کد مفاله: 17 تاریخ انشار : 1392/06/21 17:13
اندازه متن
ارتفاع سطر
0 155 ارسال به ایمیل دوستان
محمود سریع القلم

سیاستمدار کیست؟

هشت سال است كه علاقه‌مند بودم در ارتباط با این موضوع، دانسته‌ها و دیده‌های خود را ‌روی كاغذ بیاورم. خرسندم كه امروز، فضای بهتر فكری این فرصت را فراهم كرد. نزدیک دو قرن است كه سیاستمداری، تخصص است. از زمانی كه در غرب اروپا و شمال آمریكا، حزب شكل گرفت و تولید ثروت به ثبات سیاسی و عقلانیت نیاز پیدا كرد، سیاستمدار شدن نیز تخصصی شد.
اما چون در ایران هنوز حزب شكل نگرفته و عرصه سیاست عمدتا بر حس و مزاج و تمایلات فردی استوار است، آنچه سیاسی است، بیشتر حالت تصادفی دارد، واقعه و شانس است، به تلفن‌ها و روابط وابسته است و با دوستی‌های قدیمی شكل می‌گیرد. قاعده و قانون و متن و آیین‌نامه یا نیست یا جنبه تزیینی دارد. چون خواسته‌ها و منافع آدمیان ملاك است و به معنای علمی كلمه، سیستمی در كار نیست، فضا پیوسته مبهم و بی‌ثبات است.
بنابراین، موضوع بسیار ساده و شفاف است. مادامی‌ كه صحنه‌گردان سیاست نزد احزاب نیست، میدان سیاست پر از آشوب و هرج و مرج بوده و حالت سینوسی خواهد داشت. از این ‌روی، سیاستمداری در درون نظام حزبی ارزش حقیقی پیدا می‌كند. اما سیاستمدار چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ 
در زیر‌ این ویژگی‌ها از منظر یك دانش‌پژوه علم سیاست، به ترتیب اولویت تبیین می‌شود:
1. دانش: مهمترین ویژگی یك سیاستمدار حرفه‌ای، دانش او از وضعیت كشورش و همچنین از محیط بین‌المللی است. منظور از دانش، مواد خام نیست. مواد خام باید تجزیه و تحلیل شود و با استنباط حرفه‌ای و عقلی و منطقی همراه باشد. این استنباط به آسانی به دست نمی‌آید و با مطالعه روزنامه‌ها، بولتن‌ها و شبكه‌های خبری دست‌یافتنی نیست.
یكی از دلایلی كه در كشور ما، اشتباه و سعی و خطا فراوان است، به موجب درس خواندن تكه‌تكه و بدون دقت و تمركز افراد، پس از سال‌ها كار اجرایی است. شمار كسانی كه اول درست درس خوانده و سپس كار اجرایی را پذیرفته‌اند، بسیار محدود است. فهم چندبعدی و عمیق مسائل یك كشور و محیط بین‌المللی كار آسانی نیست.
بهترین رشته‌ها برای تحقق چنین هدفی، رشته‌های علوم انسانی هستند به ویژه اقتصاد، حقوق و مدیریت. طی دو دهه اخیر، 250 دانشكده اقتصاد و مدیریت در چین تأسیس شده تا نیروی انسانی لازم برای دستگاه هیأت حاكمه چین با همكاری دانشگاه‌های برتر جهان تربیت كند. كسانی كه این رشته‌ها را می‌خوانند و استاد می‌بینند و متون می‌خوانند، رقم و آمار می‌فهمند و به‌ طور طبیعی از تخیل، خرافات و وارونه نشان دادن واقعیت‌ها فاصله می‌گیرند. كسی كه اقتصاددان است، تفاوت كهكشانی میان نیم درصد رشد اقتصادی با هشت درصد را می‌فهمد. كسی كه حقوق خوانده، از واژه‌ها و مفاهیم و عبارات و حتی حروف اضافه با دقت استفاده می‌كند و «مسئولیت» سخن خود را بیشتر می‌پذیرد.
با اطمینان می‌توان گفت كه در كشورهای قابل اعتنای جهان، 80 درصد سیاست‌مداران یا اقتصاد خوانده‌اند یا حقوق. این دو تخصص باعث می‌شود تا فرد در شناخت محیط داخلی و بین‌المللی كشورش، با واقعیت‌ها،‌ مسائل را ارزیابی كند و از خیال‌بافی، جزمیت و حتی خودخواهی فاصله گیرد. 
در تحقیق‌ در دانشگاه كمبریج، 92درصد بنیادگرایان در خاورمیانه یا مهندسی و علوم پایه خوانده‌اند یا پزشكی. دلیل تناسب میان این رشته‌ها و جزمیت، ذهن دوتایی (Binary) و یا سیاه و سفید است. انسان‌های عمیق كه با مطالعه دست‌کم پنج هزار‌ كتاب به مرحله استنباط می‌رسند، دارای مدارهای خاكستری در ذهن و تجزیه و تحلیل هستند. سخن گفتن دقیق عمدتا هنر و توانایی حقوق‌دانان است و بی‌دلیل نیست كه در تاریخ آمریكا نزدیك به 90 درصد سیاستمداران، حقوق‌دان هستند. فهمیدن متن در مورد مسائل داخلی یك كشور و تحولات بیرونی خود یك تخصص است و نمی‌توان در این عرصه خودآموزی كرد.
2.‌ ابزار تصمیم‌گیری: تصمیم بر اساس واقعیت ضمن در نظر گرفتن افق‌ها و آرمان‌ها مهمترین مهارت یك سیاستمدار است. او برای ‌تصمیم‌های عقلایی هم خود باید ظرفیت‌های تحلیلی و منطقی از واقعیت و امكانات داشته باشد و هم گروهی كه دایره نخبگان فكری و نخبگان ابزاری او را تشكیل می‌دهند، از چنین قوه‌هایی برخوردار باشند.
در كشورهای قابل اعتنای جهان، كسانی كه اطراف یك سیاستمدار كلیدی قرار می‌گیرند به مراتب از خود او تواناترند، كما اینكه كیسینجر از نیكسون، چوئن لای از مائو، جك استرا از تونی‌بلر، تیمور تاش از رضا شاه، گنشر از هلموت كل و داوداوغلو از اردوغان به مراتب تواناتر بودند و هستند. یكی از روش‌های شناخت یك سیاستمدار و سنجش ظرفیت‌های او، دقت در اطرافیان اوست. هیلاری كلینتون، احترام در داخل آمریكا و تقدیر جهانیان را به عنوان وزیرخارجه كسب نمود.
حضرت امیر در فرمان مالك اشتر توصیه می‌كنند: كسانی را به كار بگمار كه آنها در نزد مردم به بهترین‌ها شناخته می‌شوند. سیاستمدار كسی است كه می‌خواهد مسائل را حل كند و مشكلات را تخفیف بخشد و نگرانی‌ها را بكاهد، نه آنكه با جهل و بی‌دانشی و حُبّ نفس خود،‌ مشكلات را ‌‌تصاعدی گسترش دهد. سیاستمدار فردی ایدئولوژیك و یا جزمی نیست كه به ذهنیت‌های بسته، غیرواقعی و غیرقابل دستیابی، محصور بماند؛ سیاستمدار هم قدرت را درك می‌كند و هم محدودیت‌های آن را.
او به پیامد سخنان و تصمیم‌های خود آگاه است؛ برای نمونه،‌ سیاستمدار دانش‌محور كه به یك گروه مشورتی مجرب وابسته است، تلاش می‌كند پرونده هسته‌ای ایران در وین و در آژانس بین‌المللی هسته‌ای باقی بماند تا آنكه به شورای امنیت سازمان ملل در نیویورك برود، زیرا این سیاستمدار سرنوشت پرونده‌های ارجاعی به شورای امنیت را در تاریخ خوانده است و تعهد كاری و وطن‌دوستی مشاوران او مقدم بر جهل و چاپلوسی آنهاست تا افق را ببینند و مانع از تصمیم‌گیری‌های نادرست شوند.
سیاستمدار حرفه‌ای در عصر جهانی شدن به چند زبان تسلط دارد، نه آنكه آشنایی كلی داشته باشد و یا مانند برخی به اصطلاح مدیران در حدّ (Yes) و (No) باشند.
سیاستمدار مدیریت گزینشی ندارد بلكه مشكلات به صورت هرمی در ذهن او و زیرمجموعه او شكل گرفته‌اند و تقدم و تأخر دارند. سیاستمدار اولویت‌بندی داشته و از مسائل یك كشور و حتی نظام بین‌الملل، فهم شبكه‌ای دارد. او تمركز دارد و دچار ذهن پریشانی و رفتار پریشانی نیست. سیاستمدار حرفه‌ای هر روز در رسانه‌ها نیست، چون نیازی به خودنمایی ندارد بلكه به ضرورت ظاهر می‌شود و اثر می‌گذارد. تصمیم‌گیری یك سیاستمدار حرفه‌ای برای رضایت فرد و گروهی نیست بلكه برای كل كشور و سعادت و آینده آن است. عقلانیت سیاستمدار حرفه‌ای آنجا بروز می‌كند كه چهل سال پس از تصمیم‌گیری، پیامدهای مثبت آن نمایان شود.
3.‌ خلقیات: خوبی نظام حزبی این است كه دو یا سه دهه طول می‌كشد تا عامه مردم و نخبگان، افكار و خلقیات فردی و سیاسی او را بشناسند و بتوانند در مورد او، قضاوت‌های دقیقی انجام دهند. این وضعیت را مقایسه كنید با شرایطی كه ‌23 روز فرصت برای قضاوت كردن هست. بعد هم طیف وسیعی از افراد، پشیمان می‌شوند، چون ایرانی ظاهر مودب دارد، لایه‌های پنهانی او دیرتر شناخته می‌شود. بگذریم از اینكه شناخت ایرانی (در مقام مقایسه با تركیه‌ای یا ژاپنی) اگر نگوییم محال بلكه بسیار دشوار است.
سیاستمدار حرفه‌ای كسی است كه از غرایز (كینه، عقده، حسد، طمع و امثالهم) عبور كرده است: او كسی است كه غذای خوب خورده، در حد متعارف زندگی كرده است، ‌مهربانی و احترام را تجربه كرده است، سفر رفته و حتی از هوس نیویورك رفتن هم عبور كرده است. ریچارد نیكسون معتقد بود سیاستمدار حرفه‌ای از هر ده دعوت، شاید یك دعوت را قبول كند.
مهمترین خصلت خُلقی سیاستمدار این است كه با رقیب و مخالف خود، انسانی و در فرهنگ ما با اخلاق اسلامی رفتار كند. در گذشته ایرانی‌ها مؤدب‌ترین ملت‌ها بودند اما در معرض كارگزارانی قرار گرفتند كه سخیف‌ترین رفتارها و واژه‌ها را استفاده كردند. شخصیت سیاستمدار باید هم‌وزن افكار او باشد و هر دو كفه با هم رشد كرده باشند. او باید در حدی خودسازی كرده باشد كه عصبانیت خود را مدیریت كند و واكنش‌های خود را سال‌ها به تأخیر اندازد.
همچنین نه ‌‌رسمی و تصنعی بلكه ‌‌واقعی به شخصیت و افكار انسان‌ها احترام بگذارد. متعادل بودن، هم یك بعد آموزشی و فكری دارد و هم یك ركن تربیتی و شخصیتی. این تعادل با سهولت به دست نمی‌آید. اعتدال‌گرایی به مثابه یك چارچوب فلسفی در سایه یك نظام اجتماعی و تربیتی متعادل تحقق پیدا می‌كند. طبیعی است كه نباید اینگونه افق‌ها را سهل انگاریم.
یكی از روش‌های شناخت یك سیاستمدار حرفه‌ای و معقول، درجه توجه او به جزییات است: آیا این شهامت را دارد كه به خاطر پنج ثانیه تأخیر از عده‌ای عذرخواهی كند؟ آیا رنگ جوراب او با رنگ لباسش سنخیت دارد؟ آیا در كنار فكر، ‌تجزیه و تحلیل، عقلانیت در تصمیم‌گیری و مدیریت، آداب راه رفتن، غذا خوردن و معاشرت را می‌داند؟ این گونه جزییات را می‌توان تا صدها مورد شمرد.
تربیت رفتاری و فكری در خانواده، مدرسه، دانشگاه و محیط اجتماعی در رشد شخصیت سیاستمدار تعیین‌كننده‌اند. مانع و ترمز اصلی در مقابل سوءاستفاده‌ها، دزدی‌ها، اختلاس‌ها و حرام‌خوری‌ها قبل از آنكه فكر و قانون باشد، شخصیت و اصالت فرد و سیاستمدار است كه پس از سال‌‌ها بلكه دهه‌ها عملكرد در عرصه سیاست قابل شناخت است.
4. نكته آخر: سیاستمداری و عرصه سیاست گذرگاه عمومی نیست كه هر كسی در آن ورود و خروج داشته باشد. پس از هزاران سال تاریخ ایران و تولید حجم چشمگیری از متون به موازات تجربیات گسترده، اكنون لازم است برای تضمین ظهور سیاستمداران حرفه‌ای از یك طرف، نظام حزبی را جدی بگیریم و از طرف دیگر، ارتباط جامعه با سیاست، از حسی و كوتاه‌مدت به عقلایی و درازمدت تقویت شود. به خاطر داشته باشیم كه تجربه دو قرن اخیر بشر نشان می‌دهد كه همیشه مسائل و مشكلات در ساختارها حل می‌شوند.

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 Security code
 

نرخ خانه‌های کلنگی بالای 100 متر در تهران

عکس/بادیگاردهای علیرضا منصوریان!

مازندران قابلیت مناسبی برای توسعه صادرات دارد

دلار بانکی "یک"ریال ارزان شد

کارمندان در بازار دلارفروشی

قیمت طلا، سکه و ارز، صبح دوشنبه ۲۱ دی ۹۴

تاریخ از شکست سیاست تحریم می‌گوید

یارانه نقدی برای ۶ دهک درآمدی بالا ارزشی ندارد

ذخایر نفت ایران چه زمانی تمام میشود؟

رشد 33 درصدی هزینه‌های جاری دولت

مردم آمریکا را در برابر خودمان قرار می دهیم

ایرانپوریان : مقابل ذوب‌آهن کار بسیار سختی داریم ؛ دوست داشتم عشوری گلزنی کند که متاسفانه این اتفاق رخ نداد

مخالفت مجمع با استعفای رسول

آیا قطر جام جهانی را از دست می دهد؟

نکاتی درباره کارشناسان دادگستری در صدور حکم دادگاه

با فشارهایی که دلواپسان داشتند، بخش‌هایی از سریال سانسور شد

استعفا در شهرداری؛ این بار در کرج

روحانی یقین بدانند که هیچ مدیری خودش نمی رود

دعوت از روحانی برای حضور در افتتاحیه جام جهانی

مصدومان منچستر یونایتد با تیم رزرو تمرین کردند

فاش شدن تصاویر واقعی از شیائومی Mi Max 2

هفت مهارت برای تبدیل شدن به یک مدیر سئو

کارایی داده ها و اطلاعات در درمان اعتیاد

کاربرد برج میلاد، رستوران و برگزاری همایش شده است

تجهیز جنگنده های خفاش چین به یک موتور جدید پر قدرت

چطور از جاسوسی کامپیوترهای HP از کاربران جلوگیری کنیم؟

صدا و سیما جایگزین تلگرام را معرفی کرد

تهدیدهای کارت های بانکی را جدی بگیرید

موتور الکتریکی زیمنس و ثبت رکورد جهانی

اینترنت بدون فیلتر برای خبرنگاران

پاس کشی

عرضه جدیدترین usb3به بازار

فیلترینگ تلگرام در ابهام

الو وانت، خدمتی جدید از الوپیک

نمی توان زنان را محدود کرد تا مردان راحت تر فحاشی کنند

واکنش جالب ستاره پرسپولیسی به نتیجه دربی!

خادم حاضر به بازگشت نیست/جایگزین ها در صف

بازگشت گادوین منشا به تمرینات پرسپولیس

باز هم حاشیه های صادقیان این بار در ترکیه

روایت یکی از زنان بازداشت شده مقابل آزادی

شایان مصلح: چند پیشنهاد لیگ برتری دارم اما...

بهترین رای برای کشتی صادر شده است

حاشیه سازی گرشاسبی در کنسرت پسرش

سفرهای خارجی برای مدیران از جیب مردم

ماجرای سرقت نخستین جام جهانی فوتبال

ممانعت حراست از وزنه زدن دختر بچه ۸ ساله

مبارزه با ورزشکاران اسراییل منتفی است

استقلال به دنبال حریف تدارکاتی در جزیره

بیش از 25هزار کامنت در صفحه اینستاگرام روحانی

دریافتی نماینده مجلس، ماهیانه 26 میلیون تومان

تحریف سخنان روحانی درباره تلگرام در صداوسیما

پنج پیام رسان داخلی تا آخر فروردین فعال می شوند

جهش قیمت نفت در هنگامه تهدیدات جنگ در سوریه

چرا حقوق و دستمزد مدیران و وزرا شفاف سازی نمی شود؟

ماجرای قطع حقوق خاتمی و خرید پراید برای پسر خاتمی

حکایت نمایندگانی که امضا می کنند اما رای نمی دهند

سال 96 درس های بزرگی را فراروی مردم و مسئولین قرار داد

فعالیت کاندیداهای اصولگرا برای انتخابات ریاست جمهوری

تخلیه ساختمان خالی سابق سفارت ایران در آلمان از حضور افراد ماجراجو

دبستان روستای باغچه مریم ایمن شد

حذف زیرپوستی پروانه ساخت فیلم

احضار عاملان ایجاد وحشت در کورش

نظر پنه لوپه درباره اصغر فرهادی

پلنگ سیاه، تایتانیک را جا گذاشت

در آستانه افزایش احتمال حمله آمریکا به سوریه، بشار اسد کجاست؟

رکوردشکنی طلاق در ایران

چرا بی دلیل گریه می کنیم؟

سلفی در هنگام گروگانگیری

آدم ربایی با آمبولانس خصوصی

نمایشگاه کتاب در مصلی برگزار خواهد شد

چگونه جواب آزمایش های خود را بخوانیم

مقصر سقوط هواپیمای تهران-یاسوج؛ خلبان

تعیین سهمیه جدید در کنکور برای ایثارگران

پلمپ دو هزار رستوران و اغذیه فروشی در نوروز

ماجرای ربوده شدن نهال چهار ساله یزدی در تهران

بدتر از اسفناک؛ حال و روز زلزله زده های سرپلذهاب!

مارگزیدگی و عقرب گزیدگی مشکل جدید زلزله زدگان کرمانشاه

خبر خوش برای استقلال پیش از دربی

سایه تعلیق

با تلاش مرکز پزشکی ایفمارک: کنگره فوتبال کلینیک با سخنرانی برانکو در تهران برگزار می‌شود

نوری: می‌دانستم پرسپولیس برنده دربی است ؛ فجرسپاسی در 90 دقیقه قانونی بازی خیلی ما را اذیت کرد

همسر دوم کی روش کیست؟

کامرون خواهان کی روش شد

مهدوی کیا الگوی جهانبخش

طارمی در الغرافه مصدوم شد

دلیل انتخاب نام پسر سوم مسی

شیرین کاری در مقابل دوربین

خواسته خادم خواسته های ماست

امیدوارم خبر فیلتر تلگرام صحت نداشته باشد

واکنش مشاور وزیر کشور به برهم خوردن کنسرت ها

زندگی تجملی اختلاسگر نفت پیش از فرار

مرتضوی مشورت احمدی نژاد را داشته است

زمانی برای رسیدگی به پست های رانت محور

تکذیب خبر فیلترینگ تلگرام تا 20 روز دیگر

وارد عرصه دیپلماسی ورزش نشوید

از خیلی ها باید حلالیت بطلبم

سوال از رییس جمهور در چه وضعیتی است؟

توهمات یک رییس جمهور

تبریک روحانی به پوتین

مرکل چهار دوره ای شد

فرهنگ دفاع مقدس انسان ساز است

شنیده شدن صدای انفجار در ریاض

شوخی شوخی، با مرتضوی هم شوخی؟

چارچوب حمایت گمرک از کولبران مشخص شد

بزرگراه تهران-دمشق ساخته می شود

رکوردزنی مصرف بنزین در ایام نوروز

عرضه دلار با نرخ 4200 تومان

دلار و یورو فروشی نیست

خودروهای مدل 96 رسیدند / 95 ‌ها به تدریج ارزان میشوند

بانک شهر حامی مسابقه دومینوی کشوری در دانشگاه آزاد بیرجند

۲۷ خدمت دستگاه های اجرایی موبایلی شد

نگران دریافت و پرداخت ارز نباشید

آخرین وضعیت مسکن مهر پردیس

الاکلنگ قیمت فولاد در بازار جهانی

گزارش تصویری بازدید مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا از مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا

افزایش تولید نفت ایران در ماه گذشته

درد مردم را بشناسیم

حجاب همسر دیکتاتور/عکس

مشایی بازداشت شد

نيروهاي مسلح ایران در تمام عرصه‌های مسئولیت و رزم‌آوری سنگ تمام خواهند گذاشت

830 میلیارد ریال به عمران دشتی بوشهر اختصاص یافت

بی‌ام‌دبلیو چین میزبان مدیران سایپا شد

پایه حقوق و دستمزد کارگران باید با خط فقر برابری کند !

مسئولین باید در سبک زندگی شخصی خود از کالای ایرانی استفاده کنند

ساماندهی دستفروشان با راه اندازی نخستین بازارچه در کرج کلید خورد

امام جمعه کنگاور بر وقف‌های جدید برای کمک بیشتر به محرومان تاکید کرد

آغاز جلسه علنی مجلس با ۸۷ کرسی خالی

مجلس ایمن‌سازی می‌شود

آمادگی داعش برای حمله جدید در شرق سوریه

کشف تبلت و موبایل از بند ۳۵۰ زندان اوین

بازگشت خادم

به دربی نمی رسم!

مرفاوی :۶ سال صبر کردم این چند وقت هم روی آن ۶ سال؛ از باشگاه استقلال تماس نگرفتند اما از حقم نمی‌گذرم

شاید پرسپولیس به CAS شکایت نکند!

تامین امنیت غذایی از مهمترین سرفصل‌های برنامه ششم است

آغاز فاز نظارتی از مبتدی تا عالی بر عملکرد مهدهای کودک

نشانه‌هایی که می‌گویند آسم دارید

پیشنهادهای 150 میلیونی برای خواننده تیتراژ شدن

نوشیدنی های خانگی سم زدا با سوخت و ساز بالا!

خاص ترین و شگفت انگیز ترین مکان های دنیا+ عکس

کشف مدار جدید خواب در مغز

جذاب ترین ستاره های بالای 50 سال هالیوود

دوربین های محدوده طرح ترافیک تست می شوند

بی حالترین خوراکی دنیا را بیشتر بشناسید

احتمال وجود تلگراف نوری در دوران هخامنشی

ساخت پارکینگ روی مسیل گیشا اشتباه است،

عکسهای بازیگر زن ایرانی در کنار فرزندش

زیباترین اسکناس سال معرفی شد

شایعه ساز زلزله دستگیر شد

گمشده / حمید میرزایی کاوه

مرگ برخی معتادان پس از خروج از مراکز ترک اعتیاد/ استفاده از مواد مخدر مکشوفه برای مقاصد تحقیقاتی

بروجردی احتمال حضور یک زن در تیم تروریستی حمله‌کننده به مجلس منتفی شد

تغییر در زندگی زنان عربستانی

بالاترین رای اعتماد نمایندگان در انتظار سردار دیپلماسی

اعتراضات دی ماه هشدار برای حل مشکلات اقتصادی بود

بعد از تلگرام، اینستاگرام و واتس آپ بسته می شوند

افزایش سود سپرده های بانکی موجب افزایش تورم می شود

استعفا در استعفا در هیات های کشتی

فاجعه حل نشدنی استقلال؛ فقط شانزده صدم!

فریاد منصوریان بر سر بازیکنان استقلال

مدیر عامل سابق استقلال: ورزش نباید سیاسی شود

پاسخ برانکو به جدایی از پرسپولیس و جذب دژآگه

استقلال و پرسپولیس از اسپانسر جدید چقدر پول گرفتند؟

سروش رفیعی نمی‌تواند به پرسپولیس بازگردد

اگر حضور خانواده ها در ورزشگاه مشکلی نداشته باشد آن را اجرا می کنیم

اکبرپور: با ۲ بازی نباید از استقلال ایراد فنی گرفت

آشپزی مدرن فقط با نور خورشید

جذب سرمایه برای حمایت از دانشمندان

چیکار کنیم امسال سرما نخوریم؟(اطلاع رسانی تبلیغاتی)

حقایق شگفت‌انگیز در مورد چشم انسان

مبتلایان به آکنه بیشتر عمر می‌کنند

خودروسازان مسیر جدیدی را انتخاب کرده اند

چگونگی سفارش بروشور به صورت آنلاین و فوری

آزمایش دی.ان.ای برای اولین‌بار در فضا

گوشی هوشمند خود را با کیف پولتان شارژ کنید

قدرتمندترین لپ تاپ‌های گیمینگ دنیا

اسب‌ها می‌توانند با ما حرف بزنند

چگونه اطلاعات حساس خود را از گوگل مخفی کنیم؟

مشخصات اولین گوشی هوشمند اچ پی مجهز به ویندوز 10

طرح «نامگذاری رنگ‌ها در زبان فارسی» اجرا شد

بهترین اپلیکیشن برای تماس صوتی باکیفیت چیست؟

اولین گوشی تمام سه بعدی جهان بدون نیاز به عینک+ تصاویر

آموزش نکات مالیاتی و حسابداری برای مدیران کسب و کارها

گوشی‌های نوکیا با اندروید برمی‌گردند

یافتن چمدان‌‌های مسافرتی با موبایل+عکس

عطری که با آن دیگر بوی بد محیط آزارتان نمی‌دهد!

آیا هک تلگرام یا دیگر شبکه‌ها امکانپذیر است؟

سامسونگ برای پنجمین‌بار برند شماره یک آسیا شد

(تصاویر) تبدیل صدا به متن با یک ابزار خارق‌العاده

برترین برندهای موبایل در بازار جهانی بر اساس سهم بازار

رونمایی از طرح‌های جدید فنی با حضور رئیس رسانه ملی

هوآوی در سه‌ماه اول سال ۲۸٫۳ میلیون گوشی عرضه کرده

به روزرسانی برنامه تقویم و ایمیل گوگل برای کاربران همراه

اولین تجربه دولت روحانی با معرفی جهرمی بعنوان وزیر ارتباطات

فکر می‌کنند با قطع اینترنت درآمد زیرساخت صفر می‌شود

عذرخواهی مدیریت تلگرام از ایران به دلیل انتشار استیکرهای غیر اخلاقی !

مقایسه عملکرد دوومیدانی کاران در سومین و چهارمین دوره مسابقات کشورهای اسلامی

ستاره اتلتیکومادرید : حضور در رئال، بارسا و بایرن یک رویا است / دوست دارم با کاوانی هم بازی شوم اما نه در پاریس

دژاگه به العربی بازگشت

ملوان موقت به صدر جدول رسید

اشنایدرلین رسما به اورتون پیوست

خبر نگران کننده برای پرسپولیسی ها

به همه می گویم بازی های استقلال را نبینند

واکنش عجیب توتی به خبر خداحافظی از فوتبال!

خوردبین: احتمالا رضاییان را نخواهیم داشت

داور مغضوب قلعه‌نویی را بهتر بشناسیم

آزادی قتلگاه حریفان توسط طارمی و پرسپولیس

دومین شب طلایی ایران در برزیل/ ایران در رده بیستم

فروش تونی کروس به رئال، بزرگترین اشتباه بایرن بود

ورود سازمان بازرسی در انتخابات فدراسیون تیراندازی

واکنش کی روش به عقب نشینی از تصمیم عجیب در خصوص پرسپولیسی ها

بازی پرسپولیس - صنعت نفت با حضور تماشاگران برگزار می‌شود

دور تازه نبرد ناشران آلمانی با گوگل

درآمد 270 میلیون دلاری "لاین" از فروش استیکر

تلاش برای مقابله با آزار زنان در توییتر

تلاش‌ آمازون برای جلب نظر کاربران

یاهو مسنجر 15 مرداد تعطیل می‌شود

جدیدترین عکس لورفته از آیفون 7 و 7 پلاس

کشف یک شهاب سنگ عجیب روی مریخ +(تصاویر)

از لپ تاپ همه فن حریف دل رونمایی می شود !

گلکسی اس 7 اج ادیشن المپیک 2016 به قیمت 1200 دلار

طریقه گذاشتن برگه در فکس و ارسال آن + عکس

پایان نامه(اطلاع رسانی تبلیغاتی)

اچ تی سی ساعت هوشمند می‌سازد

تصاویر/ لپ تاپ های جدید VAIO معرفی شدند

گوگل جای پارک هم پیدا می‌کند!

دانشمندان با خون انسان لیزر ساختند

Prizmمحصول جديد خود را عرضه مي كند

درآمد تلگرام چقدر و از کجاست؟

محبوب ترین "تبلت های" تاریخ+عکس

اکسپریا ایکس زد وارد ایران شد

شناسایی افراد حتی 250سال پس از مرگ!

حذف آيکن سطل زباله از روي دسکتاپ

حذف محصولات رقیب از فروشگاه اپل

اندازه جهان هستی چقدر است؟

لوکس ترین قطارهای دنیا+عکس

خروج قریب‌الوقوع ۴۰ درصد از کمپانی‌های گیم از انگلیس بعد از برگزیت

نرم افزار ریکاوری EaseUS

دانلود مقاله ISI با ترجمه

اولین واکنش کامیابی نیا به عدم توافق با پرسپولیس

تلاش نافرجام آرسنال و لیورپول برای جذب توماس لمار

صالح: هر چه از بازیکنان خواستیم، در زمین اجرا کردند

فردوسی‌پور گزارشگر بازی پرسپولیس و فولاد شد

اعضای تیم فوتبال پرسپولیس در سفارت آلمان حاضر شدند

حضور بازیکنان سابق پرسپولیس و استقلال در تمرین نفت

شکایت سرمربی سابق محبوب قرمزها از باشگاه پرسپولیس!

دیدار تدارکاتی پرسپولیس با شاگردان ناصر ابراهیمی

چهارمین پیروزی تیم والیبال نشسته مردان ایران-عراق

خرید گرانقیمت منچستریونایتد در لیگ برتر ناکام است

ربروف: فکر کردن به پرسپولیس، هنوز کارهای زیادی دارم

تکذیب مذاکره با فرهاد مجیدی برای جانشینی منصوریان

گزارش تمرین پرسپولیس ؛ یک سرخ‌ پوش با دست بانداژ شده تمرین کرد

نقل و انتقالات لیگ هفدهم؛ حضور جایگزین رفیعی در پرسپولیس منتفی شد!

احتمال محرومیت ایگواین به خاطر ژست توهین‌آمیز مقابل بارسلونا

پروین: این پرسپولیس می‌تواند الهلال را حذف کند و قهرمان آسیا شود

روایت رسانه عربستانی از عدم تمدید قرارداد برانکو و مصدومیت بیرانوند

چرا مصدومیت «سیدجلال» خوب نمی‌شود؟؛ کادر پزشکی پرسپولیس مقصر است؟

درگیری در رختکن یووه، بین 2 نیمه فینال برابر رئال

پسر خاله‌ی کاوه رضایی سرخپوش می‌شود؟

توتی: پای راست رونالدو و تکنیک زیزو انتخاب من است!

خبری که سرنوشت بازی پرسپولیس و نفت را تغییر خواهد داد

راه برای رسیدن لیگ برتری‌ ها به جام حذفی کوتاه شد

باشگاه ایرانجوان بوشهر به مزایده گذاشته می‌شود

هرج و مرج در اردوگاه آبی؛ سایه قلعه نویی هنوز براستقلال

افشای جلسه منصوریان با کاپیتان‌های مدعی استقلال

پاشازاده : حاضرم به منصوریان اطلاعات گل‌گهر را بدهم

چهار بازیکن استقلال در لیست سیاه ؛ پشت پرده اتفاقات اخیر

حضور ۲ عضو کمیته فنی و اتفاق عجیب برای هافبک جوان استقلال

جباری دوباره آبی پوش شد؛ شاه ماهی با استقلال به توافق رسید

دیدار پرسپولیس با گسترش فولاد 16 شهریور برگزار می‌شود

یزدانی: شاید مانند پرسپولیس نباشیم اما اهداف بزرگی داریم

فنرباغچه چقدر می‌خواسته بابت جذب بیرانوند بپردازد؟

سانچس: میلان گزینه جالبی است؛ می‌خواهم بیشتر بازی کنم

یک باشگاه دیگر با 2سرمربی تمرین می کند؛ یک اتفاق تلخ فوتبالی

رقابت منچستر، آرسنال و لیورپول برای جذب هافبک تهاجمی پی اس جی

سورپرایز بزرگ نقل‌و انتقالاتی برای پرسپولیسی‌ها

نقل و انتقالات لیگ هفدهم؛ خرید جدید پرسپولیس به زودی در پایتخت

قلعه‌نویی : در حق ذوب‌ آهن ظلم کرده‌اند نه اشتباه

واکنش جالب هافبک تیم ملی؛ قدوس طرفدار استقلال است یا پرسپولیس؟!

حاجیلو:دیگر کسی جرأت نمی‌کند به سمت نیمکت استقلال نزدیک شود

لیگ جهانی والیبال، ایران 0-3 روسیه؛ هت تریک مردان کولاکوویچ در شکست

نیمار بازی پاری سن ژرمن را از نزدیک تماشا کرد

رقابت شدید چلسی و یوونتوس برای جذب مدافع رئال

کمیته انضباطی سه بازیکن استقلال را محروم کرد

کاپیتان سابق پرسپولیس به تیم نفت تهران پیوست

میثاقیان: بیشتر از بازی با پرسپولیس اذیت شدیم

مجتبی حسینی بار دیگر دستیار گل‌محمدی شد

ادعای سپاهان رد شد؛ جباروف بازیکن استقلال است

آقازمانی: مقابل پرسپولیس شکست بدی خوردیم

لیگ جهانی والیبال ؛ خداروشکر که آخر نشدیم!!

استقلال وزارت «ورزش» از «جوانان» ممکن می شود؟

چرا وزارت ورزش با فرد قانون گریز مماشات می کند؟

ادامه تمرینات شاگردان منصوریان در کمپ ایروان

بشار رسن: پرسپولیس را تیم خوبی برای پیشرفت دیدم

تعهد جالب بازیکن سابق استقلال به فولاد خوزستان

خشم برانکو از پرسیدن یک سوال درباره نوه سعید راد

بازیکنی که برای پرسپولیس دردسر ایجاد کرد!

اظهارات ستاره استقلال پس از تمدید قرارداد

طفره مورینیو از صحبت راجع به انتقال موراتا

مگویان از فهرست استقلال خارج می‌شود؟

تیم ملی والیبال جوانان ایران مغلوب کوبا شد

رسوایی اخلاقی دروازه‌ بان مشهور دنیا

عباس‌ زاده : چه کنم؟ عاشق پرسپولیس هستم!

کانادا با شکست ایتالیا به یک قدمی صعود رسید

واکنش جالب مایلی‌کهن به حذف پرسپولیس

پروین: الان همه به عشق پول بازی می‌کنند

پیروزی پرگل پارس جنوبی در دیداری تدارکاتی

فرصت سوزی شهباززاده برای بازگشت به استقلال

فوتبال مالکانه ؛ سبکی که استقلال بلد نیست

فحاشی هواداران رقیب پرسپولیس علیه ربروف

جلوی اعتصاب پرسپولیسی‌ها گرفته شد

پرز: من به خوبی معنای ریاست رئال را می دانم

وروجک و آقای نجار و سرمربی اسبق پرسپولیس !

مراقب قاتلین پرسپولیس و استقلال باشید

پرسپولیس - الهلال در ورزشگاه النصر دبی؟

دلیل تمدید قرارداد یعقوب کریمی چه بود؟

پیشرفت میلان در پرونده خرید ماتیا پرین

کریم رهبر شادی سرخ‌ها پیش از گل سوم

حاج صفی هم تیمی جدید شجاعی در پانیونیوس

واکنش "پرسپولیس" به پیشنهاد ژاپنی "طارمی"

یک سوئیسی ناجی طارمی و پرسپولیس می شود؟

کلوپ : مدیر بارسلونا را اصلا نمی شناسم

توضیح احمدزاده درباره درگیری با مسلمان

صدای مخالف جدی منصوریان دوباره بلند شد

هافبک سرخ پوشان همچنان در بلاتکلیفی

برکناری پوئل از هدایت قدیسه‌ها

رونمایی از خامس در ترکیب بایرن مونیخ

برد پارسا مقابل ملی پوش ایرانی بلژیک

تساوی پرتغال و مکزیک در جدالی نفسگیر

انتقاد تند بازیکن سابق استقلال از شفر

احتمال بازگشت فرهاد مجیدی به استقلال

حكم اخراج منصوريان در دستان قلعه نویی!

آخرین وضعیت جذب مدافع مورد نظر برانکو

منصوریان بدون منجی؛ راه بازگشتی هست؟

دیدار شفر با اعضای فولاد در هتل المپیک

میراث کمالوند، گسترش را میلیاردر کرد

واکنش هافبک تیم ملی به دعوت کاوه رضایی

2 مربی خارجی به استقلال ملحق می شوند

ونگر: با جدیت به ترک آرسنال فکر کردم

خبر خوش صید برانکو به پرسپولیسی ها

درخواست خادم از روسای هیات های کشتی

رفیعی در آستانه بازگشت به پرسپولیس!

خسرو مدافع راست استقلال برابر گل گهر

مبعلی : نفت مانع انتقالم به استقلال شد

تروریسم و توطئه کاهش قیمت نفت دو مشکل مردم منطقه است

آغاز یازدهمین جلسه محاکمه دو متهم پرونده فساد نفتی

بیانیه حزب اسلامی کار به مناسبت یوم‌الله 22بهمن

آزادسازی چندین روستا از چنگ «داعش»

بیش از 120 عملیات تروریستی در کشور کنترل و خنثی سازی شده

وزیر خارجه آمریکا:حالا نوبت فشار بر برنامه موشکی است

درخواست عجیب وزیر خارجه ترکیه از ایران درمورد سوریه

سرورهای وزارت دفاع سوییس مورد حمله سابیری قرار گرفت

صادرات 24 میلیون دلاری کنسرسیوم های صنعتی خراسان رضوی

وقتی فریدون هم برای جلب نظر نمایندگان به میدان می آید

بحرینی‌ها جمعه به خیابان‌ها می‌آیند

قرارداد فروش 150 بالگرد بلک هاوک به دولت عربستان جعلی است

در مجلس سنا قطعنامه‌ای علیه ایران و روسیه صادر شد

رفتارهای آمریکا و آلمان به تجزیه عراق ختم می‌شود

کارویژه «شرمن، برنز و سالیوان» در فرآیند مذاکرات چیست؟

چرا ظریف بخاطر بدعهدی آمریکا ویلچرنشین نمی‌شود

کشته شدن یک سرباز ارتش ترکیه در درگیری با کردهای سوریه

رشوه سعودی به مشاوران ترامپ برای بهبود روابط با آمریکا

فتنه جدید عربستان و ترکیه برای جلوگیری از آزادسازی حلب

رئیس جمهوری سوریه به زودی پیروزی خود را اعلام خواهد کرد !

تایید صلاحیت 38 نفر دیگر از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی

روزنامه اعتماد از استعفای معاون سیاسی وزیر کشور خبر داد

دست انتقام الهی گریبان سیاستمداران سعودی را خواهد گرفت

وابستگی موفقیت مذاکرات آستانه به موفقیت آتش بس در سوریه

بازرسی بدنی زنان افغانی در پای صندق های رای+عکس

مردم ایران در پیروزی های اخیر سوریه سهیم هستند

از نقد بدون مچ‌گیری استقبال می‌کنیم

هشدار لاوروف به اعراب درباره مهمانان ناخوانده

پاکسازی ۵۰۰ کیلومتر مربع در یک هفته در حومه «حلب»

واکنش هلند به تشدید تنش میان آمستردام و آنکارا

هرگز اقدامی علیه دولت بشار اسد انجام نداده ایم !

پیشروی جدید رزمندگان مقاومت لبنان در القلمون

ترکیه برای داعش، مواد شیمیایی می‌فرستد

تدابیر امنیتی در کربلا در پی حملات تروریستی

تکذیب اعطای مصونیت قضایی به 300 نظامی آمریکایی

کشته شدن 259 تروریست داعشی در حملات نیروهای عراق

امتیازات ترکیه به ایران و روسیه در مورد سوریه

حل بحران‌های جهانی بدون روسیه ممکن نیست

رئیس جمهوری لبنان با پاپ فرانسیس دیدار می کند

نامه به روحانی درباره کنترل تهدیدات فضای مجازی

برجام جلوی خسارت‌های بیشتر به کشور را گرفت

نظر صهیونیست‌ها درباره پیام قاسم سلیمانی

امتیازهای مالی احمدی‌نژاد به برخی کشورها

یکی از سرکردگان داعش به دست فرزند نوجوانش کشته شد !

نیروهای محرک جدیدی در مذاکرات با ایران وجود دارد

در صورت تجاوز آمریکا همه هواپیماهای آنرا سرنگون میکنیم

المانیتور؛ تغییر قواعد بازی؛ باید با ایران همکاری کنیم

تمدید ماموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران

اختیار سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دستان آمریکا

پیام احزاب و شخصیت ها برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن

آمادگی برای جذب سرمایه‌گذاران آذری در استان اردبیل

روسیه به آمریکا برای هرگونه تصمیم گیری ضدبرجامی هشدار داد

تصاویر/ آمریکا پیشرفته‌ترین ناوشکن خود را به آب انداخت

تنها مرجع تعیین کننده آینده سیاسی سوریه مردم این کشور هستند

نیکی هیلی: آمریکا به تعهدات خود برای حفظ محیط زیست پایبند است

نان حرام باعث شده برخی مسئولان متوجه گورخواب‌ها نباشند!

رئیس جمهور جدید آمریکا تمام سفیران دولت اوباما را برکنار کرد !

جلوس لاریجانی بر کرسی ریاست بهارستان برای هفتمین سال متوالی

وکیلی : جلسات علنی مجلس هفته آینده طبق روال ادامه می‌یابد

عکس / معرفی گزینه های احتمالی جانشینی آیت الله هاشمی رفسنجانی !

توضیحات نماینده مجلس درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان

وزیر امور خارجه آمریکا: توافق هسته‌ای اثبات قدرت دیپلماسی بود

محسن رضایی: آمریکا کشورهای عربی را می‌دوشد، اسرائیل آمریکا را

حمله تروریستی در ایران نشان دهنده ی نفس های به شماره افتاده داعش است؟

اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند

نخست وزیر عراق خواستار تشکیل نشست اعضای اوپک شد/تاکید بر کاهش تولید نفت

انتشار اسناد محرمانه آمریکا درباره برنامه «هسته‌ای نظامی» اسرائیل

زمین گیر شدن داعش در نزدیکی مرز مهران / درگیری چند ساعته با تروریست‌ها

عسل برای کودک زیر یکسال سم است

کاهش 16 درصدي سرقت در داخل قطارها

فعال شدن موج جدید بارشی در کشور

ساخت ترن هوایی در حیاط خانه +عکس

در دیدار سیمین و پروین چه گذشت؟

عکسی از بی‌رحمی یک پرستار!

از گروگان گیری عشقی تا موادمخدر

مواظب آجیل‌های رنگی باشید

با افسردگی این طوری کنار بیایید

هورمونی معروف برای "درمان دل درد"

کارت عروسی یک زوج ثروتمند مشهور

تدوین دستورالعمل مصرف خون در کشور

عوامل نجات این خانم راننده +تصاویر

کشف الماسی به اندازه زمین در آسمان

"ترن هوایی" پارک ارم استاندارد بود؟

شرط تشکیل پرونده برای افراد مشهور

شادترین و ناراحت ترین مشاغل در سال 2014

11راه برای افزایش هورمون ضدافسردگی

حرکت جالب زنان هندی در فصل گرما + عکس

مرگ دلخراش پسربچه 10 ساله در حین بازی

بی خوابی، راهی برای درمان افسردگی!

قفل شدن ترافیک تهران با باراش باران

زنی که برای فرار از اعدام، باردار شد!

آب پنیر بخورید تا بدنتان عضلانی شود!

چگونه در تله رانندگان دزد نیافتیم؟

پیاده روی کنید تا قلب شما سالم بماند

مسیرهای راهپیمایی روز قدس در تهران

تجربه یک سال زندگی جالب بدون شکر +عکس

جزئیات کنکور سراسری سال ۹۳ اعلام شد

افزایش تلفات سیل در آمریکا به ۲۰ نفر

عکس | یخ زدن یک زوج پیر در بیرون از خانه

یک سال حبس برای غیبت غیرموجه سربازان

مشخص کردن زمان دقیق مرگ با آزمایش خون !

تلقی نمایندگان از وزیر پیشنهادی ادامه یافتن مسیر نیلی و فرجی‌داناست

زنی که تنها چند ساعت وزیر بود+عکس

عکس/ هواپیماهای روحانی و نتانیاهو در یک قاب

کارشناس هواشناسی ممنوع‌التصویر شد / تاوان کنایه زدن روی آنتن زنده تلویزیون !

انفجار خودروی بمب گذاری شده در بغداد هفت کشته و 20 زخمی برجا گذاشت

حمایت رئیس اقلیت دموکرات‌ های سنا از منع فروش سلاح به عربستان

نیروهای کرد سوریه برای نخستین بار وارد استان دیر الزور سوریه شدند

چند راه جوانسازي پوست

خواص نمک دریایی چیست؟

زن بدسرپرست تنهاتر است

قیمت دیه در سال 97 اعلام شد

خواص هندوانه را بشناسید

دانش آموز بی گناه خوزستان

تست زن ذلیلی و مرد سالاری ؟

مصاحبه با یک آدمکش +(تصاویر)

عکس/ مرد ایسلندی بچه زایید

چون موجی شتابان سوی مولانا

هشت میلیون ایرانی معتادند

زردی نوزادان را جدی بگیرید

اتاق بی نهایت در آمریکا +عکس

یک ماده معدنی مفید برای بدن

انسولین حلقه گمشده دیابت نوع 2

زندگی وحشتناک حتی پس از درمان

چالشی جدید برای آموزش و پرورش

خانه حضرت علی (ع) در کوفه + تصاویر

هویت آذربایجان در گذر تاریخ

بازگشت هدیه تهرانی به سینما

موسیقی حافظه را تقویت می کند

14هزار زندانی در استان خوزستان

کورس مرگ در حکیم / اعتراف مادر به قتل 2 کودک

کاهش چشمگیر سرقت در پرایدهای مدل 1386 به بعد

تبعید و شلاق، مجازات تعرض به دختر نوجوان

وضعیت نامناسب خدمات شهری در بازار تهران

نخستین کتاب جلد شده از پوست انسان+ تصاویر

شوخی جالب و بامزه با عابرین پیاده! + عکس

1

عکس / هنرپیشه زن جوان درگیر " کار کثیف " شد

تیپ محمدرضا شریفی نیا در ۲۳ سالگی /عکس

نواختن زنگ شروع مدارس توسط رئیس جمهور

تحقق جرم در دانشگاه ایرانیان قطعی است

پرفروش‌ترین اسباب بازی جهان +عکس

3خودرو از روی زوج جوان زخمی رد شدند

نسل امروز هیجان چهارشنبه سوری را می شناسد

حبس برای مدیران کانال های تلگرامی بورسی

مشاغلی که باروری در مردان را تهدید می کند

دهکهای پایین کمک اجاره مسکن می‌گیرند

آثار ناخوشایند سفر هوایی بر سلامت بدن انسان

اجاره‌بهای منزل کی‌روش چقدر است؟

باهوش‌ها اشیاء کوچکتر را بهتر می بینند

چاهی بسیار عجیب که صدای ساز و دهل می دهد+ تصویر

عکس / گزارشگر برنامه 20:30 دچار سانحه رانندگی شد

افراد پرخاشگر غیبت و بدگویی می‌کنند

ماده 53 برنامه ششم، باعث تجديد ويژه خواري است

سوسکهای آشپزخانه چه خطری برای انسانها دارند؟

طرح ضربتی پلیس برای برخورد با تخلفات شبانه (+عکس)

انجام این کار شمار را خوش سیما و خوش اخلاق می کند

گرانقیمت ترین طلاق ها بین بازیگران سرشناس!! عکس

وقتی شیخ قطری با شتر همبرگر سفارش می دهد! + تصاویر

تغییر نگرش جمعیتی نیازمند بررسی همه عوامل است

تصویری از دختر زیبایی که مرگ خود را پیش بینی کرد!

test 001

کشف هشت هزار عدد مواد محترقه در مشهد و نیشابور

ضرورت حضور آمارگران در کاوش های باستان شناسی

ساخت دیوار عجیب برای محافظت از زمین +تصاویر

اگر از رایانه زیاد استفاده می کنید بخوانید

آموزش درست کردن پیتزا قلب بسیار زیبا و خوشمزه

اتمام مرمت دو پل تاریخی ماکو تا پایان بهمن ماه

پیام مدیرعامل سایپا به مدیرعامل ایران خودرو

روستای وانشان؛ بهشتی تاریخی در گلپایگان+عکس

غم و اندوه با "گیاهان دارویی" برطرف می‌شود

امدادرسانی به ۲ هزار هموطن در سیل 5 استان از دیروز

کسری 5 هزار میلیارد تومانی بودجه در آموزش و پرورش

تصمیم عجیب وتلخ یک مرد که در آرزوی پسردار شدن بود !

ایرانیان بالای 15 سال باید کارت ملی هوشمند بگیرند

تنظیم انسولین خونتان را بدست این خوراکی بسپارید

انتقاد آیت الله قائم مقامی به تابلویی درباره حجاب

نامگذاری خیابانی به نام «جرج جرداق» نویسنده لبنانی

فقر رسانه‌ای گران‌ترین جایزه ادبی کشور

مرد کارتن‌خواب ۱۸۰میلیون تومان را برگرداند!

سقوط هواپیمای نظامی روسیه در مسیر سوریه با 91 سرنشین

تمایل مخاطب به شنیدن می‌تواند منبع درآمد باشد

واکنش نیروی انتظامی به انتشار يك فيلم در فضاى مجازى

پاداش ویژه بهزیستی به مدال‌آوران پاراآسیایی

موضوع «مرگ معلم بروجردی در کلاس درس» در حال پیگیری است

عکس/ضرب و شتم دستفروش به دست ماموران شهرداری در تبریز

نشست خبری موسسات آموزش عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی

مهلت دو ماهه داروخانه ها برای عرضه داروهای شیمی درمانی

طغیان بیماری با آبیاری محصولات کشاورزی توسط فاضلاب ها

خبری خوش برای متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان

سی و دومین ناوگروه نیروی دریایی ارتش رهسپار خلیج عدن شد

موزه ارومیه بزرگترین گنجینه شناخت خسرو دوم و هرمز چهارم

افرادی که قادر به هضم لاکتوز نیستند، کمتر سرطان می گیرند

رونمایی از آلبوم موسیقی ماه تابان با صدای سعید شاهری (+عکس)

حمایت بیش از 500هنرمند سرشناس از انتصاب پور محمدی به معاونت سیما

سنوات ارفاقی سال‌های ۸۸ تا ۹۱ برای معلمان محاسبه خواهد شد

شهرداری بدون مراجعه به دادسرا ساخت و سازهای غیرمجاز را تخریب کند

عکس / بازیگر ایرانی که به «شبکه جم» رفته بود از ترکیه اخراج شد !

آمار اهدای عضو افراد مرگ مغزی پایین تراز استاندارد جهانی

فقط یک بیستم شرکت‌های دانش‌بنیان مورد تأیید است

عکس / تنبیه بدنی بی‌رحمانه دانش‌آموز چاروسایی توسط معلم

واکنش شهرام نیا به نامه سیدمهدی شجاعی پیرامون نمایشگاه فرانکفورت

ادعای عجیب بازیگر مبحوب تلویزیون ؛ زنم از من طلاق می گیرد و باید بروم !

در خواست معاون میراث فرهنگی برای مطالعات باستان شناسی برجهای مراغه

طرحی‌مضحک‌برای‌حفظ‌حریم‌شخصی‌!/عکس

استاندار تهران: بیش از 50 درصد منابع مالیاتی کشور را مردم تهران تامین می کند

پدربزرگ هوسران و عروس خیانتکار + عکس

دختر موتور سوار در خیابان انقلاب!+عکس

رایحه مورد پسند پوست شما چیست؟

عکس/ مار کبری با سه سر

نظر استاندار تهران درباره تغییر ساعات اداری و برخی انتقادها

وقتی حشره‌ها خانه‌تان را تمیز می‌کنند+تصویر

آقای سرمربی و استقلال به هم نزدیک شدند ؛ جانشین منصوریان پیشکسوت استقلال است

آبی های پایتخت از مهاجم یاغی شکایت کردند ؛ کار این ستاره به دادگاه کشیده می شود !

مورینیو: با این شرایط، قهرمانی در اروپا برای تیم‌های انگلیسی خیلی سخت است

علی پروین : پرسپولیس مدعی اصلی عنوان قهرمانی است ؛ این تیم حرف‌های زیادی دارد

کاوه رضایی در لیست نهایی کی‌روش؛ هافبک‌های استقلال و پرسپولیس خط خوردند!

سانتوس : هر تیمی با داشتن رونالدو قوی‌تر می‌شود؛ آندورا همه جانبه دفاع خواهد کرد

رکورد دست نیافتنی از سنگربان پرسپولیس؛ کلین شیت بیرانوند بیشتر از گل های خورده پرسپولیس

عاشوری : بازی برابر پیکان ما را به آینده امیدوار کرد ؛ پرسپولیس شانس زیادی برای قهرمانی دارد

برای ادامه موفقیت باید خودمان را در بالاترین سطح حفظ کنیم ؛ صعود پرسپولیس به فینال نشدنی نیست

حریف برانکو در الاهلی مشخص شد

برانکو و دیدار با منتقد قدیمی

امید ابراهیمی باید جراحی کند

نسخه پیچی مالدینی برای وراتی

خودکشی مهاجم هندی در ۲۴ سالگی!

جزئیات قرارداد شفر با استقلال

کری پپ گواردیولا بر سر مسی و کین

تنها صفر جدول، از آن استقلالی ها

حمایت یک پرسپولیسی از منصوریان

رقم قرارداد سرمربی جدید استقلال

انتقاد پیشکسوتان از استقلال شفر

بوسکتس: کار سختی در برنابئو داریم

آلمان جوان فاتح بازی پرگل شد

در آکادمی کارهای بزرگی صورت گرفته است؛ ورمزیار: منصوریان با گذشت زمان استقلال را به هماهنگی می‌رساند

پوگبا صاحب پرفروش‌ترین پیراهن فوتبالی در انگلیس شد ؛ مسی در رده هشتم و رونالدو در مکان پانزدهم قرار گرفتند

پورموسوی: تک امتیاز بازی مقابل استقلال چیزی از ۳ امتیاز کم نداشت/ تیم شفر در هفته‌های آینده بهتر می‌شود

خدابخشی و اسبقی از امروز در تمرینات تیم ملی حاضر می‌شوند؛ تکواندوکار باید از سیاست‌های تیم ملی پیروی کند

سقوط در آستانه جام جهانی

روز سرنوشت ساز مجتبی جباری

مهمترین رویدادهای سال 2015 از نگاه توییتر

کنفرانس صلح یمن در ژنو به تعویق افتاد

تاکید موگرینی بر اعمال فشار بر روسیه

جهانگیری: در همه مناظره ها شرکت می کنم

در مذاکرات وین کم کم جلو می‌رویم

ایران به توافق هسته ای پایبند بوده است

انهدام 2 رشته تونل گروه‌های مسلح در دمشق

استیضاح شکست خورد / آخوندی وزیر راه باقی ماند

معاون روس اتم امروز وارد تهران می‌شود

مقتدی صدر به تحریم انتخابات عراق تهدید کرد

تقدیم استوارنامه‌ سفیر جدید اسلوونی

ماهواره اثری بر هویت و ایمان مردم نداشته است

اسلاموفوبیا خطرناک‌تر از تروریسم است

دیدار نوروزی جنتی با سیدمحمد خاتمی +عکس

هماهنگی میان ارتش عراق و نیروهای کُردی

علت افزایش انفجارهای اخیر بغداد مشخص شد

هلاکت اشرار مسلح در هرمزگان با پرچم داعش

تروریست‌ها حلب را موشک باران کردند

کنفرانس دوحه و ایجاد فتنه ای جدید در عراق

مردم سوریه تعیین کننده سرنوشت خود هستند

دوترته: هرگز از آمریکا درخواست کمک نکردم

با کافران چه کارت، گر بت نمی‎پرستی؟

درخواست همسر پیشین شاه عربستان از اوباما

سرکرده اصلی داعش در شرق موصل به هلاکت رسید

درخواست جالب همسر یک نماینده از لاریجانی

زمان برگزاری کمیسیون مشترک برجام مشخص شد

حمله جنگنده‌های آمریکا به ارتش عراق !

اجرای کامل فیلترینگ هوشمند تا شش ماه دیگر

افزایش سطح همکاری های نظامی ایران و ترکیه

تروریست‌ها ۱۷ دختر را در «تلعفر» کشتند

عربستان زندانیان القاعده را به یمن فرستاد

چرا ساختمان زندان ساواک مخوف بود؟

مادر هلندی دخترش را از رقه "نجات" داد

سوئیس کاردار عربستان را احضار کرد

چهارده ساعت مذاکره با کروبی در حصر

اختلاف کویت وعربستان بر سر جنگ یمن

ترامپ، آمریکا را با داعش یکسان کرد

طرح «تاد» مقابله با ایران و کره شمالی

تکذیب دیدار قاسم سلیمانی با پوتین

عکس دردناکی از کوچکترین اسیر سوری

فروش محصولات ایرانی در رمادی ممنوع

عربستان و بارزانی را مجازات می کنیم

احتمال سفر ناگهانی «اوباما» به بغداد

(تصاویر) اشغال ایران در جنگ جهانی دوم

بهای جهانی نفت در جلسه غیرعلنی مجلس

ترور یکی از فرماندهان «سرایا السلام»

احضار کاردار عربستان به وزارت خارجه

دستگیری ۶۲ تروریست در کرکوک

خون‌بهای آزادی قلمون +عکس

خودکشی بیش از 21 هزار ژاپنی در سال 2016

نقشه متجاوزان برای ورود به صنعا

راز داعش در جذب نیرو از غرب چیست؟

فرار خلیفه داعش از سوریه به عراق

در دانشگاه کردستان حرمت شکنی شد

کافی شاپ داعش نزدیک منزل اوباما

داعش در یمن "ولایت صنعا" تأسیس کرد!

یگان «دختران آفتاب» علیه داعش +عکس

کشته شدن ۱۰۰۰ داعشی طی ماه گذشته

هلاکت شماری از تروریستها در درعا

هلند وزیر خارجه ترکیه را راه نداد

چرا بحث تعیین رهبر آینده مطرح شد؟

فقدان رفیق دیرین سخت و جانکاه است

لقب یک نماینده مجلس به حسن روحانی

آلبوم زندگی بنیانگذار کره شمالی

بوئینگ‌هایی‌ که ایران نخواست هواپیمای رسمی ترامپ می‌شود

آلودگی برنج‌های وارداتی تایید /تخلفات استانداردی صنایع لبنی

عصبانیت اروپاییان از ریاست جمهوری ترامپ در چند هفته اخیر چندین برابر شده است.

جهانگیری تاکید کرد: مردم و نظام ما یکپارچه و متحد در کنار هم ایستاده و خواهند ایستاد

نخستین استثنای فرمان مهاجرتی جدید ترامپ؛ خانواده پناهنده سوری اجازه ورود یافتند

شیخ الاسلام: اقدام تروریستی تهران، جبران شکست‌های آن‌ها در عراق و سوریه بود

اگر در سوریه جلوی فتنه‌گران گرفته نمی‌شد، باید در ایران دفاع می‌کردیم

10میلیارد ریال تسهیلات برای رفع موانع تولید دشتی بوشهر اختصاص یافت

بانک مرکزی اسناد مطالبات کاسپینی‌ها را بازنمی‌ گرداند

تحقق اهداف معدنی برنامه ششم توسعه، نیازمند رشد 15 درصدی سرمایه گذاری

12 کارگاه و کلاس آموزشی ترویجی در بخش های مختلف کشاورزی جاسک برگزار شد

زمان تحویل مدارک پذیرفته شدگان 3برابر ظرفیت آزمون استخدامی96تعیین شد

کشمش خراسان شمالی به قیمت تضمینی هرکیلوگرم 27هزار ریال خریداری می شود

رایزنی تولیدکنندگان برای افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت شوینده‌ها

عبور تولید روزانه بزرگ ترین میدان نفتی کشور از مرز 100هزار بشکه تااول آذر

پیش بینی سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد ریالی در 2 طرح توسعه چادرملو اردکان

دبیر کانون کارگزاران بورس: ایران در ایجاد استارت آپ رتبه پنجاهم را دارد

پرداخت 50 میلیارد تومان تسهیلات به چایکاران توسط صندوق حمایت از صنعت چای

برگزاری همایش بزرگ تجاری ایران و عراق باحضور ۵۰۰ فعال اقتصادی در تهران

راه اندازی دومین واحد گوگردسازی بزرگترین فاز پارس جنوبی تا یک ماه آینده

رییس کمیسیون تولید ملی مجلس:لایحه اصلاح قانون تعاون را از مجلس پس بگیرید

راه اندازی شهرک کشاورزی برای کاهش نرخ بیکاری در میامی ضروری است

یک مقام علمی: سالیانه حدود 90میلیون مترمکعب بتن در کشور مصرف می شود

به مناسبت میلاد با سعادت امام هشتم شیعیان(ع) و فرارسیدن هفته دولت ؛

سازمان امور مالیاتی: افراد براساس هرشغل یک پرونده مالیاتی دارند

ربیعی: 2بانک بزرگ و ١٠درصد بازار سهام ایران در اختیار وزارت کار است

دستورالعمل راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی خصوصی تصویب شد

یک هزار و 739 پرونده تعزیراتی در کردستان مختومه شده است

نمایشگاه محصولات ارگانیک بهمن افتتاح می‌شود

وعده وزیر برای بازگشت به مسیر باثبات و قابل پیش بینی

اظهارات توفیقی درباره عملکرد خط حمله استقلال

بانک صادرات نقش پررنگی در دوران پسا تحریم دارد

خودپردازهای بانک صادرات ایران به 4500 دستگاه رسید

مشارکت بانک ملت در نوسازی ۳۰ هزار تاکسی فرسوده

بانک ملی ایران، توریست کارت ملی را رونمایی کرد

سقف معافیت مالیاتی حقوق‌بگیران تعیین شد

دیپلماسی انرژی بین اوپکی‌ها به راه افتاد

برخی معاملات نامتعارف در گذشته مانع توسعه سایپا شده است

بعد از فوت پدرم سریعا گاوصندوقش را خالی کردند/ مشتاقیم بدانیم که وصیت نامه آیت الله کجاست؟

راه اصلی‌ مبارزه با تروریسم، اقدامات فرهنگی و معرفی اسلام واقعی به نسل جوان‌ است

روحانی در دولت یازدهم امید را به مردم بازگرداند/ برخی منتقدان بی‌انصافی می‌کنند

سیاست‌ ترامپ در حمایت از پروژه عربستان-امارات برای بی‌ثبات کردن و تغییر نظامی ایران است

واكنش روحاني به اقدام تروريستي تهران؛ تاکید بر پیگیری تا مشخص شدن همه ابعاد این اقدامات کوردلانه و حامیان پیدا و پنهان آنها

سرباز دزدی داعش!!

غنچه قوامی آزاد شد

نگرانی هند از افزایش نفوذ چین در نپال

تمدید آتش‌بس در غزه

شهر «زبدانی» سوریه آزاد شد

دستگيري داعشي ها در ايران

کريمه به روسيه ملحق می شود

مطلوب ترامپ در برجام چیست؟

آیا شما باور می‌کنید؟

مظفرالدین شاه و تزار روس/عکس

هشدار ناتو به روسیه

مشایی بازداشت شده؟

شهربازی داعش + تصاویر

آمریکا همه جهان نیست

اشاره ای به برجام خواهیم داشت

دیدار کارگران با رهبر انقلاب

فعالیت مخفیانه داعش در كركوك

اعدام 300 نفر در الانبار توسط داعش

مناقصه ميلياردی پرديس باطل شد

درمان معاونان بغدادی در ترکیه

عربستان علیه مصر اعلام جنگ کرد

اولویت در غزه توقف خونریزی است

مرد دانش و اعتدال ، فرماندار جديد كنگاور شد

پروژه های معدنی متعلق به اشخاص نیست

قیمت جهانی طلا روند صعودی به خود گرفت

قمیت آب مطابق با نوع مصرف افزایش یابد

جزئیات طرح ممنوعیت پرداخت دستی حقوق

روند سختگیرانه واردات چوب تسهیل شود

خودم بر تمام امور شرکت سایپا نظارت دارم

ضرورت افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات

استراتژی سایپا عرضه دو محصول در سال است

به آنها که استحقاق دارند یارانه می دهیم

کشف قلیان ساخته شده از مخدر شیشه در گمرک

گندم تولید داخل، جوابگوی نیاز کشور است

محک بانک مرکزی در حذف دلار و حاکمیت روبل

کاهش استقلال بانک مرکزی و بر‌هم‌ خوردن نظم پولی با شیوه جدید انتخاب رئیس‌کل‌

معاون مالي و سرمايه گذاري هاي بانک پارسيان اعلام کرد :صندوق قرض الحسنه الکترونيک و طرح قلک سبز دو خدمت جديد از صندوق قرض الحسنه بانک پارسيان

دناپلاس گران شد

جایزه صادراتی احیا می‌شود

رونمایی از توافق بزرگ ایران-چین

۵۰۰ کامیون گوجه درمعرض فاسد شدن

سایپایدک ویترین گروه سایپا است

اقتصاد مساله اصلی دولت و کشور است

قیمت‌گذاری خودروهای خارجی

صنايع ما با كمبود نيرو مواجه هستند

ایلام کشتگاه گیاهان دارویی می شود

خاموشی برج آزادی تهران در ساعت زمین

سال 94 سال جهش بانک سپه در عرصه اقتصادی

3.8 میلیارد سهم در بورس تهران فروخته شد

تخفیف 30 درصدی بلیت قطار

آغاز صادرات مرغ به عراق

نرخ انواع سوخت تعیین شد

مبلغ وام مسکن تغییر کرد

فعلا پرتقال قرمز نخورید

رکورد تولید تیبا شکسته شد

کشف بیش از ۸۰ تن میوه قاچاق

افزایش بهای ۵ گروه کالایی

واردات کالا 12.5 درصد کاهش یافت

پیاز چه زمانی ارزان می شود؟

ماجرای فیش‌های حقوقی به حاشیه رفت ؛ مانع فرار متخصصان از بدنه دولت شویم

استاندار خوزستان:مذاکرات اولیه برای سرمایه گذاری 2 شرکت خارجی در استان انجام شد

سیاهه دارایی‌ها و بدهی‌ها ؛ نقدینگی به ۱۲۶۴ هزار میلیارد تومان رسید

معاون وزیر تعاون: نگاه فارغ‌التحصیلان به آگهی‌های استخدامی دولت است

ماموریت استانداری‌ها به تشکیل کارگروه ۶ جانبه برای بررسی افزایش قیمت نان

تغییر روش تامین مالی ساخت راه آهن در کشور؛ ساخت راه‌آهن چابهار- زاهدان به روش BOT

فت زدگی 40 درصد از درختان گردوی اسدآباد/باغداران از قطع تنه درختان آفت زده پرهیز کنند

وزارت خزانه‌داری آمریکا، بویینگ را برای فروش به ایران محدود نکرده‌است

از اول آذر ماه اقدامات خود نظارتی سیستم بانکی جهت کنترل نرخ های مصوب سود آغاز خواهد شد

ضرورت تنظیم تفاهم‌ نامه‌های بین‌المللی در حوزه استاندارد صنعت هوایی

افزایش ۲۷ میلیون متر مکعبی تولید گاز ‌برای جبران کمبود‌‌ سوخت زمستانی

رونمایی از کتاب نقش سازمان بنادر و دریانوردی در جنگ تحمیلی؛ تجلیل از ایثارگران حوزه دریایی

وی‍‍‍‍‍ژگیهای منحصربه فرد جدیدترین نسخه همراه بانک با امنیت بالا

تامین ارتباطات لازم برای ثبت نام انتخابات شوراها محمود واعظي - وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات

اولویت های جدید وزارت اقتصاد

17 مرداد، روز خبرنگار گرامی باد

ذغال سنگ استرالیا در دستان هند

جشنواره فروش "فجر سایپا" آغاز شد

آمار جدید از رشد اقتصادی ایران

قیمت رسمی ارز‌ها اعلام شد

قیمت نفت اوپك به 82 دلار و 9 سنت رسید

رئیس جمهور: انحصار عامل فساد است

رکود تورمی چگونه رخ می دهد؟

قیمت طلا، سکه و ارز/ 17 فروردین 93

قیمت طلا، سکه و ارز/ 10 فروردین 93

جهش ۱۳ دلاری قیمت نفت ایران

افزایش نرخ بیکاری در آمریکا

میراث 20 ساله «محمد شریعتمداری»

سقوط تاریخی یورو و لیر ترکیه

كاهش نقديندگي بحراني براي "منطقه يورو"

ایران، رقیب سرسخت آمریکا در بازار نفت

افتتاح 12 پروژه عمرانی در شهرستان هرسین

جای نقد سازنده در فضای هنری ما خالی است

سرمایه معلمان در بی توجهی و سوءمدیریت

کاهش 4،3 درصدی نرخ بیکاری در خراسان رضوی

ایران به ویتنام پلی اتیلن صادر می‌کند

رونمایی از وضعیت اسفبار صنعت و معدن درایران

بخشنامه هشت بندی الزامات سود بانکی ابلاغ شد

سرنوشت صنعت خودرو در کمین پتروشیمی‌ها

ورود ۲ فروند ایرباس ۳۱۰ به ناوگان هوایی کشور

پیشنهاد به وزارت صنعت برای حذف کارت بازرگانی

تولید 3 میلیون رینگ آلومینیوم در خرمشهر

سرنوشت بازار بعد از اجرای فاز دوم هدفمند

946 میلیون برگه سهم در بورس تهران دادوستد شد

اولویت‌های انتخاب کابینه دوازدهم

جدیدترین قیمت انواع خودرو هیوندای +جدول

پیام مدیرعامل به مناسبت پنج ساله شدن شرکت

نفت 70 دلاری و دلار 2650 تومانی دربودجه سال آینده

تاثیر مدیریت در راهبری بنگاه های اقتصادی

تورم فارغ‌التحصیلان بیکار در سال ۹۳

رولز رویس انگلیس 2 هزار و 600 نفر را اخراج می کند

قیمت طلا، سکه و ارز چهار شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵

سپرده‌گذاری ۲۲ میلیارد دلاری در چین

سود سیاستمداران از بهشت‌های مالیاتی

25هزار میلیارد تومان از جیب مردم در جیب غیرمجازها

تولید روزانه نفت ایران ۲۰ هزار بشکه افزایش یافت

حذف آدرس‌ دهی از مسیرهای مختلف برای یک پلاک

برگزیدگان مسابقات تنیس روی میز و گل کوچک جام فجر

باید پرچم توسعه را به دست مردم و بخش خصوصی بسپاریم

افزایش ۳۴ درصدی معاملات مسکن شهر تهران در مهرماه

موسسه مالی و اعتباری عسکریه استخدام می‌کند

۳۶هزار میلیارد ریال به فناوری فضایی اختصاص یافت

صادرات دام نداریم؛ تشدید مبارزه با قاچاق دام زنده

تاجر روس، ایجاد بازار ایران و روسیه را ضروری دانست

ساینا اتومات خودرویی با امکانات مناسب و به روز است

بحران قطر سراب اقتصادی ایران یا واقعیت تحریف شده؟

تشریح اقدامات بانک شهر برای حمایت از آبادانی کشور

برخی شرکت‌های بیمه به دنبال ثالث فروشی هستند

کاشت گل محمدی در 11 هکتار اراضی کشاورزی شهرستان خاتم

وقتی بیکاری داریم باید مدیریت در بحران انجام دهیم

کرباسیان: باید تا پایان سال 18 دستگاه ایکس ری به گمرک اضافه شود

تنديس و نشان برترين بانك ايراني به بانك صادرات ايران اعطا شد

حقوق ۴۰ تا ۵۰میلیون تومانی برخی مدیران عامل بانک‌هاا

مقام بانکی: پست بانک خلاء حضور بانک ها در روستاها را جبران کرد

سهام اپراتور ارتباطات ثابت آسیاتک به زودی عرضه می‌شود

بانک شهر تامین کننده مالی احداث مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب

هشدار درباره پیش‌فروش خودرو در شرکت‌های غیرمجاز

قیمت‌جدید محبوب‌ترین خودروهای‌سایپا +جدول

سايپا به‌دنبال توسعه همكاري علمي با مراكز دانشگاهي است

مردم روسیه سرمایه‌شان را به ملک و طلا تبدیل می‌کنند

وزارت خارجه به اظهارات برخی مسئولان قوه قضائیه واکنش نشان داد

لزوم ارتباط مستمر مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با شهرستان ها

آخوندی دو معاون مسکنی خود را تغییر دارد؛ تنزل رتبه ۲ معاون دیگر

پشت پرده‌ مخالفت دولت با مسکن مهر؛ پای سند ۲۰۳۰ در میان است

معاون جديد فناوري اطلاعات و ارتباطات بانک اقتصادنوين منصوب شد

عضو اتاق بازرگانی شیراز: مشکلات صادرکنندگان کالا به قطر رفع شود

سبقت غیرمجاز بنزین از سی‌ان‌جی ؛ مصرف بنزین بحرانی شد

وزش باد شدید و بارش پراکنده از امشب در ارتفاعات البرز

راه برون رفت استان از فقرو بیکاری تقویت بخش خصوصی است

تداوم تلاش برای چهارخطه کردن راه زیارتی ایلام - مهران

همه توافقات شرکت های خارجی با ایران بعد از اجرای برجام

لغو نرخ آبونمان تلفن‌های ثابت با حکم دیوان عدالت

بازدید معاون رئیس جمهور ترکمنستان از خودروهای سایپا

برنامه وزیر پیشنهادی نیرو در بخش آب امیدوار کننده است

روند ادامه‌دار کاهش صادرات و افزایش واردات ایران

بيمه رازي تنها حامي تيم‌هاي ملي تنيس روي ميز ايران

شغل جدید و عجیب و پردرآمد دولت عربستان برای زنان راننده

معرفی جاعلان کارت گارانتی به ستاد مبارزه با قاچاق کالا

کاهش کارمزد معاملات موجب خروج بورس از رکود می‌شود

معاون صید شیلات ایران: هرمزگان قطب مهم شیلات در کشور است

معلوم نیست 16 هزار میلیارد تومان یارانه تولید کجا صرف شد؟

تعهد 35ميليوني بيمه گر براي سرقت خودروهاي مجهز به سيلورين

عرضه محصولات مختلف گروه سایپا در طرح 25 میلیون تومانی+جدول

توافق روسای گمرکات ایران و ترکیه درباره 8 محور مهم همکاری

هیچ اقتصاددانی باور نمیکند رشد اقتصادی ۷.۴ درصد بوده است !

هدفگذاری سرمایه گذاری هزار میلیون دلاری در خراسان رضوی

پرداخت وام قرض الحسنه اشتغالزایی توسط بانک صادرات ایران

دو هزار واحد مسکن مهردر استان ایلام به متقاضیان واگذار شد

جزییات حمایت اتاق بازرگانی تهران از استارت آپ ها اعلام شد

روحیه انقلابی اصناف و بازاریان باید به نسل بعدی منتقل شود

برنامه پروازهای چهارم مهر فرودگاههای سیستان و بلوچستان

بانک سپه بازوی توانای دولت در اجرای پروژه های مهم اقتصادی

تولید خودرو بر روی مگاپلت فرم ، استراتژی موفق آینده سایپا

کیفیت مسابقه ای بدون پایان که برنده اصلی آن مشتریان هستند

سه هزار و 500 پرونده در مراکز داوری اتاق های تعاون کشور بررسی شد

 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان