کد خبر: 48706 تاریخ انشار : 1396/03/24 13:43
اندازه متن
ارتفاع سطر

ظریف: تهدید و تحریم راه حل مشکلات نیست

ظریف وزیر امور خارجه کشورمان گفت: محاصره، تحریم، تهدید و مجازات نمی تواند برای حل بحران در شورای همکاری خلیج فارس نتیجه بخش باشد.

به گزارش ماد ؛ تلویزیون الجزیره به نقل از وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد: حل مشکلات میان کشورها از طریق فشار، تهدید و تحریم ممکن نیست.

این شبکه اعلام کرد: آقای ظریف در گفتگویی با شبکه الجزیره گفت، محاصره، تحریم، تهدید و مجازات نمی تواند برای حل بحران در شورای همکاری (خلیج فارس) نتیجه بخش باشد.

شبکه تلویزیونی الجزیره اعلام کرد، وزیر امور خارجه ایران از کشورهای منطقه دعوت کرد با تکیه بر رایزنی و مذاکره در پی حل مشکلاتشان باشند.

این شبکه خبری اعلام کرد، محمد جواد ظریف در گفتگو با الجزیره گفت: معتقدم پیامی که باید به همه کشورهای خلیج فارس و دیگر کشورها ابلاغ شود این است که دیگر جایی برای مشکلات و اختلافات نیست، نمی توان مشکلات میان کشورها را با فشار، تهدیدات و مجازات حل کرد، تنها راه برای حل مشکلات، گفتگو و رایزنی و به طور کلی تلاش های دوستانه است.

وی ادامه داد: امروز در محافل جهان مشکلات بدون راه حل نیستند. اگر در پی آن باشیم که از طریق زیان رساندن به دیگری به سودی برسیم همگان زیانکار خواهیم بود و این درسی آزموده شده است به همین دلیل از همه همسایگانمان در منطقه می خواهیم، با وجود مشکلاتی که میان ما و بسیاری از آنها وجود دارد، برای حل اختلافاتشان به گفتگو روی بیاورند و در پی حذف دیگری نباشند. این راه ، کلید حل مشکلات در منطقه است. بر این باور نیستیم که محاصره ، تحریم، تهدید و مجازات در گذشته موفقیت داشته اند زیرا تلاش برای شکستن اراده ملت ها غالبا سبب تقویت اراده آنان می شود.
منبع : جام جم آنلاین

Filed under: امور, ایران, تحریم, خارجه, ظریف, وزیر
ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان