کد خبر: 87297 (1) تاریخ انشار : 1396/04/28 22:57
اندازه متن
ارتفاع سطر

۶.۸میلیون تن گندم خریداری شد/افزایش ۲۶۰ درصدی تولید کلزا در سال۹۶

معاون وزیر جهاد کشاورزی، از خرید ۶ میلیون و ۸۰۵ هزارتن گندم در ۳۱ استان کشور خبر داد و گفت: با خرید تضمینی بیش از ۱۷۳ هزار تن دانه کلزا، شاهد رشد ۲۶۰ درصدی نسبت به سال گذشته هستیم.

به گزارش ماد ؛ یزدان سیف گفت: ۱۴۲۰مرکز خریدتضمینی گندم در سراسر کشور تاکنون، بالغ بر ۶ میلیون و ۸۰۵ هزار تن از این محصول را از گندمکاران خریداری و تحویل گرفته اند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ ارزش ریالی گندم‌های خریداری شده را حدود ۸۸ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: تاکنون مبلغ ۴۷۳۰۰ میلیارد ریال، معادل ۵۳ درصد کل بهای گندمهای تحویلی به کشاورزان پرداخت شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ۵ استان پیشرو در زمینه خرید گندم را شامل؛ خوزستان با بیش از یک میلیون ۳۵۰ هزارتن، گلستان با یک میلیون و ۹۳ هزار تن، فارس با ۸۱۹ هزار تن، کرمانشاه با ۴۴۶هزار تن  و خراسان رضوی با ۳۶۳هزار تن برشمرد.

یزدان سیف همچنین با اتشاره به عالیت های شرکت بازرگانی دولتی ایران در زمینه خریدتضمینی دانه های روغنی اعلام کرد: تا ظهر امروز جمعا مقدار ۱۷۴ هزار و ۳۳۱ تن انواع دانه های روغنی کلزا، گلرنگ و آفتابگردان به ارزش ۴۶۳۴ میلیارد ریال از کشاورزان داخلی خریداری شده است.

وی رقم پرداختی به کشاورزان بابت خرید دانه های روغنی تا امروز را ۳۴۷۰ میلیارد ریال معادل ۷۳ درصد از کل بهای آن عنوان کرد و افزود: تا کنون مقدار۵۳۷ تن دانه گلرنگ در ۲ استان فارس ۵۰۷ تن و سیستان و بلوچستان۳۰ تن، تحویل مراکز خرید شرکت بازرگانی دولتی ایران شده و دانه آفتابگردان نیز به مقدار۴۶۵ تن در استان خوزستان ۴۶۰ تن و کرمان ۵ تن خریداری شده است. 

معاون وزیر جهاد کشاورزی سهم خرید دانه کلزا از کل خرید دانه های روغنی در سالجاری را بیش از ۱۷۳ هزار تن اعلام و اظهار کرد؛ برنامه ریزی های علمی و صحیح دولت یازدهم در راستای افزایش تولید داخلی و نیل به خوداتکایی ملی در تأمین دانه های روغنی مورد نیاز کشور پاسخ مثبت داده اند و رشد ۲.۷ برابری تولید کلزا در کشور طی سالجاری از جمله این پاسخ هاست.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پایان اعلام کرد:  بیشترین مقدار خرید دانه روغنی کلزا در استانهای؛ گلستان با ۵۰۱۲۳ تن، مازندران ۱۹۴۵۵ تن، خوزستان ۱۸۹۴۲ تن، فارس ۱۵۰۶۳ تن و اردبیل ۱۳۳۶۳ تن انجام شده است.
منبع : قدس آنلاین

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان