کد خبر: 95317 تاریخ انشار : 2015/01/21 00:00
اندازه متن
ارتفاع سطر

مراسم افتتاح ساختمان جدید اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره):

استاندار تهران: بیش از 50 درصد منابع مالیاتی کشور را مردم تهران تامین می کند

ماد رسانه ایرانیان:ساختمان جدید اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران در خیابان دماوند، ظهر امروز طی مراسمی با حضوراستاندار تهران و حسین انواری سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ماد،سید حسین هاشمی استاندار تهران وحسین انواری سرپرست کمیته امداد روز یکشنبه( 21/دی)در مراسم افتتاح ساختمان جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران،حضور داشتند.

حسین انواری در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت :استان تهران با توجه به ظرفیت های بالای خود کمتر به آن توجه شده است ، تهران از لحاظ مهاجرت در میان استان های کشور رکورد دار است که درپی آن ناهنجاری های اجتماعی ،اعتیاد ،طلاق مشکلات بزرگ کلان شهر تهران به شمار می رود.

رئیس و سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص بحث زکات خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری  به بحث زکات بسیار تاکید داشته اند، توجه به این امر دولت را توانمند می سازد و باعث ترویج آبادانی و رونق روستاها می شود و این امر مستلزم حضور مردم در صحنه است ،اگر مردم در استان های کشور سرمایه گذاری کنند منجربه مهاجرت معکوس می گردد.
وی ادامه داد:بحث اشتغال که کمیته امداد امام خمینی به آن می پردازد (خرد و خانگی) یکی از مصادیق اساسی اقتصاد مقاومتی است اگر بتوانیم این امر را توسعه دهیم خیلی از مسائل و مشکلات حل خواهد شد، خانواده هایی که در شرایطی هستند که بر دولت تکیه می کنند با اشتغال زایی خودشان می توانند درآمد زا باشند و این الگو های عمل شده جواب داده است که این موضوع مستلزم سرمایه گزای است.

رئیس کمیته امدادبا توجه به اینکه خیلی از بزهکاری ها به علت عدم اشتغال است گفت: من در سازمان برنامه و بودجه عرض کردم ما آمادگی داریم 5 هزار میلیارد به مدت پنج سال قرض بگیریم و در عرض 2 سال 700 هزار فرصت شغلی به وجود آوریم ، فرصت شغلی ایجاد شده ، فرد را جذب می کند و اگر بازار فروش برای فرد فراهم شود به تبع آن جنس با قیمت پایین تر به دست مردم می رسد .

وی در پایان سخنان خود گفت: در شرایط حاضر با بازی سیاسی که در سطح جهان آغاز شده است حضور و سرمایه گذاری مردم می تواند کارساز واقع شود.

استاندار تهران در این مراسم یادآور شد،4 میلیون مددجو تحت پوشش کمیته امداد قرار دارد که شایسته تقدیر است،باید تلاش کنیم که افراد تحت پوشش به تدریج به خود اکتفایی برسند .
وی تصریح کرد: استان تهران استانی محروم دارای مشکلات فراوان است و از لحاظ امکانات ، نیرو و اختلاف میزان حقوق کارکنان دستگاه های اجرایی نسبت به وزارتخانه ها در محرومیت به سر می برند.

استاندار تهران در خصوص آماری که از بزهکاری مطرح می کنند گفت:این آمار نسبت به جمعیت  استان تهران نسبت به سایر استان های کشور وضعیت بهتری برخوردار است و در حال کاهش است .

هاشمی با بیان اینکه بودجه استان نیز در رتبه یازدهم قرار داشت تصریح کرد: طی جلسات با معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری آنان متقاعد کردیم که بودجه استان ارتقا یابد و اکنون به رتبه هفت رسیده است.

وی در پایان گفت: بیش از 50 درصد منابع مالیاتی کشور را مردم تهران تامین می کند و بیش از 50 درصد سپرده گزاری ها بانکها برای مردم تهران اختصاص دارد اما آنچه که نصیب مردم تهران می شود بسیار ناچیز است. ما حاظریم استان تهران را بدون بودجه دولتی اداره کنیم و حتی چند استان دیگر نیز کمک کنیم خوشبختانه این موضوع در دولت مطرح شده است و چند استان دیگر مانند اصفهان ، مشهد، تبریز و ... نیز جزو استان هایی هستند که می تواند خودشان را تامین کنند. اگر این فرهنگ در کشور راه بیفتد که استان بتواند خودش را اداره کند باعث می شود ما به در آمد نفت بی نیاز باشیم  و در بین استان های کشور نیز رقابت صورت می گیرد .

انتهای پیام/


منبع : ماد

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان