کد خبر: 99447 تاریخ انشار : 1395/12/03 23:06
اندازه متن
ارتفاع سطر

سامسونگ در تدارک بودجه ای یک میلیارد دلاری برای خرید کمپانی های هوش مصنوعی

دستیار هوش مصنوعی سامسونگ، می تواند به خوبی از تمایل این کمپانی به ورود به عرصه رقابت در این حوزه خبر دهد.

به گزارش ماد ؛ نشریه ی محلی Chosun Biz به نقل از یک مقام کمپانی سامسونگ که نامش ذکر نشده، گزارش کرده که این کمپانی به دنبال خرید شرکت هایی است که در حوزه هوش مصنوعی فعالیت می کنند. بودجه ای که سامسونگ برای این منظور در نظر گرفته معادل یک میلیارد دلار است.


در سال 2016، سامسونگ ده کمپانی فعال در حوزه فناوری را خریداری کرد که شامل Viv Labs نیز میشد. این کمپانی توسط بعضی از توسعه دهندگان دستیارصوتی اپل، سیری، راه اندازی شده بود. کمپانی دیگری که سامسونگ به قیمت نجومی 8 میلیارد دلار خریداری کرد، کمپانی Harman International بود که در زمینه توسعه سیستم های ایینفوتینمنت فعالیت دارد. با وجود این اقدامات، مدیریت سامسونگ معتقد است که به سرمایه گذاری بیشتری در زمینه ی هوش مصنوعی نیاز دارد.


حالا باید منتظر ماند و دید که آیا سامسونگ می تواند در حوزه ی نرم افزار موبایل به موفقیتی دست یابد یا خیر.

Chosun Biz خاطر نشان کرده است که سامسونگ فرصت خرید سیستم عامل گوگل را در سال 2005 از دست داد و این موقعیت را در اختیار گوگل قرار داد، فرصتی که می توانست سامسونگ را به یکی از تاثیرگذارترین کمپانی های بازار اسمارت فون تبدیل کند.
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):
انتشار این صفحه در:افزودن یه MySpace افزودن یه Diigo افزودن یه Mister Wong افزودن یه Twitter افزودن یه Blogmarks افزودن یه Facebook افزودن یه Newsvine افزودن یه LinkedIn افزودن یه Google Bookmarks افزودن یه Digg افزودن یه Yahoo MyWeb افزودن یه Reddit افزودن یه MyAOL افزودن یه Deliciousنوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان