کد خبر: 84444 تاریخ انشار : 1396/01/26 09:52
اندازه متن
ارتفاع سطر

با راه اندازی یک طرح جدید

طرح‌ های جدید پتروشیمی عسلویه به شبکه تصفیه پساب متصل شدند

با بهره برداری از واحد جدیدی در پتروشیمی مبین امکان تصفیه پساب شیمیایی تمامی طرح‌ های توسعه‌ای پتروشیمی در فاز دو منطقه ویژه اقتصادی پارس (عسلویه) فراهم شد.

ماد - با بهره برداری از یک طرح جدید در مجتمع پتروشیمی مبین به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای متمرکز یوتیلتی در سطح صنایع پتروشیمی ایران و خاورمیانه، امکان دریافت و تصفیه پساب تمامی طرح‌های توسعه ای پتروشیمی در فاز دو منطقه ویژه اقتصادی پارس (عسلویه) فراهم شد.

هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با انتشار گزارشی، اعلام کرد: طرح توسعه واحد تصفیه پساب شیمیایی شرکت پتروشیمی مبین به مراحل راه اندازی رسیده که با بهره برداری از این طرح عملا ظرفیت تصفیه پساب های شیمیایی طرح ها و مجتمع‌های پتروشیمی 170 مترمکعب در ساعت افزایش یافته است.

عملیات اجرائی واحد تصفیه پساب شیمیایی شرکت پتروشیمی مبین شهریور ماه سال ۱۳۹۳ با هزینه ای بالغ بر 170 میلیارد ریال آغاز شد و در نهایت پس از انجام مراحل پیش راه اندازی در بهمن ماه سال گذشته هم اکنون این طرح راه اندازی آزمایشی شده است.

با راه اندازی این طرح، ظرفیت تصفیه پساب پتروشیمی مبین از ۳۳۰ مترمکعب در ساعت به ۵۰۰ مترمکعب در ساعت افزایش می‌یابد و بدین ترتیب امکان دریافت و تصفیه پساب تمامی طرح‌های توسعه‌ای فاز دو منطقه عسلویه توسط  پتروشیمی مبین امکان پذیر می‌شود.

در حال حاضر عملیات اجرایی 26 طرح جدید پتروشیمی با ظرفیتی بالع بر 35 میلیون و 700 هزار تن در فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی پارس (عسلویه) آغاز شده که پتروشیمی مبین در کنار دماوند مسئولیت تامین سرویس‌های جانبی مجتمع های پتروشیمی در فاز اول و دوم منطقه ویژه انرژی پارس (عسلویه) را بر عهده دارند.

پتروشیمی مبین هم اکنون سرویس و خدمات متنوعی همچون آب شیرین، بخار، برق، اکسیژن، هوای ابزار دقیق، آب خنک کننده، نیتروژن و ... را به طرح‎‌ها و مجتمع‌های صنعت پتروشیمی مستقر در عسلویه را ارائه می‌کند
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان