کد خبر: 37512 تاریخ انشار : 1395/10/17 18:15
اندازه متن
ارتفاع سطر

دلیل اصلی گرانی گوشت چه بود؟

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی علت اصلی گرانی گوشت قرمز در بازار را حضور دلالان و واسطه گران برشمرد.

به گزارش ماد ؛ حسن رکنی در مراسم نخستین جشنواره ملی کشاورزان ایران و سی و یکمین دوره انتخاب و معرفی کشاورزان برتر که در محل سالن همایش های صداو سیما برگزار شد، افزود: در طرح تعادل‌بخشی بازار گوشت قرمز، عرضه گوشت تازه گوسفندی به صورت گرم را در دستور کار داریم.

عرضه گوشت گرم وارداتی به همراه گوشت قرمز گرم داخلی از امروز در میدان های میوه و تره بار ۲۲ گانه شهرداری تهران آغاز شد.

شرکت پشتیبانی امور دام، از قزاقستان، قرقیزستان و روسیه گوشت گرم وارداتی را تامین کرده است و با هواپیما و کمتر از ۱۲۲ ساعت به مرکزهای توزیع منتقل و با قیمت تقریبی کیلویی ۳۱۰ هزار ریال (۳۱ هزار تومان) عرضه می شود.

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه گفت: سالیانه ۶۰ میلیون راس دام سبک از جمله گوسفند در کشور تولید می‌شود که به نظر می رسد صادرات جزیی در این بخش نمی‌تواند مشکلی در تنظیم بازار این محصول ایجاد کند.

وی تاکید کرد نیاز است دستگاه‌های نظارتی به بازار گوشت قرمز و کنترل قیمت‌ها ورود کنند.

** افزایش قیمت و قطع صادرات تخم مرغ به دلیل بروز بیماری

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان سبب درگیر شدن گله‌های مولد واحدهای پرورش مرغ تخم‌گذار در برخی مناطق کشور شد و بخشی از این واحدها را از مدار تولید خارج کرد.

رکنی اعلام کرد: پارسال ۹۰ هزار تن تخم مرغ صادر شد اما امسال به دلیل شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان صادرات ماهیانه ۴۰۰ تن این محصول قطع شده است.

به گفته وی، این عوامل به تنش و نوسان قیمت این محصول در بازار مصرف منجر شده است.

وی افزود: امیدواریم با کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تولید تخم‌مرغ به شرایط عادی برگردد و بازار به ثبات برسد.

در نخستین جشنواره ملی کشاورزان ایران و سی یکمین دوره انتخاب و معرفی کشاورزان برتر از ۱۱۸ نفر کشاورز و پژوهشگر برتر تجلیل شد.

ارج نهادن به تلاش تولیدکنندگان و روستاییان، ایجاد انگیزه و رقابت سالم بین تولیدکنندگان کشاورزی و تشویق آنان، معرفی الگوی عملی و قابل اعتماد جامعه کشاورزی و روستاییان و عشایر و تقویت تعامل بین تولیدکنندگان و پژوهشگران و فناوران عرصه کشاورزی از اهداف برپایی این جشنواره است.
منبع : ایرنا

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):
درحال حاظر نظری برای این خبر وجود ندارد


نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 Security code
 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان