کد خبر: 105441 تاریخ انشار : 1396/01/20 09:22
اندازه متن
ارتفاع سطر

گذری از قفل های چوبی تا قفل هوشمند/ چطور می توانید امنیت را به منزل خود برگردانید؟

امنیت شاخصه ای حیاتی در شکل گیری و پابرجایی تمدن در تمام اعصار بوده است و در هر دورانی دستیابی به آن شکل تازه ای می گیرد.

ماد - نگاهی به متون تاریخی و جستجو در میان دلایل ظهور و ماندگاری تمدن ها همواره ثابت کرده است که تمدن ها به وجود نیامده اند مگر آنکه پیش از آن ایمنی بشر تا حدود زیادی تضمین شده باشد؛ حفظ جان، مواد غذایی و اشیاء گرانبها از مهمترین دغدغههای بشر دیروز بوده است که به لطف صنعتگران و مخترعان و با اختراعاتی نظیر قفل برطرف شده است.

شواهد نشان می دهد که بشر در حدود 4 هزار سال پیش توانایی ساخت قفل را پیدا کرده است؛ قفل چوبی بدست آمده از ویرانه های باستانی نینوا ساز و کاری نسبتا ساده دارد؛ اندکی بعد قفل های فلزی به عنوان نسل ها بعدی به همت صنتعگران رومی از راه می رسد؛ نسل ها یکی پس از دیگری سعی در بهینه کردن این ابزار ایمنی می کنند تا طراحی و ساخت قفل ها پس از قرون وسطی تغییرات بزرگی به خود ببیند.


اینک و در آغاز هزاره سوم میلادی، بهینه ترین قفل ها به منظور ارضای حس امنیت انسان ها طراحی و در اختیار صنعت سازه و ساختمان قرار گرفته است؛ انواعی از قفل هوشمند مثل قفل کارتی تا قفل اثر انگشت و تشخيص چهره... روانه بازارهای مصرف شده تا سطح جدیدی از ایمنی را تجربه کنیم.


 
در سالهای اخیر و به موازات رشد همه جانبه تکنولوژی، صنایع ارائه کننده محصولات ایمنی نیز خود را روزآمد کرده و محصولاتی روانه بازارهای مصرف کرده اند که  محیط های کار و زندگی را به مکانی امن تر و مطمئن تر تبدیل کرده است؛ در این میان یکی از کشورهای صاحب صنعت جهان که با در اختیار داشتن منابع انسانی متخصص اقدام به طراحی و ساخت قفل الکترونیکی کرده، کره جنوبی است؛ کشوری که نامش سالهاست به برندهای معتبر تکنولوژی گره خورده، آخرین ماجراجویی خود را به صنایع مرتبط با ایمنی معطوف کرده است؛ برند هایی همچون «YUCCA»  که در سالیان اخیر تلاش های فراوانی در زمینه ساخت قفل دیجیتال کرده اند رفته رفته میکوشند تا بار دیگر ثابت کنند که کره ای ها قصد عقب نشینی از سنگرهای تکنولوژی در هیچ زمینه ای را ندارند.

منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان