کد خبر: 56759 تاریخ انشار : 1396/06/29 13:36
اندازه متن
ارتفاع سطر

آغاز سال تحصیلی جدید با برپایی جشن شکوفه ها

غنچه ها (نوآموزان پیش دبستانی) و شکوفه ها (دانش آموزان کلاس اول ابتدایی) امروز، 29 شهریورماه با حضور در مدارس سراسر کشور، اولین روز ورود به مدرسه را جشن گرفتند.

ماد - امروز حدود یک میلیون و 500 هزار دانش آموز کلاس اولی و 900 هزار نوآموز پیش دبستانی با پوشیدن لباس های فرم و در حالی که دست در دست والدین خود داشتند، برای اولین بار به بوستان علم و دانایی آمدند تا زودتر از دیگر دانش آموزان با فضای مدرسه و معلم خود آشنا شوند.
کودکان با گل و شیرینی و گذشتن از زیر قرآن کریم راهی کلاس های درس شدند، شور و شوق بچه ها از داشتن لوازم التحریر و کوله پشتی، اولین تجربه آنها در یک مکان رسمی است و این شور و شوق، هیجان را در والدین و مسئولان مدرسه نیز برانگیخته است.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در رابطه با برگزاری جشن امسال شکوفه ها و غنچه ها در سراسر کشور به خبرنگار ایرنا گفت: این جشن با توجه به تفویض اختیار به استانها بنابر موقعیت هر استان در یکی از روزهای 28 و 29 شهریورماه و در تمامی مناطق آموزشی برگزار شده است.
رضوان حکیم زاده با بیان اینکه روند ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدایی و نوآموزان پیش دبستانی هنوز به پایان نرسیده است، تصریح کرد: تا پایان مهرماه همچنان منتظر ثبت نام دانش آموزان به ویژه در مناطق محروم و دو زبانه هستیم و این امکان فراهم است تا خانواده ها برای ثبت نام فرزندانشان مراجعه کنند.
حکیم زاده یادآور شد: بر اساس آخرین آمار، در مجموع حدود 12 میلیون و 625 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی ثبت نام کرده اند که از این تعداد، هفت میلیون و 629 هزار و 106 نفر دانش آموز دوره ابتدایی هستند.
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان