کد خبر: 56695 تاریخ انشار : 1395/10/12 23:33
اندازه متن
ارتفاع سطر

اعلام شرایط اعزام نیروی کار به کشور ایرلند

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران شرایط متقاضیان اعزام به کشور ایرلند را اعلام کرد.

به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،کرباسی ضمن تشریح مفاد این سند همکاری که در دوم مهرماه سال جاری بین بخش خصوصی دو کشور در محل سفارت کشورمان در دوبلین ایرلند امضا شد، افزود: افراد واجد شرایط و متقاضی اعزام پس از ورود به ایرلند و گذراندن دوره های آموزش زبان و فراگرفتن حرفه های آشپزی و هتلداری و زیرمجموعه این رشته ها در بازار کار ایرلند مشغول به کار خواهند شد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران( اصکابا) در بخش دیگری از این گفت و گو، افزود: نیروهای اعزامی پس از پایان مرحله اول و در صورت رضایت کارفرما می توانند ضمن تمدید قرارداد جدید خود در بازار کار این کشور مشغول به کار باشند .

کرباسی صنعت گردشگری و اقتصاد قوی کشور ایرلند را مهمترین شاخصه های آن دانست که نیروهای خارجی شاغل در آن می توانند پس از مراجعت به کشور خود و با توجه به دورهای آموزش فراگرفته و اشتغال در کشور ایرلند ضمن انتقال تجربه خود به راحتی جذب بازار کار داخلی شوند.

کرباسی شرایط اولیه متقاضیان اعزام به کشور ایرلند را حداکثر سن 40سال تمام، آشنا به مکالمه زبان انگلیسی و ارایه مدرک زبان تا هنگام اعزام، آشنا به یکی از مهارت های هتلداری و آشپزی و زیر شاخه های مرتبط و ارایه مدارک فنی و حرفه ای و یا سابقه کار مرتبط مورد تائید عنوان کرد.

این مقام مسئول گفت: متقاضیان واجد شرایط جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس وب سایت انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران به نشانی www.scaba.ir مراجعه نمائیند.

کرباسی در پایان این گفت‌وگو افزود، با تشکیل تیمی در انجمن و بهره مندی از تجارب کارشناسان این بخش ، به دنبال مذاکره با کشورهای دیگر نیرو پذیر در دنیا همچون آلمان ، استرالیا و..‌ هستیم تا بتوانیم با کسب توافق آنها در بازار کار این کشورها با حضور نیروهای کار ایرانی ، به ویژه نیروهای کار فنی و مهندسی و شاخه های فنی و حرفه ای نقش آفرینی کنیم.

رئیس هیات مدیره اصکابا یکی دیگر از اقدام هایی که به طور جدی در دستور کار قرار دارد ، الحاق و پیوستن انجمن به کنفدراسیون کاریابی های جهان citt است که با تحقق آن به طور قطع می توان به توسعه و رشد صنعت اعزام نیرو امیدوار بود.

کرباسی حمایت و پیگیری های وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی را خواستار شد.
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):
درحال حاظر نظری برای این خبر وجود ندارد


نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 Security code
 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان