کد خبر: 45378 تاریخ انشار : 1396/06/07 11:43
اندازه متن
ارتفاع سطر

سی تیر تهران خیابان بیدار در شب +عکس

خیابان سی تیر از سال گذشته بعنوان اولین استریت فود یا همان خیابانی که در آن غذا بصورت فوری پخت میشود تیدبل شده است که می تواند یکی از جاذبه های گردشگری در تهران محسوب شود

ماد - هادی موید،یکی از خیابان های قدیمی تهران که محل رخداداهای سیاسی و فرهنگی بوده است در این روزهای داغ تابستان بعداز غروب خورشید جان دوباره میگرد تا شب های تهران را با رنگ و لعاب غذا ،چای و فست فود به همراه موسیقی زنده  که البته طمع نوآوری در ارائه آن نیز مشهود است بیامیزد و مردم خسته از کار را سرگرم کند با پیاده روی و شکم گردی در این خیابان.

خیابان سی تیر که در سال 1331 به قیام مردم تهران علیه قوام السلطنه معروف شده است داری جاذب های فرهنگی نیز می باشد که از ان می توان به موزه آبگینه و موزه ایران باستان و یا مدرسه و آتشکده زرتشتی فیروز بهرام، کلیسای ارامنه حضرت مریم نام برد.

خیابان سی تیر از سال گذشته بعنوان اولین استریت فود یا همان خیابانی که در آن غذا بصورت فوری پخت میشود تیدبل شده است که می تواند یکی از جاذبه های گردشگری در تهران محسوب شود،اما ظاهرا کاسب های شب در این خیابان با وجود امنیت کامل در تهران نمی توانند بیشتر از ساعت 12 حضور داشته باشند و یا اینکه تردد خودرهای سبک و سنگین مشکلاتی را  برای مردم و کاسب های اغلب جوان در این شب های تهران بوجود آورده است. این پدیده جدید هرچند در کشورهای اروپایی و برخی همسایگان ما تجربه شده، اما هرگز فرصت ایجاد آن در ایران به وجود نیامده بود. حالا قلب تهران این فرصت را پیدا کرده تا از همه جای شهر پذیرای کسانی باشد که دوست دارند شب‌ها بیشتر در خیابان بمانند.

توجه به نشاط روحی مردم کلانشهر تهران که در میان انبوهی از آهن و بتن اسیر شده اند یکی از دغدغه های مسئولین شهرداری و شورای تازه نفس شهر تهران می تواند باشد که با راه اندازی این چنین مکان های هم به مسئله اشتغال توجه شود و هم به مسئله گردشگری و تهران گردی.

حسین شکاری مسئول روابط عمومی شرکت مجری استریت فود سی تیر می گوید : در آینده نزدیک این استریت فودها در اکثر جاهای تهران راه اندازی خواهد شد که می توان از آن به باغ فرودس و پارک پرواز اشاره کرد. 

منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان