کد خبر: 71655 تاریخ انشار : 1395/10/16 19:13
اندازه متن
ارتفاع سطر

کشته شدن یک سرباز ارتش ترکیه در درگیری با کردهای سوریه

یک روزنامه نگار کرد سوری در شهر 'قامشلو' از تعرض بالگردهای ارتش ترکیه به خاک سوریه در منطقه زاب در شمال این کشور و درگیری با نیروهای یگان مدافع خلق خبر داد. گفته شده در این درگیری ها یک سرباز ارتش ترکیه کشته شده است.

به گزارش ماد ؛ 'مسعود محمد' روزنامه نگار ساکن شهر 'قامشلو' با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: یگان های مدافع خلق سه شنبه شب تایید کردند سه هلی کوپتر ارتش ترکیه اقدام به نقض خاک سوریه کرده و در درگیری با یگان های مدافع خلق با ارتش ترکیه یک سرباز ارتش ترکیه کشته شده است.
وی افزود: نیروهای ارتش ترکیه در منطقه زاب در سومین روز سال نو میلادی تلاش کردند وارد خاک سوریه شوند که با پاسخ تند یگان های مدافع خلق روبرو شده و سرانجام نیروهای ارتش ترکیه ناچار به عقب نشینی به خاک ترکیه شدند.
به گفته این روزنامه نگار کرد؛ همان شب 3 فروند هلی کوپتر ارتش ترکیه با نقض خاک سوریه بر فراز آسمان منطقه تل کوچر در استان حسکه به پرواز درآمده و اقدام به تیراندازی به سوی مردم روستای «تل علو» در این منطقه کرده و سپس آسمان منطقه را ترک کردند.
'مسعود محمد' تاکید کرد ؛ نیروهای کردی که تحت عنوان یگان های مدافع خلق در منطقه مستقر هستند آماده هرگونه پاسخی به تعرض نیروهای ارتش ترکیه هستند.
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان