کد خبر: 40126 تاریخ انشار : 1396/12/02 11:13
اندازه متن
ارتفاع سطر

کارشناس مسکن:

بازار مسکن به تعادل خواهد رسید

بيش از ده عامل اصلي باعث تغيير قيمت مسكن خواهند شد كه هر يك به تنهايي كارساز نيست.

بيش از ده عامل اصلي باعث تغيير قيمت مسكن خواهند شد كه هر يك به تنهايي كارساز نيست.
عباس شوكتي كارشناس مسكن در گفتگو با ابرار  اقتصادي اعلام كرد : تحولات بازار مسكن هميشه مبتني بر عوامل گوناگوني از جمله ارز ، حامل هاي انرژي ، طلا ، در آمد نفتي دولت و سياست كلان كشور در حوزه داخلي و خارجي ، تسهيلات بانكي و قوانين شهرداري ، درآمد خانوارها و برآيند اين فاكتورها تعيين كننده قيمّت مسكن ميباشد.
البته نكته مهمي كه نبايد فراموش كرد اين است كه اتمسفر رواني و ذهنيت آحاد جامعه نقشي سازنده در نحوه شكل گيري اين مسير دارد .
هم اكنون اكثر سازندگان از بازار توليد داخلي استفاده ميكنند و خدمات عمومي مثل آب و برق ربطي به افزايش قيمّت ندارد و قيمّت كارگر در كشور ما از تمام دنيا ارزانتر است.
شوكتي اعلام كرد: سوداگران نقش به سزايي در جو رواني و حباب گونه مسكن داشته و شكستن حباب به وسيله اطلاع رساني درست و آگاه سازي جامعه مسير خواهد بود .
قطعاً بازار مسكن تثبيت و تعادل خود را به دست خواهد آورد.
هم اكنون بالغ بر دو ميليون و هفتصد و هشت و پنج هزار خانه خالي در كشور وجود دارد كه ركودي كه ما در اين يكي دو ماه اخير به آن ورود كرده ايم علناً بازار كاملاً خوابيده و فروش همين واحد ها هم كار بسيار مشكلي شده چه برسد كه ما به فكر افزايش قيمّت در آينده هم باشيم.
شوكتي خاطر نشان كرد بازار مسكن به هيچ عنوان گنجايش افزايش قيمّت را نداره و افزود : من مكرراً اعلام كرده ام در خريد خانه عجله نكنيد و اگر فوريت در خريد نداريد دست نگه داريد. وقتي تقاضايي نباشد خود به خود قيمّت ها تعديل پيدا ميكند و انشالله در بهار آينده شاهد كاهش بيست درصدي قيمّت ها باشيم.
دولت خدمتگذار هم تمهيداتي جدي در اين مورد را مهندسي كرده كه انشالله به كمك دولت و مردم سال آينده سال ثبات قيمّت و شاهد كاهش قيمّت مسكن  و رونق بازار باشيم.
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):
درحال حاظر نظری برای این خبر وجود ندارد


نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 Security code
 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان