کد خبر: 54851 تاریخ انشار : 1395/10/15 22:57
اندازه متن
ارتفاع سطر

سرکرده اصلی داعش در شرق موصل به هلاکت رسید

منابع خبری روز چهارشنبه گزارش دادند که ابو اسحاق العراقی از سرکرده های اصلی گروه تروریستی داعش در شرق موصل به هلاکت رسید.

به گزارش ماد ؛ ابو اسحاق العراقی معروف به زرقاوی موصل (اشاره به ابو مصعب الزرقاوی سرکرده معدوم تروریست ها) در عملیات نیروهای عراقی در منطقه الوحده واقع در شرق شهر موصل کشته شد.

بر اساس گزارش السومریه نیوز، ابو اسحاق العراقی پیش از تشکیل گروه تروریستی داعش در عراق و فعالیت تروریستی این گروه، از اعضای گروه تروریستی القاعده بود.

منطقه الوحده واقع در شرق شهر موصل امروز در عملیات نیروهای عراقی باز پس گرفته شد و نیروهای عراقی موفق شدند مسیر موصل و کرکوک را از عناصر داعش پاکسازی کنند.

نیروهای عراقی روز گذشته نیز منطقه المعارض و مجتمع تجاری شرق شهر موصل و نیز منطقه صنعتی و کارخانه آرد در منطقه الکرامه را آزاد کردند.

پیشتر پیتر کوک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرده بود، ارتش عراق تاکنون دو سوم از شرق شهر راهبردی «موصل» در شمال عراق را از تروریست های داعش بازپس گرفته و اکنون این منطقه در کنترل دولت عراق است.

نیروهای عراقی از زمان آغاز عملیات آزادسازی موصل در 17 اکتبر (26 مهر ماه) یک چهارم از مساحت این شهر را از داعش باز پس گرفته اند.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق گفته است که تروریست های داعش تا ماه آوریل (فروردین 1396) از این کشور بیرون رانده می شوند.

مرحله دوم عملیات موصل پس از نزدیک به یک ماه وقفه، هفته گذشته آغاز شد که در جریان آن عناصر داعش از چند بخش دیگر در شرق موصل عقب کشیدند. نیروهای عراقی هنوز وارد منطقه غربی موصل نشده اند.
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان