کد خبر: 66640 تاریخ انشار : 1396/06/09 13:39
اندازه متن
ارتفاع سطر

سهم ایران از ارزشمندترین منبع دنیا در یک ده ی پیش رو

با گذر از انقلاب صنعتی به دیجتیال دیگر این طلای سیاه مانند روزهای اولش ترک تازی نمیکند و به تعبیری از سکه افتاده است،سرمایه گذاری در صنعت دیجتیال که با شرکت های همچون گوگل،اپل،آمازون،فیس بوک و مایکروسافت شروع شده است

ماد -در حدود یک قرن پیش تا امروز نفت یکی از منابع مهم و حیاتی بسیاری از کشورهاست که محل دخل و خرج آنها نیز می باشد بطوریکه این سوخت فسیلی را طلای سیاه می نامند.
با گذر از انقلاب صنعتی به دیجتیال دیگر این طلای سیاه مانند روزهای اولش ترک تازی نمیکند و به تعبیری از سکه افتاده است،سرمایه گذاری در صنعت دیجتیال که با شرکت های همچون گوگل،اپل،آمازون،فیس بوک و مایکروسافت شروع شده است بصورت خارق العاده ی در حال رشد و سودآوری هستند که توازن اقتصادی و سرمایه گذاری در صنعت نفت را می تواند طی سالهای آینده بر هم زند.

این غول های دیجیتالی و داده ی جز شرکت های برتر تجاری دنیا می باشند که برند آنها میلیاردها دلار ارزش مالی خواهد داشت،آماری که از سودهی این شرکت منتشر می شود حکایت از رشد 25 میلیارد دلاری در سود خالص در سه ماه اول سال 2017 دارد.
در این میان شرکت آمازون نیمی از سرمایه گذاری صنعت تبلیغات و فروش در آمریکا سهم خود کرده است و گوگل و فیس بوک تقریبا تمای این بخش را به خود اختصاص داده است.
چنین پیشرفتی در صنعت دیجتیال باعث شده است که سلطه شرکت های نفتی در جهان شکسته شود و این انقلاب دیجتالی جایگزین سرمایه گذاری در بخش نفت شود.

شما تصور کنید که یک روز دیگر نتوانید در موتور جستجوی گوگل سرچ کنید و یا فرصت خرید آنلاین از سایت های فروش آنی را دیگر نداشته باشید چه اتفاقی بر سر اطلاعات علمی و تخصصی خواهد آمد یا چند روز باید در صف خرید و ترافیک معطل شوید،به همین خاطر توجه به توسعه زیر ساخت های صنعت نت ورکی می تواند علاوه بر اشتغال تعدادی زیادی از متخصصین به مسائل اجتماعی همچون محیط زیست کمک کند.
آمار رسمی و غیر رسمی نشان می دهد سهم ایران از این انقلاب صنعتی کمتر از 0.8 درصد می باشد که در مقایسه با کشورهای پیشرفته دنیا این موتور سودآور و بدون آلودکی زیست محیطی با سرعت لاک پشتی در حرکت می باشد که توجه به بروز کردن تجهیزات و آموزش های تخصصی می توان سهم خود را از این انقلاب نوین برداشت کرد و به کمک آن سالیانه بیش از 3 هزار شغل پایدار ایجاد کرد.
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان