کد خبر: 107152 تاریخ انشار : 1396/08/20 23:47
اندازه متن
ارتفاع سطر

اجرای طرح گاز رسانی به منطقه ویژه اقتصادی لامرد با هزینه ای افزون بر 300 میلیارد ریال

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: با مشخص شدن برنده مناقصه گاز رسانی به این منطقه ویژه، عملیات اجرای این طرح با هزینه ای افزون بر 300 میلیارد ریال به زودی آغاز می شود.

به گزارش ماد ؛ محمد آشفته آج بیشه، روز شنبه در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه مقرر شده این طرح در کمتر از یک سال به انجام رسد، اظهار داشت: اجرای این طرح که مشتمل بر سه هزار و 312 متر خط انتقال گاز 20 اینچ، احداث خط تغذیه گاز 30 و 36 اینچ به طول سه هزار و 492 متر است بر عهده پیمانکار برنده مناقصه است.
وی ادامه داد: همچنین محوطه سازی، احداث ایستگاه تقلیل فشار گاز به ظرفیت 200 هزار متر مکعب بر ساعت، تهیه و نصب ایستگاه اندازه گیری از جمله تعهدات پیمانکار این طرح است.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد بیان کرد: خط لوله تغذیه گاز از خط لوله خروجی تقلیل فشار منطقه شروع و با فشار طراحی 250 پوند بر اینچ مربع در درون سایت منطقه پایان می یابد.
آشفته آج بیشه افزود: گاز مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی لامرد که شامل، خط 20 اینچ منشعب است از خط 56 اینچ سراسری هشتم تامین می شود.
وی گفت: در چارچوب تعهداتی که در قبال صنایع مستقر در این منطقه داریم، همه اقدام های لازم برای تامین خوراک مورد نیاز آنها به اجرا در آمده است و امیدواریم با همکاری دستگاه های اجرایی ذی ربط در این زمینه تسریع شود.
او گفت: استفاده از منابع گازی در پارس جنوبی، توسعه صنایع اصلی کشور، جذب سرمایه های داخلی و خارجی، ارتقای سطح فناوری بومی، اجرای سیاست های توسعه ای منطقه ای و اشتغالزایی از جمله اهداف منطقه ویژه اقتصادی لامرد است.
شهرستان لامرد در فاصله 464 کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.
منطقه ویژه اقتصادی، محدوده جغرافیایی مشخصی در مبادی ورودی یا در داخل کشور است که با هدف جذب سرمایه های خارجی و داخلی و همچنین ایجاد عرصه فعالیت های تولیدی و تجاری برای افزایش صادرات کالا و ارائه بهینه خدمات برای حضور فعال در بازارهای منطقه ای و بین المللی ایجاد می شود.
از جمله مزایای منطقه ویژه اقتصادی، صدور مجوز ساخت و پایان کار سرمایه گذاری و تولیدی به صورت رایگان، تبعیت از قانون کار مناطق آزاد تجاری و صنعتی، ورود ماشین آلات خط تولید و ابزار و اثاثیه بدون عوارض گمرکی، فعالیت گمرکی تا سقف ارزش افزوده و پرداخت عوارض گمرکی مازاد بر ارزش افزوده قطعات خارجی در تولیدات، خرده فروشی کالا برای اتباع خارجی و تخفیف مالیاتی ویژه است.
منبع : ایرنا

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):
درحال حاظر نظری برای این خبر وجود ندارد


نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 Security code
 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان