کد خبر: 70867 (1) تاریخ انشار : 1396/03/16 09:18
اندازه متن
ارتفاع سطر

قرارداد فروش 150 بالگرد بلک هاوک به دولت عربستان جعلی است

موسسه معتبر بروکینگز در گزارشی اخبار مربوط به قرارداد 110 میلیارد دلاری تسلیحاتی واشنگتن با ریاض را جعلی خواند و نوشت که طبق بررسیهای ما هیچ قراردادی تاکنون امضا نشده است.

ماد - وسسه بروکینگز در گزارشی نوشت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته به ریاض سفر کرد و آمریکا و عربستان از امضای قراردادی تسلیحاتی با آل سعود به ارزش 110 میلیارد دلار خبر دادند.

این گزارش می‌گوید که تنها مشکل این است که هیچ قراردادی وجود ندارد و این اخبار جعلی هستند.

بروکینگز گزارش داد که از شرکتهای دفاعی و کنگره در این زمینه پرس و جو کرده و همه آنها متفق القول گفته‌اند که هیچ قرارداد وجود ندارد. فقط یک مشت حرف و علاقه و قصد خرید مطرح شده است اما هیچ قراردادی رسما وجود ندارد.

برخی از شرکتهای صنایع دفاعی می‌گویند که سعودیها علاقمند به خرید هستند اما تا کنون هیچ گزارشی به سنا برای بررسی ارائه نشده است.

آژانس همکاریهای دفاعی و امنیتی، بازوی فروس تسلیحات پنتاگون، این تلاشها را فروش در نظر گرفته شده نامیده است. هیچ قرارداد جدیدی تا کنون احراز هویت نشده و همه این قراردادها در دوره باراک اوباما شروع شده است.

براساس این گزارش، به عنوان مثال طرحی برای فروش 4 ناوشکن به عربستان مطرح شده است. این طرح اولین بار در سال 2015 توسط وزارت خارجه دولت قبل گزارش شده بود. مورد بعدی مساله فروش سامانه دفاع هوایی تاد است. عربستان سالها علاقه خود را برای خرید این سامانه ابراز کرده است اما تا کنون قراردادی امضا نشده است.

یا قرارداد فروش 150 بالگرد بلک هاوک که دولت عربستان آن را در لیست علاقمندیهای خرید خود قرار داده است اما خبر امضای قرارداد آن جعلی است.

این گزارش افزود: علاوه بر این، غیرمحتمل است که عربستان با توجه به کاهش قیمت نفت و هزینه های جنگ یمن توانایی پرداخت 110 میلیارد دلار را داشته باشد.
منبع :

Filed under: جعلی, داد, دولت, عربستان،آمریکا،قرار
ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان