کد خبر: 69091 تاریخ انشار : 1396/08/21 22:24
اندازه متن
ارتفاع سطر

آغاز ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نفت تا چند روز دیگر

وزیر نفت از برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت برای جذب 2300 نیرو در دی‌ماه امسال خبر داد و گفت: ثبت نام برای این آزمون این هفته آغاز می‌شود.

به گزارش ماد ؛ بیژن زنگنه بیان داشت: صنعت نفت با وجود واگذاری همه پتروشیمی‌ها و بیشتر پالایشگاه‌ها در سال 1392 با تراکم نیروی انسانی و افزایش چشمگیر نیروهای آن نسبت به سال 1384 روبرو بود و از همین جهت در چهار سال گذشته از جذب نیروی جدید خودداری شد. البته بیشتر نیروهای اضافه شده به صنعت نفت در گروه‌های شغلی به فعالیت‌های پشتیبانی عمومی مربوط می شوند.
زنگنه افزود: آخرین آزمون منسجم استخدامی صنعت نفت مربوط به اردیبهشت سال 1392 بود که در آن آزمون نیز به دلایل ساختار طراحی شده، این صنعت به میزان زیادی از جذب نیروهای ممتاز محروم شد.
وزیر نفت ادامه داد: صنعت نفت سالیانه با بازنشستگی برخی نیروهای متخصص روبروست و بدان معنا که با وجود تراکم نیروی انسانی در سال‌های آینده در برخی بخش‌های تخصصی با کمبود نیروی انسانی مواجه می شود.
وی گفت: نظام اجرایی صنعت نفت بویژه با رفع تحریم‌ها و ورود شرکت‌های خارجی، اجرای مدل جدید قراردادهای نفتی، رشد چشمگیر تولید گاز، گازرسانی به روستاها و نیروگاه‌ها و صنایع و در نتیجه تغییر ماهیت سوخت رسانی، واگذاری همه پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها، دچار تغییر چشمگیری نسبت به گذشته شده و می‌شود.
وزیر نفت اضافه کرد: نیاز جدی این است که نیروهای جدید از سواد بالایی در همه حوزه های تخصصی و عمومی برخوردار باشند. به همین جهت رشته‌هایی مثل گرایش‌های مختلف رشته‌های مهندسی نفت، اقتصاد، اقتصاد انرژی، حقوق و حقوق تجارت بین الملل، مدیریت اجرایی، مدیریت مالی و مهندسی ایمنی در نیازهای استخدامی دیده شده است.
«با توجه به شرایطی که برای ورودی آزمون بخش نخبگان در نظر گرفته شده، برای اولین بار در صنعت نفت، ورودی آزمون و نه فقط خروجی آن از افراد نخبه است و جذب از بین نخبه‌ترین‌ها انجام می شود.
وزیر نفت گفت: مجوز استخدام 2300 نفر برای این آزمون‌ها از سازمان امور اداری و استخدامی پس از طی مراحل مختلفی دریافت شد که 1250 نفر از این سهمیه به جذب نخبگان و 1050 نفر نیز به جذب افراد حرفه‌ای باتجربه اختصاص یافته است.
به گفته وی، عموم جذب نخبگان به ستادهای شرکت‌ها و بخش‌های تخصصی در سکوهای تولید نفت و گاز و بیشتر جذب نیروهای باتجربه به واحدهای عملیاتی تخصیص یافته است و برای جذب 2 گروه، 2آزمون جداگانه با شرایط متفاوت برگزار می شود.
زنگنه اعلام کرد: شیوه برگزاری آزمون‌ها طبق مقررات صنعت نفت خواهد بود که 2بخش عمومی و اختصاصی دارد و بخش تخصصی آزمون افراد حرفه ای (جذب 1050 نفر) از سوالات کاربردی و مرتبط با حرفه طراحی می شود.
منبع : ایرنا

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):
درحال حاظر نظری برای این خبر وجود ندارد


نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 Security code
 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان