کد خبر: 65991 تاریخ انشار : 1396/05/31 14:53
اندازه متن
ارتفاع سطر

کلسترول بالا حمله قلبی را تا دو برابر افرایش میدهد

کلسترول ماده چربی است که توسط بدن انسان ساخته میشود و در مواد غذای چون مغزهای خوراکی ،زرده تخم مرغ،انواع جگر و .. یافت می شود.

کلسترول ماده چربی است که توسط بدن انسان ساخته میشود و در مواد  غذای چون مغزهای خوراکی ،زرده تخم مرغ،انواع جگر و .. یافت می شود.
به گزارش گروه سلامت ماد و به نقل از "هلث لاین" - بدن انسان بطور طبیعی  نیاز به برخی از کلسترول ها را  دارد تا به درستی به حیات خود ادامه دهد، اما داشتن بیش از حد  کلسترول بالا  فرد را در معرض خطر حمله قلبی یا سکته مغزی قرار می دهد.
باید یادآور شد :کلسترول اضافی که توسط بدن استفاده نمی شود، در دیواره های رگ های خونی ایجاد می شوند و باعث انسداد رگ های خون رسان میشوند که با بالا رفتن  کلسترول و جذب نشدن مقدار اضافی آن سرعت انسداد این رگ ها افزایش می یابد.

بررسی اجمالی قلب نشان می دهد که این موتور پرکار در بدن انسان ساختاری تجمعی دارد که در صورت اصلاح نشدن برنامه غذایی و مصرف غذاهای با کلسترول بالا آسیبی جدی به این ساختار وارد میکند.
کلسترول موجود در بدن هر فرد به میزان کل کلسترول موجود در خون گفته میشود که شامل لیپوپروتئین های چگالی پایین     (LDL) و و لیپوپروتئین های با چگالی بالا (HDL) می باشند. که در این میان کلسترول های LDL  به دلیل قدرت بالا در انسداد رگ های خونی  و احتمال افزایش سکته قلبی "کلسترول بد" نامیده می شود و HDL ها به دلیل محافظت در مقابل حملات قلبی "کلسترول خوب" نامیده می شوند.

نوعی دیگر از کلسترول ها که در بدن تولید میشوند تری گلسیرید می باشد که سطح پایین تری گلسیرید و سطح بالای HDL ها معرض ابتلا به بیمارهای قلبی را افزایش می دهد.
بر اساس تحقیقات انجمن قلب آمریکا مردان بعداز سن 20 سالگی بیشتر از زنان در معرض افزایش کلسترول خون قرار میگرند که این درصد در زنانی که به سن یائسگی می رسند افزایش پیدا میکند که توجه به رزیم غذایی مناسب می تواند از بیمارهای قلبی مفید باشد و کلسترول خون  را کنترل کند.

به همین علت این انجمن توصیه میکند که کودکان را می بایست در دو دوره در سنین مختلف که شامل 7تا12 سالگی و 17 تا 20 سالگی می باشد جهت سنجش میزان کلسترول موجود در خون به مراکز درمانی معتبر برد تا از سلامت آنها اطمینان حاصل شود و این در حالی است که کودکانی که در خانواده انها ابتلا به کلسترول بصورت ارثی وجود دارد در سنین 2تا8 سالگی  و 12تا16 سالگی مورد بررسی قرار گیرند.


ترجمه : معصومه عسکری - تصحیح : هادی موید
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان