کد خبر: 46977 تاریخ انشار : 1396/06/01 16:25
اندازه متن
ارتفاع سطر

پیاده روی کنید تا قلب شما سالم بماند

با قدم زدن می توان عضله های قلب را تقویت کرد و خطر ابتلا به سکته قلبی را کاهش داد.

به گزارش گروه سلامت ماد با پیاده روی و قدم زدن مرتب می توان ماهیچه های قلب را تقویت کرد و ابتلا به بیماری های قلبی و سکته را کاهش می دهد.
پیاده روی بعنوان یکی از ورزش های مهم و عالی  برای قلب می تواند باشد که بوسیله آن LDL خون یا همان کلسترول بد را کاهش داده  و سطح HDL خون را افزایش می دهد .

انجمن استروک  در تحقیقی بر روی افرادی که دچار حمله قلبی شده اند می گوید : هر روز 30 دقیقه پیاده روی سریع به کنترل فشار خون بالا که علت اصلی  سکته های قلبی و مغزی است کمک می کند و خطر ابتلا به آن را تا 27 درصد کاهش می دهد.


 
همچنین این تحقیق نشان می دهد که پیاده روی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را حدود 60 درصد کاهش میدهد و می تواند احتمال ابتلا به سرطان کولون، پستان یا رحم را تا 20 درصد کنترل کند.

تحقیقات انجمن استروک بر روی افرادی که روزانه به مدت 30 دقیقه و با سرعت 2 مایل بر ساعت (3.2 کلیومتر بر ساعت) پیاده روی دارند نشان می دهد که می تواند 75 کالری بسوازنند و این در حالی است که اگر سرعت خود را به 3 مایل بر ساعت (4.8 کلیومتر بر ساعت) برسانند 99 کالری و با سرعت  4 مایل بر ساعت (6.4 کلیومتر بر ساعت) 150 کالری بسوزانند و مانع از انباشت کلسترول در بدن شوند.

بر اساس این تحقیقات افرادی که بیش از 65 سال عمر میکنند و تحرک بدنی ندارند 6 درصد بیش از سایرین در معرض ابتلا یه آلزایمر قرار دارند و این آمار برای افراد با سن بیش از 70 سال به 14 درصد می رسد.

رئیس انجمن استروک می گوید با پیاده روی می توان علاوه بر استفاده از اکسیژن و تقویت عضلات قلب به جذب می توان D در بدن که عامل اصلی پوکی استخوان می باشد کمک کرد.

مطالعات نشان می دهد که یک پیاده روی باعث افزایش خلق و خوی انسان میشود و می تواند تاثیر بیشتری از داروهای ضد افسردگی در موارد خفیف تا متوسط  در افراد مبتلا به بیماری افسردگی بگذارد زیرا باعث گردش سریعتر اندروفین در رگ های خون رسان میشود.
بنابراین با پیاده روی سریع می توان :
خطر ابتلا به بیماری را کاهش داد.
وزن خود را کاهش داد
مانع از زوال عقل در دوران بازنشستگی شد
سطح ویتامین D موجود در بدن را افزایش داد
و باعث شادابی و نشاط روحی خودتان شوید

ترجمه : معصومه عسکری     تصحیح : هادی موید

منبع : TescoLiving

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان