کد خبر: 48302 تاریخ انشار : 1396/05/23 08:48
اندازه متن
ارتفاع سطر

ظهر عاشورا در نگاه دلبرانه شهید حججی

نگاه پرصلابت شهید محسن حججی در عکسی که این روزها تایم لاین شبکه های اجتماعی را تبدیل به مجلس روضه کربلا کرده ؛ انگار قهرمانی اسطوره ای در حال روایت خلاصه تاریخ است.

ماد - نگاه  دلبرانه محسن حججی این روزها روضه ظهر عاشورا فضای مجازی شده است، تصویری  که اینبار نوادگانی  به جا مانده از  شمر و خولی و حرمله منتشر کرده اتد  تا شاید رعب افکنی کنند، بی خبر از آنکه این تصویر، خود، حماسه ای مصور است؛ نمایشی همزمان از صلابت نگاه شیربچه ای ایرانی و حیدری در برابر شقاوت همراه با ذلت و ترس داعشی. در این تصویر می توانیم به عینه چهره های منفی و مثبتی که در فیلم ها و سریال های تاریخی بارها دیده ایم مجشم شد تا ظالم و مظلوم بار دیگر نمایان شودند.
به هشتگ #محسن_حججی در شبکه های اجتماعی که مراجعه شود این سوال همچنان مطرح است که «ترس در کدام چهره نمایان است؟ این اسیر که انگار فاتح است! داعشی چرا ترسیده؟»
اسطوره شدن در دل مردم و تاریخ چارچوب و تعریفی دارد و روی هر داستان تاریخی با شخصیت های خوب آن ، هر چند بزرگ، نمی توان نام داستان اسطوره ی گذاشت. به همین دلیل در یک عکس، اسطوره  این داستان کوتاه و تکرار شدنی تاریخ اینبار در کربلای سوریه  مثل واقعیتی طولانی که در عمق تاریخ بشر ریشه زده، خودنمایی می کند؛ شاید به همین دلیل است که وجدان بشریت واقعیت های تاریخ را از لابلای تحریف ها و سیاست بازی ها بیرون می کشد؛ از هابیل در برابر قابیل گرفته تا حسین (ع) در برابر یزید و.... انگار تاریخ یک بار دیگر در چند ساعت و این بار در قاب یک تصویر تکرار می شود و یاد آور جمله ی می شود از شهید معلم مطهری که می گوید :کربلا به وسعت تاریخ است .
محسن حججی یک بار دیگر تلنگری به همه ما زد تا بدانیم دعوای اصلی بر سر چیست و کجای معادله حق و باطل ایستاده ایم؟ کجای پهنه تاریخ بشریت چادر زده ایم و به کدام اردوگاه تعلق داریم؟ برای همین است که دل های حق طلب، صرف نظر از گرایش های سیاسی، این بار گرد حقیقت و حق طلبان جمع می شوند و از مظلومیتشان می گویند اما شجاعت و صلابتشان را هم می ستایند و آنان را قهرمان می دانند.
نگاه محسن حججی یک تصویر دیگر هم از شجاعت تاریخی ایرانیان ساخت و نشان داد ایرانی اگر از اسب بیفتد از اصل نمی افتد
جشمان سرداری بی سر این روزهای ایران می کوید که ایرانی حتی اگر به اسارت درآید فاتحانه اسیر است و حتی اگر سر ببازد، عاشقانه شهید می شود
منبع : زاگرس نما

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان