کد خبر: 54988 تاریخ انشار : 1395/07/13 13:33
اندازه متن
ارتفاع سطر

۷ راه برای از دست دادن مشتریان را بیاموزید

فروش زیاد محصولات یکی از آرزو های هر کسب و کاری است. اما قبل از اینکه شما دست به فروش بزنید باید دیوار بی اعتمادی را بین خودتان و مشتریان از بین ببرید

فروش زیاد محصولات یکی از آرزو های هر کسب و کاری است. اما قبل از اینکه شما دست به فروش بزنید باید دیوار بی اعتمادی را بین خودتان و مشتریان از بین ببرید تا آنها با خیالی آسوده تر اقدام به خرید یا استفاده از محصول شما کنند. مشتری می‌خواهد به شما اعتماد کند، پس شما هم باید به بهترین نحو ممکن جواب اعتماد او را بدهید.
اما بعضی از صاحبان کسب و کار، با اقدامات ناآگاهانه ای که انجام می‌دهند باعث ایجاد بی اعتمادی بین خود و مشتریان می‌شوند. حال اگر شما می‌خواهید به عنوان یک صاحب کسب و کار، مشتریان خود را از دست بدهید می‌توانید از ده ترفند زیر استفاده کنید:

۱. کنار گذاشتن سئو

این نکته ای بدیهی است که کاربران با جستجو در موتور های جستجو به محصول مور نظر خود می‌رسند و اقدام به خرید می‌کنند. در دنیای امروز اگر شما خود را به مشتریانتان در موتور های جستجو معرفی نکنید مثل این می‌ماند که کارت قرمزی را به کاربر نشان داده اید. برای از دست ندادن کاربرانتان سعی کنید سئو و بهینه‌سازی وبسایت کسب و کار را یکی از اولویت های اصلی در نظر بگیرید و البته فعالیت مثبت در شبکه های اجتماعی فراموش نشود.

۲. بد نامی

قطعا هیچ مشتری وقت خود را صرف خرید کردن و استفاده از محصولاتی نمی‌کند که شرکت سازنده آن به بدنامی و بد اعتباری شهره است. خود شما حاضرید با کمپانی وارد شراکت شوید که بد اعتبار و بد نام است؟ قطعا خیر. پس سعی کنید برای خود نام نیکی دست و پا کنید زیرا «نام نیک مانند پیراهنی است که هیچوقت کهنه نمی شود».

۳. طراحی بد سایت

در خرید های آنلاین، نکته ای اثبات شده وجود دارد و آن اینکه خریداران قبل از اقدام به خرید یک محصول به ظاهر وبسایت و طراحی آن نگاه می‌کنند و بر اساس آن تصمیم به خرید می‌گیرند. فرض کنید شما به وبسایتی رفته اید که طراحی بدی دارد و هیچ یک از نکات طراحی خوب در آن رعایت نشده. قطعا آن کاربر ظاهر را میبیند و به باطن امر توجهی ندارد. برای اینکه کاربر را در نگاه اول جذب کنید باید طراحی وبسایت، زیبا، سریع و ساده باشد تا کاربر در سریع‌ترین زمان ممکن به بخش یا محصول مورد نظر خود برسد.

۴. روابط عمومی بد

جنسی که شما به من فروخته اید دارای یک اشکال است. من با روابط عمومی شما تماس می‌گیرم و آنها جواب سربالا به من می‌دهند. در این صورت قطعا آن تجربه ی بد خرید تا ابد در ذهن من باقی خواهد ماند و طبق معمول سعی خواهم کرد که این تجربه بد را به دیگران نیز منتقل کنم و نه تنها خود من، بلکه دیگران را نیز از خرید از شما منع می‌کنم. برای ایجاد یک روابط عمومی خوب با کاربران سعی کنید خودتان را با آنها یکی کنید. جوری که آنها باور کنند شما واقعا به آنها اهمیت می‌دهید.

۵. شبکه سازی بد با متشریان

بعد از از بین بردن دیوار بی اعتمادی و جذب کردن کاربران حالا شما باید با آنها عمل شبکه سازی را انجام دهید. یعنی آنها را به مشتری دائم خود تبدیل کنید. با انجام کار هایی مانند برگزاری قرعه کشی بین مشتریان، ترتیب دادن رویداد هایی برای تقدیر از مشتریان نمونه و حتی ملاقات با آنها در یک کافه می‌تواند به بهترین نحو ممکن کسب و کار شما را گسترش دهد.

۶. عدم ثبات در سرویس دهی

قطعا ایجاد یک تجربه ی خرید خوب و البته یکسان برای تمامی کاربرانتان سخت است یا اصلا میسر نیست ولی شما باید نهایت سعی خود را بکنید تا برای اکثر قریب به اتفاق کاربرانتان یک تجربه ی خرید خوب یکسان را رقم بزنید. رقم زدن یک تجربه ی یکسان برای کاربران چندان کار سختی هم نیست. مثلا سر هر ما یک فرم را برای کاربران و مشتریان بفرستید و از آنها بخواهید تجربه ی خرید خود در آن ماه را در آن فرم ذکر کنند. تا اگر ایرادی در سرویس دهی شما وجود دارد در ماه آینده برطرف شود.

۷. محتوای بی کیفیت و بد

بهترین راه برای ترویج ارزش های خود و کسب و کارتان و نشان دادن ارزش هایتان این است که برای کسب و کار خود وبلاگی را راه اندازی کنید و در آن به ترویج کسب و کار خود بپردازید. فراموش نکنید که وبلاگ نویسی بهترین راه برای جذب مشتریان و ایجاد ارتباطی صمیمانه با آن هاست. در واقع می‌توان گفت بازاریابی و تولید محتوا یکی از مهم‌ترین ارکان بازاریابی اینترنتی است که نباید از آن غافل شوید.

مواردی که گفته شد از عواملی هستند که مشتری را فراری می‌دهند و تجربه ای بسیار بد را برای او رقم میزنند. اگر می‌خواهید که کسب و کاری موفق داشته باشید از انجام مواردی که در بالا ذکر کردم خودداری کنید.
منبع : آژانس بازاریابی اینترنتی فرنیان

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان