کد خبر: 71576 تاریخ انشار : 1393/09/01 10:41
اندازه متن
ارتفاع سطر

شنوایی شناس تأکید کرد:

خانواده‌ها ناشنوایی کودک را انکار می‌کنند

کودک باید تا پایان یکسالگی اولین کلمه را به زبان بیاورد.

به گزارش ماد به نقل از خبرگزاري فارس، یک شنوایی شناس با تأکید بر لزوم به زبان آوردن اولین کلمه توسط کودک تا پایان سال اول تولد گفت: در بسیاری موارد خانواده‌ها ناشنوایی کودک خود را انکار می‌کنند.
کودک باید تا پایان یکسالگی اولین کلمه را به زبان بیاورد/ خانواده‌ها ناشنوایی کودک را انکار می‌کنند
گیتا موللی، شنوایی شناس در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: کودک باید تا پایان 1 سالگی اولین کلمه را به زبان بیاورد در غیر این صورت باید به یک شنوایی شناس مراجعه کرد تا در سریعترین زمان ممکن بهترین اقدام صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: شک مادر مهمترین شاخص است و مادر نباید منتظر باشد تا کسی شک وی را تایید کند بنابراین از هر زمانی که مادر شک کرد باید پیگیری آغاز شود چرا که معمولا مادر چند ماه قبل از مراجعه به کارشناسان شنوایی شناس می‌داند که کودک مشکل شنوایی دارد ولی می‌خواهد این موضوع را انکار کند.
موللی خاطرنشان کرد: باید تمام تلاش‌ها به تشخیص زود هنگام معطوف باشد یعنی زمانیکه کودکی تا یکسالگی یا یکسال و نیم حرف نزد خانواده باید این موضوع را پیگیری کند و منتظر حرف زدن کودک نباشند چرا که این کودک حرف نخواهد زد و تنها در حال از دست دادن زمان‌های طلایی هستند.
این شنوایی شناس تأکید کرد: خانواده‌های کودکان کم شنوا علاوه بر مشکلات عاطفی و هیجانی با کودک کم شنوا مشکلات مالی نیز دارند که دست خانواده‌ها را از دسترسی به امکانات توانبخشی کوتاه کرده است.

منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان