کد خبر: 71266 تاریخ انشار : 1396/06/20 11:33
اندازه متن
ارتفاع سطر

فعالیت 32 صندوق خرد روستایی با بیش از سه هزار عضو در ریگان

با رویکرد تحقق اقتصاد مقاومتی و بمنظور توانمندسازی ساکنان مناطق روستایی 32صندوق خرد روستایی در مجموع با سه هزار و 200عضو در شهرستان ریگان راه اندازی و فعال شده اند.

به گزارش ماد ؛ محمد مطهری نیا معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرماندار ریگان دوشنبه با اعلام این مطلب افزود:این صندوق های خرد روستایی که به همت منابع طبیعی و آبخیزداری و معین (یاور)اقتصاد مقاومتی در شهرستان ریگان راه اندازی شده اند موجبات اشتغال پایدار و بالا رفتن ضریب ماندگاری در روستاها را فراهم کرده است .
وی تصریح کرد: مقدمات چهار صندوق خرد روستایی ویژه بانوان در این شهرستان فراهم گردیده که با نیاز سنجی انجام گرفته شده این تعداد به 10صندوق افزایش خواهد یافت .
مطهری نیا گفت: در مرحله اول شکل گیری این صندوق های خرد روستایی مبلغ پنج میلیون ریال به هر صندوق تسهیلات داده می شود که با سهم آورده اعضای صندوق و پرداخت تسهیلات در نوبت های بعدی این مبلغ افزایش قابل ملاحظه ای خواهد یافت .
وی با اشاره به موفقیت 10صندوق خرد روستایی در یکی از روستاهای شهرستان اظهار داشت :این صندوق ها آورده هرکدام از انها به یکصد میلیون ریال افزایش یافته است .
شهرستان ریگان در شرق استان پایلوت اقتصاد مقاومتی می باشد که تا مرکز استان 285کیلومتر فاصله دارد و دارای دو بخش مرکزی و گنبکی و 302پارچه آبادی است.
منبع : ایرنا

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):
درحال حاظر نظری برای این خبر وجود ندارد


نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 Security code
 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان