کد خبر: 74238 تاریخ انشار : 1395/10/17 19:46
اندازه متن
ارتفاع سطر

وابستگی موفقیت مذاکرات آستانه به موفقیت آتش بس در سوریه

ریاست جمهوری ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که موفقیت مذاکرات آستانه میان دولت سوریه و مخالفان به موفقیت آتش‌بس در سوریه وابسته است.

به گزارش ماد ؛ ریاست جهوری ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که موفقیت مذاکرات آستانه به موفقیت توافق آتش‌بس در سوریه وابسته است.

در این بیانیه نیز آمده است: معتقد هستیم که ترامپ با جدیت بیشتری با موضوعات حساس در منطقه تعامل خواهد کرد.

همچنین در این بیانیه تاکید شده است: انتظار حمایت کاملی از ائتلاف بین‌المللی در جنگ ترکیه در شهر الباب سوریه داریم و هیچ عذرخواهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه چند روز پیش اعلام کرد که مسکو و آنکارا با طرح مذاکره میان نمایندگان دولت سوریه و معارضان در شهر آستانه، پایتخت قزاقستان موافقت کرده‎‏اند.

این در حالی است که بر اساس اعلام ارتش سوریه گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره و گروه‌های وابسته به آن‎ها شامل آتش‎بس نمی‎شوند.

سوریه از اسفند 1389 صحنۀ جنگ مرگباری است که به گفتۀ دولت دمشق برخی کشورهای غربی و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن‌ها ازجمله عربستان سعودی، قطر و ترکیه از آن حمایت کرده‌‎اند.

آتش‌افروزی گروه‌های معارض دولت سوریه به کشته و زخمی شدن صدها هزار غیرنظامی منجر شده و میلیون‌ها آواره نیز برجای گذاشته است.
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):
انتشار خبر در :افزودن یه MySpace افزودن یه Diigo افزودن یه Mister Wong افزودن یه Twitter افزودن یه Blogmarks افزودن یه Facebook افزودن یه Newsvine افزودن یه LinkedIn افزودن یه Google Bookmarks افزودن یه Digg افزودن یه Yahoo MyWeb افزودن یه Reddit افزودن یه MyAOL افزودن یه Deliciousنوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان