از واشگنتن،کاخ سفید اعلام کرد که ترامپ طی روزهای ۱۴-۳ نوامبر ،به کشور های ژاپن،کره ی جنوبی،چین،ویتنام و فیلیپین سفر میکند و نیز توقفی در هاوایی خواهد داشت.لازم به ذکر است که ترامپ برای نخستین بار از آغاز ریاست جمهوری اش،به این کشور ها سفر میکند.محور اصلی گفت و گوی وی،مسئله ی موشک های با کلاهک هسته ای میباشد که قرار است به آمریکا اصابت کند.
کاخ سفید تاکید کرد که بازدید ترامپ از این کشورها موجب تقویت عزم بین المللی برای مواجهه با تهدیدات کره ی شمالی و تضمین کامل و معتبر و تغییر ناپذیر شبه جزیره ی کره خواهد شد.
ترامپ طی لفاظی هایی شدید و موضع گیری هایی سرسختانه بر علیه برنامه ی تسلیحات هسته ای کره ی شمالی،دو هفته ی پیش در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل تصریح کرد که اگر کره ی شمالی پا بر دم آمریکا گذارد،کره را با خاک یکسان و ویران میکند.
 
کره ی شمالی نیز در پاسخ به او عهد بسته که بر علیه آمریکا با شدت عمل،به ستیز برمی خیزد و اخطار داده است که دست به انجام آزمایش قوی ترین و مرگبار ترین بمب،یعنی بمب هیدروژنی،بر فراز اقیانوس آرام، میزند.
 
هم چنین انتظار میرود که ترامپ در خصوص تجارت و روابط اقتصادی منطقه،به بحث و گفتگو بپردازد و در دو نشست مهم سازمان همکاری های اقتصادی آسیا-پاسفیک در ویتنام و انجمن ملل آسیای جنوب شرقی در چین،شرکت خواهد کرد.
 
مترجم : نسیم گودینی
 
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان