کد خبر: 97602 تاریخ انشار : 1396/08/05 22:33
اندازه متن
ارتفاع سطر

پرسپولیس منطقی پیروز شد؛ استقلال نظم تاکتیکی نداشت و از دقیقه یک عصبی بود

پیشکسوت پرسپولیس گفت: گرچه پرسپولیس فوتبال تهاجمی همیشگی اش را ارائه نداد اما در مجموع از استقلال منطقی تر عمل کرد و مزدش را هم گرفت.

به گزارش ماد ؛  تیم فوتبال پرسپولیس با بردی که مقابل استقلال بدست آورد با یک بازی کمتر به رده دوم جدول صعود کرد تا همچنان مدافع اصلی کسب عنوان قهرمانی لقب داشته باشد. این تیم در دیدار با استقلال توسط علی علیپور و از روی نقطه پنالتی به گل رسید تا در نهایت هشتاد و پنجمین دربی تهران با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان برسد.

فرشاد پیوس درباره این دیدار و بازی هر دو تیم به ویژه پرسپولیس صحبت کرد.

*پرسپولیس را مستحق این برد می دانید؟

- قطعا! تیمی که در دربی منطقی بازی کرد پرسپولیس بود. این موضوع را می شد در سراسر بازی دید که پرسپولیس پاس های اشتباه کمتری داشت، بیشتر توپ به درون چارچوب زد و در مجموع روی دفاع دقت عمل بهتری داشت و مزدش را هم گرفت.

* چه دقایقی از بازی را می توان به استقلال اختصاص داد؟

- ابتدا و انتهای بازی. استقلال از دقیقه اول برای گلزنی به میدان رفت ولی پرسپولیس با وجود حسینی و انصاری در خط دفاع خیلی با دقت و بدون اشتباه ظاهر شد تا استقلال بعد از 10، 15 دقیقه ابتدایی افت کند. آنها می خواستند زود به گل برسند و از این طریق پرسپولیس را وادار به حمله کنند تا از فضای پشت مدافعان بهره ببرند ولی بازیکنان پرسپولیس با تجربه نشان دادند و بازی نخوردند.* اواخر بازی هم استقلال بهتر بود؟

- طبیعی بود که پرسپولیس کمی عقب بکشد تا نتیجه را حفظ کند و در مقابل استقلال فشار بیاورد. نکته ای که باعث شده بود استقلال کمی با آشفتگی تاکتیکی مواجه شود این بود که بازیکنانش از اول خیلی عصبی وارد زمین شدند و در آخر هم تحت تأثیر این فشارها یکی دو بازیکن شان اشک می ریختند. دلیل این موضوع هم می تواند تأثیر نیمکت این تیم باشد.

* شفر؟

- هم شفر که خیلی لب خط سر و صدا می کرد و هم تغییر مربی در استقلال باعث شده بود بازیکنان این تیم که تا دو، سه هفته پیش با تاکتیک های یک مربی دیگر کار می کردند کمی دچار آشفتگی تاکتیکی بشوند. از این رو فکر می کنم استقلال نظم تیمی خوبی نداشت.

* اما به خوبی پرسپولیس را تحت فشار قرار می داد؟

- هر چه باشد این تیم بازیکنان باتجربه ای دارد ولی در کل دیدیم که پرسپولیس هماهنگ تر بود و در هر سه خط بهتر کار کرد.* پنالتی رخ داده؟

- چشمی کاملا علیپور را قیچی کرد. نمی دانم به چه چیزی اعتراض می شد! بازیکن درون محوطه جریمه با دروازه بان تک به تک بود که سرنگونش کردند و حتی پنالتی اخراج هم می توانست بدهد که نداد.

* علیپور در این دربی چطور بود؟

- روند خوب علیپور از اوایل این فصل شروع شده و این بازیکن نشان داده امسال به مراتب بهتر از یکی دو فصل گذشته اش فوتبال بازی می کند. یک بازیکن بی حاشیه در خدمت تیم که هم دوندگی بالایی دارد هم شم گلزنی. اهل پاس دادن است و خودش هم به موقع ضربات نهایی را خوب می زند. پنالتی اش را هم به خوبی زد و به نظرم هر چه سرمربی تیم از او خواسته بود را پیاده کرد.* قبل از دربی نگرانی بابت نتیجه این بازی نداشتید؟

- می دانستم هر دو تیم چه وضعیتی دارند. البته بعد از حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان همه پیشکسوتان تیم کمی نگران وضعیت روحی بچه ها بودند چون مهدی طارمی و احمدزاده را هم در اختیار نداشت. با این همه بردی که در دیدار با نفت بدست آمد تا اندازه ای تیم را به لحاظ روحی شارژ کرد و همانطور که گفتم دربی پایاپایی را پیش بینی می کردم. همان هم شد.

* نسبت به دربی های قبلی کمی پرتنش تر نبود؟

- هر دو تیم دستخوش اتفاقات زیادی شده بودند. بیشتر هم استقلال. البته بیشتر هم آنها در این درگیری های کلامی با داور حرف می زدند. با این همه آرامشی که برانکو روی نیمکت داشت سبب شد تا تیمش منطقی تر بازی و نتیجه را از آن خود کند.

* بازیکنان برتر پرسپولیس کدامیک بودند؟
- به نظرم همه در این دربی تلاش شان را کردند. بشار رسن خوب بود، وحید امیری مثل همیشه بی نقص کار کرد. منشا بارها مدافعان استقلال را تحت فشار گذاشت و حسابی خسته شان کرد و شاید دلیلی اینکه چشمی روی علیپور مرتکب خطا شد همین دوندگی ای منشا بین مدافعان و هافبک های استقلال بود و در دفاع و هافبک هم همه بازیکنان خوب بودند.* بیرانوند چطور بود؟

- او هم روز خوبی را پشت سرگذاشت و در خروج هایش چند توپ خطرناک را مشت کرد. البته استقلالی ها غیر از یکی دو شوت زمینی، ضربه خطرناکی درون چارچوب نزدند ولی در کل او هم به نسبت این هفته ها بهتر بود و این باعث امیدواری است.

* فکر می کنید پرسپولیس در ادامه به صدر جدول برگردد؟

- تیم پارس جنوبی تا اینجا خوب عمل کرده است ولی حفظ این روند برای تیمی که تازه به لیگ برتر آمده کار بسیار دشوارتری از رقابت با حریفانش در لیگ است. این تیم مشکل بزرگی که دارد غریبگی با لیگ برتر است و البته تا اینجا خیلی خوب جلو آمده و اگر از این روند افت نکند می تواند برای همه بالانشین های جدول خطرناک باشد اما پرسپولیس تیمی بزرگ، باتجربه تر و البته هماهنگ تر است. کما اینکه حرف مهم این تیم در دربی هم همین بود. دیدیم بدون طارمی و احمدزاده و با نیمکت نشینی مسلمان توانست استقلال را در یک بازی حساس از پیش رو بردارد. حتم دارم پرسپولیس دوباره به صدر جدول برمی گردد و شانس اول قهرمانی است.
منبع : مشرق

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان