کد خبر: 75046 تاریخ انشار : 1395/10/21 13:49
اندازه متن
ارتفاع سطر

آخوندی: آیت الله هاشمی همواره برای یکپارچگی ملی تلاش کرد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه فقدان آیت الله هاشمی رفسنجانی ضایعه بزرگی بود، گفت: ایشان همواره با صبوری برای انسجام و یکپارچگی ملی تلاش کرد.

به گزارش ماد ؛ عباس آخوندی در آیین تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در دانشگاه تهران  گفت: ایشان برای تامین منافع ملی و انقلاب اسلامی گام های اساسی برداشت و فراق او برای همه ملت ایران بسیار دردناک است.
آیت الله هاشمی رفسنجانی عصر نوزدهم دی ماه در سن 82 سالگی و به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش به ملکوت اعلی پیوست.
وی که از مبارزان برجسته انقلاب در زمان طاغوت بود، پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یکی از اعضای شورای انقلاب فعالیت های خود را در صحنه اجرایی کشور کلید زد.
نمایندگی مردم در مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری حضور در کسوت رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس جمهوری، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و ریاست مجلس خبرگان رهبری و همچنین حضور در مجلس خبرگان قانون اساسی از جمله سوابق اجرایی یار دیرین امام و رهبری در چهار دهه اخیر است.
آیین تشییع پیکر این مبارز انقلابی در دانشگاه تهران برگزار شد و آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بر پیکر ایشان نماز میت اقامه کردند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوران جنگ تحمیلی و همزمان با عهده دار بودن ریاست مجلس شورای اسلامی، نماینده امام (ره) در شورای عالی دفاع بود و در ماه های پایانی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، جانشین فرمانده کل قوا شد که در نهایت این جنگ با پذیرش قطعنامه آتش بس از سوی امام خمینی (ره) پس از هشت سال به پایان رسید.
آخرین حضور سیاسی او در انتخابات سال گذشته مجلس خبرگان رهبری رقم خورد که توانست با اکثریت آرا و به عنوان نفر نخست، نمایندگی مردم تهران را در این مجلس بر عهده بگیرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی که یکی از ائمه جمعه تهران بود و در چهار دهه گذشته از چهره های اثرگذار در صحنه سیاسی کشور به شمار می آمد و به همین سبب محل مشورت و رایزنی بسیاری از نیروهای انقلاب از گرایش های گوناگون بود.
منبع : ا

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):
درحال حاظر نظری برای این خبر وجود ندارد


نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 Security code
 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان