کد خبر: 89020 تاریخ انشار : 1396/07/13 13:59
اندازه متن
ارتفاع سطر

جیم ماتیس:

آمریکا باید به تداوم پایبندی خود به توافق هسته ای با ایران را بپذیرد

به رغم میل باطنی آقای ترامپ که از این توافق،به عنوان یکی از بدترین و شرم آورترین توافقات،یاد کرده است، وزیر دفاع آمریکا،جیم ماتیس، خاطر نشان کرد که با ادامه ی حیات توافق موافق است.

به رغم میل باطنی آقای ترامپ که از این توافق،به عنوان یکی از بدترین و شرم آورترین توافقات،یاد کرده است، وزیر دفاع آمریکا،جیم ماتیس، خاطر نشان کرد که با ادامه ی حیات توافق موافق است و این توافق در راستای منافع ملی آمریکا است که به توافق هسته ای خود با ایران پایبند بماند.
به گزارش ماد و به نقل از واشینگتن اگزمینر، جیم ماتیس در خصوص تعهدات طرفین به برجام گفت: دولت آمریکا به موجب مصوبات قانونی موظف است،هر نود روز یکبار روند پایبندی ایران به توافقات هسته ای را به کنگره این کشور گزارش دهد که بر این اساس  موعد گزارش بعدی روز ۱۵اکتبر میباشد و عدم موافقت با این توافق به این معنی نیست که آمریکا از آن می گریزد بلکه این امکان را به وجود می آورد که کنگره می تواند تحریم ها را بار دیگر به عنوان بخشی از قرارداد احیا کند.
وی افزود:اگر تایید شود که ایران به معاهده پایبند است،و اگر مشخص شود که این قرارداد در راستای منافعمان است،اظهر من الشمس است که ما نیز به آن پایبند می مانیم.
و اینکه ترامپ به تعریف جامع تر و موسع تری از امنیت نگاه میکند مسئله ی جدید ی است که رئیس جمهور باید مفاهیمی جامع تر و برتر برای مردم آمریکا،که زیر مجموعه ی ریاستش قرار می گیرند مانند برنامه ی جامع اقدام مشترک،را در نظر بگیرد.
 
مترجم:نسیم گودینی
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان