کد خبر: 69917 تاریخ انشار : 1396/08/15 23:14
اندازه متن
ارتفاع سطر

صادرات 24 میلیون دلاری کنسرسیوم های صنعتی خراسان رضوی

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: در 6 ماهه نخست امسال کنسرسیوم های خوشه های صنعتی این استان 24 میلیون دلار کالا به کشورهای مختلف صادرات داشته اند.

به گزارش ماد ؛ مجید علیخواه افزود: در چهار سال گذشته سه کنسرسیوم برای سه خوشه صنعتی کفش، زعفران و فرش با هدف توسعه بازار داخلی و خارجی محصولات مزبور در استان تشکیل شده است.
وی بیان کرد: این کنسرسیوم ها به منظور کمک به توسعه بازار صنایع خرد، کوچک و متوسط در بستر خوشه های صنعتی ایجاد شده و صاحبان آنها موفق شده اند در نیمه نخست امسال محصولات خود را به کشورهای مختلف مانند امارات، هنگ کنگ، اسپانیا، کویت، آلمان، ایتالیا، چین، قرقیزستان و قزاقستان صادر کنند.
وی گفت: صدور محصولات به کشورهای هدف باید بیشتر از این شود تا بتوان محصولات بیشتری از واحدهای صنعتی را به کشورهای مختلف صادر کرد تا اقداماتی در جهت تقویت و توسعه بازار انجام گیرد.
علیخواه خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت مساعدت به واحدهای صنعتی در راستای صادرات محصولات تولیدی، شرکت های مشاوره مدیریت صادرات مستقر در مرکز خدمات فناوری کسب و کار معاونت صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان به واحدهای تولیدی خدمات مشاوره ای و نرم افزاری ارائه می دهند.
وی گفت: خدمات دیگری نیز در حوزه مدیریت صادرات و واردات، کمک به ثبت برند داخلی و بین المللی و همچنین صدور بیمه نامه ‌های صادراتی و ضمانت نامه ‌های صادراتی انجام می شود تا به حفظ جایگاه خراسان رضوی در صادرات کمک ارزنده ای شود.
علیخواه افزود: شکل گیری خوشه های صنعتی در دولت دهم طراحی شد اما توسعه آن در دولت یازدهم کلید خورد که در این مدت توسعه پنج خوشه صنعتی زعفران، مبلمان، جواهرات، قطعات خودرو و کفش خاتمه یافته است.
وی اظهار کرد: تا پایان سال گذشته 20 خوشه صنعتی در خراسان رضوی شناسایی شد، 16 امکان سنجی برای خوشه های صنعتی انجام و خوشه فرش تشکیل شد.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 45 شهرک و ناحیه صنعتی دولتی و 10 ناحیه خصوصی صنعتی، 6 هزار واحد صنعتی و 20 برند شناخته شده ملی و جهانی در خراسان رضوی وجود دارد.
منبع : ایرنا

Filed under: صادرات, کنسرسیوم, مدیریت, مشاوره
ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 

آخرین عناوین خبری

ممنوعیت رسانه های داخلی از اطلاع رسانی وقایع ایران به نفع رسانه های خارجی

اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند

دستور غیرقانونی ترامپ برای حملات هسته ای را نمی پذیرم

صادرات 24 میلیون دلاری کنسرسیوم های صنعتی خراسان رضوی

کشف محموله قاچاق کودک با هوشیاری ماموران گمرک

عصبانیت اروپاییان از ریاست جمهوری ترامپ در چند هفته اخیر چندین برابر شده است.

سخنان شب گذشته ترامپ همچون گذشته سخیف و بی‌ادبانه بود.

ناوآمریکایی حاضر در سواحل کره شمالی زندانی شناور برای تفنگداران ایالت متحده

ترامپ ظاهرا نمی داند برجام سند دوجانبه نیست / آمریکا امروز تنهاتر از همیشه در برابر برجام قرار دارد

با بهره گيري از ظرفيت ها مي توان بر چالش ها غلبه كرد / فرصت سوزي يكي از عوامل چالش ساز در كرمانشاه است / بياييد تماشاچي نباشيم و مشكلات استان را خودمان حل كنيم

بعد از فوت پدرم سریعا گاوصندوقش را خالی کردند/ مشتاقیم بدانیم که وصیت نامه آیت الله کجاست؟

آسیا گردی یازده روزه ی ترامپ:

 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان