کد خبر: 66455 تاریخ انشار : 1393/05/30 09:52
اندازه متن
ارتفاع سطر

با تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

تخصصی کردن نمایشگاه کتاب در خانه کتاب بررسی می شود

به گزارش "ماد" به نقل از روابط عمومی خانه کتاببا تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، طرح تخصصی کردن نمایشگاه کتاب تهران در نشست های خانه کتاب بررسی می شود.

مالک شجاعی جشوقانی، مدیر سرای اهل قلم با اعلام این خبر اظهار کرد: مؤسسه خانه کتاب با هدف آسیب شناسی، واکاوی و تحول در عرصه برگزاری هر چه کارآمد تر نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و رسیدن به الگویی برتر که بتواند راهبردهای کلان نظام در عرصه کتاب را تحقق ببخشد، در صدد برگزاری نشست های تخصصی با حضور  نخبگان، مدیران و اندیشه وران این عرصه است.
به گفته او، یکی از مهمترین شاخص های نمایشگاه های کارآمد دنیای امروز تأکید بر غنی سازی و کیفیت بخشی تخصصی به آن هاست که در این نشست ها همه ابعاد و زوایای نمایشگاه در قالب یک طرح جامع بررسی خواهد شد.
شجاعی جشوقانی ادامه داد: تصمیم خانه کتاب در برگزاری این نشست های تخصصی زمانی جدی تر شد که وزیر محترم ارشاد  جناب آقاي دکتر علی جنتی در پاسخ به یکی از پیشنهادات مدیر عامل خانه کتاب، به طور مبنایی و علی الاصول با تخصصی شدن نمایشگاه موافقت کلی کرد. البته  ايشان برای تعمیق نگاه و رویکرد تخصصی و واکاوی ابعاد گوناگون آن خواستار مشاورت و نشست با نخبگان و تدوین یک طرح منطقی و واقع گرایانه شده است. ضمن این که برگزاری چنین نشست هایی در خانه کتاب از توصيه هاي مبنایی جناب آقاي دکتر صالحی معاونت محترم فرهنگی هم بوده است.

مدیر سرای اهل قلم خانه کتاب ادامه داد: سامان بخشی اقتصاد و سياست نشر، مدیریت کتاب و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از دیگر اهداف تدوین و ارائه طرح مذکور به شمار می آید.
مدیر سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب توضیح داد: خوشبختانه کلیّات ایده تخصصی شدن نمایشگاه کتاب تهران از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد توجه قرار گرفته است. وزیر ارشاد در این راستا به مدير عامل خانه كتاب تاکید کرد ه اند که این نشست‌ها (نشست‌های تخصصی آسیب‌شناسی، ارزیابی و الگوی برتر)  با حضور جمعی از صاحبنظران و کارشناسان برگزار شود و در اتمام کار کارشناسی، طرح منسجم و قابل اجرا ارائه شود تا مبنای برنامه ریزی‌ها و سیاستگذاری های برپایی نمایشگاه کتاب قرار بگیرد.
شجاعی جشوقانی عنوان کرد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته مقرر شده است که برپایی سلسله نشست‌های تخصصی آسیب‌شناسی، ارزیابی و الگوی برتر را از شهریورماه آغاز کنیم.
منبع : ماد رسانه ایرانیان

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان