کد خبر: 74130 تاریخ انشار : 1396/06/07 15:15
اندازه متن
ارتفاع سطر

کره شمالی موشک بالستیک Hwasong-12 خود را به سمت آبهای ژاپن شلیک کرد

کره شمالی در اوایل روز سه شنبه یک فروند موشک بالستیک را به سوی شمال جزیره هوکایدو شمالی در شمال خلیج فارس شلیک کرده است که این اقدام کره شمالی موجب واکنش "شینزو آبه"، نخست وزیر ژاپن و سایر مقامات این کشور شد.

به گزارش گروه بین الملل ماد و به نقل از رویترز،کره شمالی در اوایل روز سه شنبه یک فروند موشک بالستیک را به سوی شمال جزیره هوکایدو شمالی در شمال خلیج فارس شلیک کرده است که این اقدام کره شمالی موجب واکنش "شینزو آبه"، نخست وزیر ژاپن  و سایر مقامات این کشور شد.
عملیات کره شمالی یکی از تحریک آمیزترین فعالیت های این کشور در چند سال اخیر است که منجر به شلیک موشک بالستیک از نوع  Hwasong-12  که فناوری آن اخیرا  توسط کره شمالی ایجاد شده است و بصورت محدود آزمایش  میشود.

در اوایل ماه جاری، کره شمالی تهدید کرد که چهار موشک Hwasong-12 را به به سمت  جنوب غربی اقیانوس آرام و گوام شلیک خواهد کرد که پس از آن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، دونالد ترامپ هشدار داد "پیونگ یانگ" با "آتش و خشم" مواجه خواهد شد.
طی سالهای اخیر کره شمالی چندین آزمایش موشک بالستیک را تحت رهبری کیم جونگ یون، انجام داده است که این شلیک موشک به سمت ژاپن کاری نادر در چند ده ی اخیر است.
پس از عملیات از سوی کره شمالی "شینزو"، نخست وزیر ژاپن، در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: "اقدام کره شمالی تهدیدی بی سابقه ای و جدی برای ملت ما است.

نخست وزیر ژاپن در این کنفرانس خبری اعلام کرد که طی تماس تلفنی با  ترامپ و صحبت در این مورد آنها موافقت کرده اند که فشار بر کره شمالی افزایش یابد. او به خبرنگاران گفت:دولت آمریکا حمایت صد درصدی خود را از ژاپن اعلام کرده است و در صورت بروز مشکل وارد عمل خواهد شد.
در حالی که اوایل ماه جاری، شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آراء تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی در پاسخ به آزمایش دو موشک دوربرد در ماه ژوئیه اعمال کرده است ،امروز اعلام کرد جهت بررسی این موضوع و تحریم های جدید علیه همسایه شمالی کره جنوبی نشست فوق العاده برگزار خواهد کرد.

کره شمالی بعد از آزمایش صبح امروز خود طی بیانیه ی رسمی اعلام کرد: ایالات متحده باید بداند که نمی تواند کره شمالی را با تحریم های اقتصادی  و تهدیدات نظامی منزوی کند تا دست از دستیابی به سلاح پیشرفته خود بردارد  و یا استفاده از انها را محدود کند.

ترجمه : معصومه عسکری    تصحیح: هادی موید
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان