کد خبر: 74130 تاریخ انشار : 1396/06/07 15:15
اندازه متن
ارتفاع سطر

کره شمالی موشک بالستیک Hwasong-12 خود را به سمت آبهای ژاپن شلیک کرد

کره شمالی در اوایل روز سه شنبه یک فروند موشک بالستیک را به سوی شمال جزیره هوکایدو شمالی در شمال خلیج فارس شلیک کرده است که این اقدام کره شمالی موجب واکنش "شینزو آبه"، نخست وزیر ژاپن و سایر مقامات این کشور شد.

به گزارش گروه بین الملل ماد و به نقل از رویترز،کره شمالی در اوایل روز سه شنبه یک فروند موشک بالستیک را به سوی شمال جزیره هوکایدو شمالی در شمال خلیج فارس شلیک کرده است که این اقدام کره شمالی موجب واکنش "شینزو آبه"، نخست وزیر ژاپن  و سایر مقامات این کشور شد.
عملیات کره شمالی یکی از تحریک آمیزترین فعالیت های این کشور در چند سال اخیر است که منجر به شلیک موشک بالستیک از نوع  Hwasong-12  که فناوری آن اخیرا  توسط کره شمالی ایجاد شده است و بصورت محدود آزمایش  میشود.

در اوایل ماه جاری، کره شمالی تهدید کرد که چهار موشک Hwasong-12 را به به سمت  جنوب غربی اقیانوس آرام و گوام شلیک خواهد کرد که پس از آن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، دونالد ترامپ هشدار داد "پیونگ یانگ" با "آتش و خشم" مواجه خواهد شد.
طی سالهای اخیر کره شمالی چندین آزمایش موشک بالستیک را تحت رهبری کیم جونگ یون، انجام داده است که این شلیک موشک به سمت ژاپن کاری نادر در چند ده ی اخیر است.
پس از عملیات از سوی کره شمالی "شینزو"، نخست وزیر ژاپن، در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: "اقدام کره شمالی تهدیدی بی سابقه ای و جدی برای ملت ما است.

نخست وزیر ژاپن در این کنفرانس خبری اعلام کرد که طی تماس تلفنی با  ترامپ و صحبت در این مورد آنها موافقت کرده اند که فشار بر کره شمالی افزایش یابد. او به خبرنگاران گفت:دولت آمریکا حمایت صد درصدی خود را از ژاپن اعلام کرده است و در صورت بروز مشکل وارد عمل خواهد شد.
در حالی که اوایل ماه جاری، شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آراء تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی در پاسخ به آزمایش دو موشک دوربرد در ماه ژوئیه اعمال کرده است ،امروز اعلام کرد جهت بررسی این موضوع و تحریم های جدید علیه همسایه شمالی کره جنوبی نشست فوق العاده برگزار خواهد کرد.

کره شمالی بعد از آزمایش صبح امروز خود طی بیانیه ی رسمی اعلام کرد: ایالات متحده باید بداند که نمی تواند کره شمالی را با تحریم های اقتصادی  و تهدیدات نظامی منزوی کند تا دست از دستیابی به سلاح پیشرفته خود بردارد  و یا استفاده از انها را محدود کند.

ترجمه : معصومه عسکری    تصحیح: هادی موید
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 

آخرین عناوین خبری

دستور غیرقانونی ترامپ برای حملات هسته ای را نمی پذیرم

صادرات 24 میلیون دلاری کنسرسیوم های صنعتی خراسان رضوی

کشف محموله قاچاق کودک با هوشیاری ماموران گمرک

عصبانیت اروپاییان از ریاست جمهوری ترامپ در چند هفته اخیر چندین برابر شده است.

سخنان شب گذشته ترامپ همچون گذشته سخیف و بی‌ادبانه بود.

ناوآمریکایی حاضر در سواحل کره شمالی زندانی شناور برای تفنگداران ایالت متحده

ترامپ ظاهرا نمی داند برجام سند دوجانبه نیست / آمریکا امروز تنهاتر از همیشه در برابر برجام قرار دارد

با بهره گيري از ظرفيت ها مي توان بر چالش ها غلبه كرد / فرصت سوزي يكي از عوامل چالش ساز در كرمانشاه است / بياييد تماشاچي نباشيم و مشكلات استان را خودمان حل كنيم

بعد از فوت پدرم سریعا گاوصندوقش را خالی کردند/ مشتاقیم بدانیم که وصیت نامه آیت الله کجاست؟

آسیا گردی یازده روزه ی ترامپ:

آمریکا باید به تداوم پایبندی خود به توافق هسته ای با ایران را بپذیرد

سفر اردوغان به ایران و گفتگو در مورد نحوه واکنش به همه‌پرسی کردستان

 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان