کد خبر: دولت به کاهش نرخ تورم در سال آینده خوش‌بین است تاریخ انشار : 1392/12/21 11:07
اندازه متن
ارتفاع سطر

دولت به کاهش نرخ تورم در سال آینده خوش‌بین است

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار با اشاره به اینکه طبق اعلام وزیر اقتصاد، دولت به تداوم کاهش نرخ تورم در سال آینده خوشبین است، گفت: افزایش تورم به ضرر همه اقشار جامعه اعم از کارگر و کارفرما است.

محمود نجفی سهی  در مورد جزئیات جلسه دیشب شورای عالی کار اظهار داشت: زمان جلسه دیشب بیشتر صرف بحث‌های اقتصادی و کارشناسی شد و وارد کلیات بحث دستمزد هم نشدیم.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار افزود: همچنین در جلسه شب گذشته، وزیر امور اقتصادی و دارایی در گزارشی به تشریح وضعیت اقتصادی کشور پرداخت و اشاره کرد که در ماه‌های اخیر کاهش نرخ تورم بیش از انتظار بوده و به تداوم این کاهش در سال آینده خوشبین است.

نجفی با تأکید بر اینکه هنوز دولت برنامه خود را برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بخش صنعت بیان نکرده است گفت: بنابراین صحیح نیست که از الان و بدون دانستن جزئیات، افزایش قیمت‌ حامل های انرژی را موجب افزایش عمومی قیمت‌ها در سال آینده بدانیم.

وی با بیان اینکه افزایش تورم به ضرر همه اقشار جامعه اعم از کارگر و کارفرما است، ادامه داد: قرار است تا روز جمعه جلسات هماهنگی در مورد دستمزد برگزار شود، اما تصمیم‌گیری در این خصوص در جلسه جمعه انجام خواهد شد.

نجفی در مورد احتمال تصویب مزد غیرنقدی در کنار مزد نقدی گفت: اگر مطرح شود که دولت چیزی بدهد باید دولت در این مورد اعلام نظر کند اما دولت الان در شرایطی نیست که از او انتظار اضافی داشته باشیم.منبع : فارس

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):
درحال حاظر نظری برای این خبر وجود ندارد


نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 Security code
 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان