کد خبر: 74067 تاریخ انشار : 1396/08/06 08:57
اندازه متن
ارتفاع سطر

پروفسور بالاتر از پروین و راجرز؛ لبخند به رکوردهای دربی

برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات سرخپوشان با برتری در دربی ۸۵ موفق تر از سایر مربیان این تیم در تاریخ لیگ برتر عمل کرد.

به گزارش ماد ؛ برانکو ایوانکوویچ ششمین بار به عنوان مربی روی نیمکت سرخپوشان نشست و از این نظر توانست بالاتر از سایر مربیان این تیم قرار بگیرد. برانکو در تقابل با وینفرد شفر سرمربی آلمانی به پیروزی دست یافت تا علاوه بر اینکه مانع از اولین برد مربیان آلمانی در دربی تهران شود، به سومین برد خود در تاریخ این دیدار حساس و سنتی شود. البته این همه موفقیت برانکو در دربی نیست و این مربی کروات توانست به رکوردهای دیگری هم دست یابد.

برانکو ایوانکوویچ برای ششمین بار دربی تهران را تجربه کرد و در این شش بازی توانست به سومین برد خود دست یابد. برانکو در شش دربی خود به سه برد، دو مساوی و یک باخت دست یافته که از این نظر بالاتر از پروین و آلن راجرز دو مربی پرسپولیس در گذشته قرار گرفت. پیش از این راجرز در شش بازی اول خود در دربی به ۳ برد، یک مساوی و ۲ شکست رسیده بود. علی پروین هم در شش دربی اول خود به عنوان مربی دو برد، یک باخت و سه مساوی به دست آورد که یکی از پیروزی های پروین در دیدار جام حذفی و در ضربات پنالتی برای او رقم خورد.

همچنین در شش دربی اول برانکو، در سه بازی پرسپولیس بدون گل خورده بازی را به پایان رسانده که از این لحاظ با رکورد علی پروین مساوی شد.


در رقابت های لیگ برتر هم برانکو ایوانکوویچ رکوددار حضور روی نیمکت سرخپوشان شد. این مربی با حضور در دربی ۸۵ ششمین بار در لیگ برتر هدایت سرخپوشان را بر عهده داشت و توانست علی دایی و علی پروین با ۵ بار مربیگری را پشت سر بگذارد. علاوه بر این، برانکو به سومین برد لیگ برتری خود دست یافت تا از این نظر بالاتر از سایر مربیان پرسپولیس در لیگ برتر قرار گیرد. برانکو ایوانکوویچ با پیروزی که در دربی ۸۵ به دست آورد، با رکورد دو مربی استقلال یعنی امیر قلعه نویی و پرویز مظلومی مساوی شد و در صورت برتری بر رقیب دیرینه در لیگ برتر می تواند به تنهایی تعداد بیشترین برد دربی در لیگ برتر را به نام خود ثبت کند.
منبع : نود

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان