کد خبر: 56162 تاریخ انشار : 1395/10/15 21:35
اندازه متن
ارتفاع سطر

آزادسازی حلب و نقش مهم جبهه مقاومت در منطقه

تلاش های ارتش و نیروهای مردمی سوریه پیروزی های چشمگیری در صحنه سیاسی و نظامی به ارمغان آورد، گروه های تروریستی و معارض تحت حمایت آمریکا و غرب شکست سنگینی را متحمل شدند و بدین ترتیب قدرت سیاسی و نظامی محور مقاومت در منطقه، بیش از پیش، افزایش یافت.

به گزارش ماد ؛ آزادسازی حلب درعرصه سیاسی حاوی این پیام بود که دولت و ملت سوریه در پرتو الطاف الهی و مقاومت و ایثارگری های جوانان خود توانسته است، در برابر فشارهای گسترده گروه کشورهای غربی ضدسوری در حلب، به اهداف خود دست یابد.
با وجود بارها برقراری آتش بس موقت در حلب از سوی روسیه و سوریه، کشورهای غربی-عربی ضدسوری به ویژه آمریکا حاضر نشده اند گروههای مسلح تحت الحمایه خود موسوم به معارضان معتدل را از تروریست ها در شرق حلب جدا کنند و این در حالی است که با شکست گروه های تروریستی در حلب در میدان نبرد، گروه های معارض دیگر توان و قدرت سیاسی برای چانه زنی غیر قانونی خود علیه دولت و ملت سوریه را در اختیار ندارند و اقدامات شوم آنها به شکست انجامید و پیروزی دیگری در کارنامه درخشان محور مقاومت در منطقه رقم خورد.
بر اساس گزارش های میدانی، جریان مقاومت با همکاری ایران، عراق، سوریه و لبنان انسجام کاملی در عرصه سیاسی و اقتصادی منطقه پیدا کرده است و این محور بعد از پیروزی های چشمگیر رزمندگان دلیر و مقتدر اسلام و شکست‌های پی در پی تروریست‌ها در سوریه و عراق، به قدرتی شکست ناپذیردر منطقه تبدیل شده است و لرزه بر تن دشمنان اسلام انداخته است.
در این میان و بنا بر اعلام کارشناسان منطقه ای، علاقه زیاد کشورهایی چون مصر و یمن به پیوستن به این محور به عنوان تحولی مهم در آرایش سیاسی منطقه علیه منافع نامشروع رژیم صهیونیستی ارزیابی می شود که توانسته است صلح و ثبات و امنیت منطقه را بیش از پیش تضمین نماید و به عنوان مانعی بزرگ در برابر زیاده خواهی ها و جنگ افروزی های غیرقانونی رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی، نقش سازنده خود را در مناسبات سیاسی و نظامی منطقه ایفا کند.
حماسه مقاومت رزمندگان دلیر اسلام در سوریه، عراق و یمن به روشنی گویای این مطلب است که اراده‌ ی مستحکم و آهنین سربازان جبهه مقاومت توانسته است توطئه شوم محور تروریستی- تکفیری منطقه به سرکردگی آمریکا و غرب را با شکست مواجه سازد و بار دیگر پیروزی ' حق بر باطل' را به واقعیتی مسلم تبدیل کند.
شواهد میدانی گویای این مطلب است که پیروزی های ارتش سوریه و همپیمانانش در حلب ، شروعی برای پایان روند جنگ جهانی علیه سوریه و محور مقاومت است و تحولات اخیر منطقه تاکیدی بر تقویت توان مقاومت بعد از بیش از چهار سال ورود آن به سوریه و گسترش حضورش در همه میدان های نبرد از جمله در مقابل دشمن صهیونیستی به عنوان بزرگترین تهدید جهان اسلام است.
گسترش روزافزون فرهنگ مقاومت در منطقه و افزایش تاثیر کنشگری سیاسی و نظامی آن در عرصه سیاسی و نظامی در حالی است که دشمنان منطقه ای که در توهمات باطل خود به عقب نشینی مقاومت دل بسته بودند، اکنون شکست خورده اند و در تصمیم گیری های خود دچار دستپاچگی شده اند.
اکنون که نسیم آزادی در حلب وزیدن گرفته است و فریاد رسای مقاومت در منطقه، طنین انداز شده است، جبهه مقاومت با اتکا بر الطاف الهی و نیز عزم و اراده مستحکم خویش، توانسته است به قدرتی بلا منازع در عرصه سیاسی منطقه تبدیل شود.
بی تردید پیروزی های رزمندگان دلیر و مقتدر جبهه مقاومت که با اتکا بر قدرت لایزال الهی و نیز اراده مستحکم، تدبیر و شجاعت مثال زدنی خود رقم خورده است، به معنای افزایش قدرت روز افزون محور مقاومت و تحولی عظیم در آرایش سیاسی منطقه خواهد بود که نتیجه آن پیروزی قاطع محور مقاومت در سوریه، عراق و یمن و شکست تروریسم منطقه ای تحت حمایت آمریکا و غرب خواهد بود.
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان