کد خبر: 51702 تاریخ انشار : 1396/06/13 13:40
اندازه متن
ارتفاع سطر

5 روش سالمی که کودکان شما بهتر غذا بخورند

همواره تغذیه سالم و خوردن غذاهای مناسب رشد کودکان یکی از دغدغه های والدین بوده است به گزارش گروه سلامت ماد و به نقل از رویترز دخالت دادن بچه در فرآیند خرید مواد غذایی و طبخ آن می تواند در علاقه آنها به خوردن غذا کمک کند.

همواره تغذیه سالم و خوردن غذاهای مناسب رشد کودکان یکی از دغدغه های والدین بوده است به گزارش گروه سلامت ماد و به نقل از" سی ان ان "دخالت دادن بچه در فرآیند خرید مواد غذایی و طبخ آن می تواند در علاقه آنها به خوردن غذا کمک کند.
کودکان کمی هستند که به خوردن غذا به همراه سبزیجات علاقه نشان می دهند و تنها غذاهای محدودی را مثل ماکارونی و یا قطعه های پخته شده از مرغ را میخورند،کارشناسان تغذیه در تحقیقی بر روی 100 کودک سه تا پنچ سال دریافته اند که می توان به روش های زیر علاقه کودکان را به خوردن غذاهای سالم افزایش داد.
1-سلیقه های خود را در خوردن مواد غذایی به فرزندانتان تحمیل نکنید
تنوع در تهیه مواد اولیه غذایی به شما کمک میکند تا ذائقه کودکان خود را بشناسید و غذاهای را طبخ نمائید که آنها دوست دارند بعنوان مثال ممکن است شما کاهو یا کلم بروکلی را دوست باشید و این در حالی است که کودکان  بیشتر به مواد پروتینی و قندی علاقه نشان می دهند و این را به خاطر داشته باشید که سلیقه کودکان حتما با شما متفاوت خواهد بود.
2- مواد غذایی را جذاب کنید
اگر غذای را که قصد پخت آنرا دارید برای کودکانتان جالب باشد،احتمال بیشتری می رود که آنرا امتحان کنند و به خوردن آن علاقه نشان دهند بعنوان مثال حبوبات را قبل از پخت در اختیار آنها قرار دهید و یا در مورد کاشت آنها با فرزندان خود صحبت کنید زیرا بچه ها همیشه کنجکاو هستند و دوست دارند در مورد محیط پیرامون خود اطلاعات به دست آورند.
3- در تهیه مواد غذایی فرزندانتان را همراه کنید
همراهی کودکان با شما در روز خرید می تواند به آنها کمک کند تا با علاوه بر ایجاد حس کنجکاوی و ماجراجویی در بازار خرید محصولات غذایی و کشاورزی و بعد از آن کمک به طبخ غذا،بیشتر به سمت غذا خوردن جذب شوند .
4- به بچه ها حق انتخاب مواد غذایی را بدهید
والدین میتوانند به فرزندان خود کمک کنند تا میوه ها و سبزیجات و تنقلات را دوست داشته باشند و آنها را در وعده های غذایی خود انتخاب کنند
5- در پخت غذا و تزئین آن خلاق باشید
غذاها را با مواد غذایی متفاوت امتحان کنید و از مواد غذایی سالم و مشابه در دستور پخت استفاده کنید و بعد از ان در تزئیتات آن را به شکل های مورد علاقه کودکان خود در بشقاب آنها بگذارید.
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان