کد خبر: 38744 تاریخ انشار : 1396/01/19 10:53
اندازه متن
ارتفاع سطر

شهرهای محصور با دیوار در دنیا

در همین دنیای مدرنی که در آن زندگی می‌کنیم، شهرهایی هستند که دورتادور آن‌ها دیوار وجود دارد، دیوارهایی که از دوران باستان باقی مانده‌اند. با کجارو همراه باشید تا با این شهرهای محصور با دیوار که تاریخچه‌ی غنی هم دارند آشنا شوید.

ماد - با این که دیوارهای کشیده شده دور شهرها، در زمان حال نقش محافظتی چندانی ندارند و نمی‌توانند مانند گذشته از شهری که دور آن کشیده شده‌اند حفاظت کنند، به عنوان یادگارانی از گذشته به حساب می‌آیند و برای شهرشان به یک جاذبه‌ی گردشگری تبدیل شده‌اند.
تارودانت، مراکش

 
تارودانت یکی از شگفت‌آورترین شهرهای محصور با دیوار در دنیا است. دیوار دور این شهر قرن شانزدهم میلادی توسط سلسله‌ی سعدیان به طول شش کیلومتر ساخته شده است. امروزه وجود این دیوار گردشگران زیادی را به مراکش می‌کشاند.
کارکاسون، فرانسه

 
در جنوب غربی فرانسه شهری محصور با دیوار وجود دارد که جز میراث جهانی یونسکو نیز است. اینجا یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری است و تعداد زیادی توریست را جذب خود می‌کند.
 
پینگیائو، چین

 
پینگیائو نیز یکی دیگر از میراث جهانی یونسکو است. این شهر در این فهرست رتبه‌ی هشتم را دارد. دیوار دورتادور این‌جا ۶ کیلومتر است و ارتفاع و عرضش نیز ۱۰ متر می‌شود. روی این دیوار در قرن چهاردهم میلادی ۷۲ نگهبان برای محافظت می‌ایستاده است.

تولدو، اسپانیا

 
تولدو علاوه بر محصور بودنش با دیوار، سالم‌ترین شهر باقی‌مانده از زمان‌های دور در اروپا است و از نظر گردشگری جز شهرهای بسیار پرطرفدار و مشهور اسپانیا محسوب می‌شود. دور این شهر رود تاخو جاری بوده و دیوارهای آن مرتبط به قرون وسطا است.

منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان