کد خبر: 87382 تاریخ انشار : 1396/04/27 10:32
اندازه متن
ارتفاع سطر

تکرار وقایع تلخ نتیجه جامعه بی‌توجه و گرفتار در روزمرّگی است

وقتی جرمی رخ می‌دهد که جان آدمی، گوهر الهی به ودیعه گذاشته شده را، می‌گیرد و نابود می‌کند دیگر نمی‌توان از یادآوری حق حیات، به عنوان کارکرد قتل نام برد.

ماد -علیرضا خانی،ماجرای غم‌انگیز و دلخراش آتنا، این روزها احساسات عمومی را جریحه‌دار کرده است و همه مردم خواهان نقش‌آفرینی جدی حاکمیت در پیگیری و احقاق حق خانواده این کودک معصوم هستند، اما به واقع وقتی موضوع جان آدمی در میان است، مگر هیچ نیرویی در طبیعت می‌تواند برای آن جبرانی بیابد؟ شاید، قتل، جنایت و تعرض در همه دنیا رخ دهد، اما این هرگز و به هیچ‌وجه نمی‌تواند تکرارپذیری این جنایات را توجیه کند.

وقتی رسانه‌ها‌، بلافاصله و نسنجیده یادداشت و مقاله و تحلیل می‌‌نویسند و قاتل را بیمار روانی و جنسی نشان می‌دهند، نادانسته‌ دارند حکم برائت برای او صادر می‌کنند.

وقتی داستان بیجه و قتل فجیع و سوزاندن جسد ستایش ۶ ساله رخ می‌دهد و غبار فراموشی می‌گیرد بدون آنکه علما و دانشمندان را به تعمق وا دارد و افکار عمومی در برابر چرایی تکرارپذیری این وقایع قانع شود، وقتی در خانواده‌ها، آموزش اصول اولیه جنسی تابو می‌شود، وقتی آموزش و پرورش هر نوع آموزشی را در ابتدائیات جنسی و دفاع از حریم تن، نسخه آموزشی غرب برای ولنگاری و لاابالی‌گری بداند، وقتی دستگاه قضا از میان به گفته خودشان میلیون ها پرونده بر زمین مانده، هفته‌ها از فرصت خود را صرف آن می‌کند تا بداند بالاخره فضای داخلی اتومبیل سواری شخصی، حریم شخصی است یا عمومی، وقتی کشف قاتل جنایتکار، آن هم در محلی ثابت و درست در چند قدمی ناپدیدشدن آتنا، ۲۳ روز تمام طول می‌کشد… همه این‌ها زمینه را برای تکرارپذیری چنین جنایاتی که پرده‌ای از خاکستر و اندوه بر افکار و احساسات میلیون‌ها انسان می‌کشد، فراهم می‌کند.
وقتی هیچ کس توجه نمی‌کند که مرد رنگرز که به گفته پلیس ۵ فقره سابقه کیفری با جرایم «کودک ربایی»، «تجاوز به عنف» و «اعمال منافی عفت» داشته، چگونه می‌توانسته با همه این جرایم به راحتی مشغول رنگرزی باشد !

مگر طبق قوانین موجود، دست کم یک جرم از سه جرم فوق، حکم اعدام ندارد؟

چگونه می‌تواند کسی که به گفته پلیس سابقه کیفری کودک ربایی و تجاوز به عنف دارد، رها شود در جامعه تا باز به سان کرکسی خون آشام به جان اطفال معصوم و نازنین مردم بیفتد؟
روزگار عجیبی است ...
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان