کد خبر: 100123 تاریخ انشار : 1396/06/20 21:21
اندازه متن
ارتفاع سطر

استاندار هرمزگان : زیرساخت های لازم در بندر و گمرک های استان ایجاد و تقویت شود

استاندار هرمزگان بر ایجاد و تقویت زیرساخت های لازم در بندرها و گمرک های استان به منظور فعالیت هر چه بیشتر بنادر هرمزگان و توسعه صادرات تاکید کرد.

به گزارش ماد ؛ جاسم جادری روز دوشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان اظهار داشت: 23 دفتر و اداره کل گمرکی در سواحل هرمزگان وجود دارد اما بیشتر کار صادرات و واردات در بنادر شهید رجایی و شهید باهنر متمرکز شده است.
وی با تاکید بر فعال سازی هر چه بیشتر دیگر بنادر استان، افزود: باید شرایطی فراهم شود تا صادرات کالا از طریق بنادر متعدد در مناطق مختلف هرمزگان صورت گیرد.
استاندار هرمزگان صادرات کالا را از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: سازمان‌هایی همانند جهاد کشاورزی، شیلات و صنعت و معدن برنامه‌ریزی دقیقی برای صادرات محصولات تولیدی استان انجام دهند.
جادری هرمزگان را نوک پیکان تجارت ایران دانست و افزود: هیچ استانی همانند هرمزگان چنین ظرفیتی برای صادرات و واردات و گردشگری ندارد چون این استان از نعمت بندر، گمرک، دریا، جزایر و هر چهار شبکه حمل و نقل برخوردار است.
وی تاکید کرد: برای داشتن صادرات هر چه بیشتر، باید کالاها استانداردسازی شده باشد تا بتوانیم در بازارهای جهانی رقابت کنیم .
وی خاطرنشان کرد: برای حضور در بازارهای بین‌المللی باید حضور موثر بخش خصوصی را داشته باشیم و بر این اساس نیاز است بخش خصوصی در جلسات حضور یابد تا با قوانین و بخشنامه‌ها آشنا شود.
وی یکسان‌ سازی نرخ ارز، تعیین نرخ منطقی برای تسهیلات بانکی صادرکنندگان، رفع مشکل حمل و نقل، افزایش سهم صادرات خدمات و محصولات با فناوری برتر و جلوگیری از انحصار و جذب سرمایه‌گذاری را از موارد مهمی عنوان کرد که می‌تواند منجر به رفع چالش‌های عمده صادراتی شود.
منبع : ایرنا

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):
درحال حاظر نظری برای این خبر وجود ندارد


نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 Security code
 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان