کد خبر: 87525 تاریخ انشار : 1396/06/20 12:17
اندازه متن
ارتفاع سطر

تحقیق و تفحص از واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به جریان می‌افتد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به درخواست مهلت دو هفته‌ای توسط وزیر اقتصاد برای رسیدگی به حواشی واگذاری پالایشگاه کرمانشاه گفت: در صورتی که مشکل توسط کرباسیان رفع نشود در نخستین فرصت تحقیق و تفحص از این واگذاری دوباره از سر گرفته می شود.

به گزارش ماد ؛ پس از چندین بار ناکامی، مزایده واگذاری بیش از80 میلیون سهم پالایش نفت کرمانشاه در حالی در روز 20 دیماه سال گذشته توسط سازمان خصوصی سازی برگزار شد که این بلوک دولتی به ارزش کل پایه یک هزار و 795 میلیارد و 207 میلیون و 1907 هزار و 280 ریال قیمتگذاری شده بود و سرانجام این میزان سهام به قیمت 210 میلیارد تومان به فروش رسید.

البته این واگذاری بدون حاشیه نبوده است و در خصوص آخرین حواشی واگذاری سهام پالایش نفت کرمانشاه نیز تازگی‌ها نماینده کرمانشاه با اشاره به آخرین روند پرونده تحقیق و تفحص از واگذاری این پالایشگاه خبر از این داده است که چندی پیش وزیر اقتصاد و امور دارایی در مذاکره با نمایندگان کرمانشاه، دو هفته زمان درخواست کرد تا با تشکیل هیات داوری موضوع واگذاری پالایشگاه کرمانشاه مورد بررسی قرار گیرد.

احمد صفری با بیان اینکه گزارش تحقیق و تفحص از پالایشگاه کرمانشاه در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفته بود افزود: کرباسیان از نمایندگان درخواست کرد که این گزارش از دستور کار مجلس خارج شود تا با بررسی هیئت داوری اگر حقی از بیت المال ضایع شده باشد بازگردانده شود.

وی اضافه کرد: نمایندگان استان کرمانشاه این موضوع را به شرطی قبول کردند که بنده به نمایندگی از مجمع نمایندگان استان و نماینده دیوان محاسبات و نماینده‌ سازمان بازرسی کل کشور در این هیئت حضور داشته باشند تا مسائل و مشکلات واگذاری کرمانشاه بررسی شود که اگر در این هیئت به جمع‌بندی رسیدیم مشکل رفع می شود در غیر این صورت نخستین فرصت در صحن علنی تحقیق و تفحص ادامه می یابد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در هفته جاری و هفته آینده جلسه هیات داوری برگزار می شود یادآور شد: درخواست نمایندگان استان کرمانشاه از نخست بازگشت کرمانشاه به بخش دولتی بوده است و هم اکنون نیز چنین درخواستی دارد چراکه این استان شهرک صنعتی که بتوان از طریق آن اشتغالزایی کرد ندارد.

صفری با اشاره به اینکه پالایشگاه کرمانشاه دومین پالایشگاه نفت کشور است افزود: در مدت 8 سال دفاع مقدس مردم کرمانشاه برای حفظ پالایشگاه تلاش‌های زیادی کردند و حدود 12 نفر از پرسنل این پالایشگاه به شهادت رسیدند، لذا چرا باید با لابی‌گری‌ها پالایشگاهی که بیش از 2 هزار میلیارد تومان ارزش دارد به میزان ٢١� میلیارد آن هم به صورت اقساطی به فروش برسد.

عضو کمیسیون انرژی جلسه با بیان اینکه کارکنان پالایشگاه می توانستند با تشکیل یک شرکت سهامدار پالایشگاه شوند و اقساطی ١� درصد را پرداخت کنند به خانه ملت گفت: خریدار پالایشگاه اهلیت مدیریتی ندارد چرا که 10 درصد اقساطی که در مرحله نخست باید پرداخت می کرده را از بانک دی وام دریافت و پرداخت  کرده است، لذا پشتوانه مالی برای اداره پالایشگاه ندارد.
منبع : تسنیم

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):
درحال حاظر نظری برای این خبر وجود ندارد


نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 Security code
 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان