کد خبر: 87581 تاریخ انشار : 1396/08/21 21:47
اندازه متن
ارتفاع سطر

پست بانک بیش از 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات کم بهره به روستاییان داد

مدیرعامل پست بانک ایران گفت: برای توسعه اقتصاد روستاها و رونق کسب‌و‌کارهای خرد تاکنون بیش از 2هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌قیمت، به کشاورزان و دامداران پرداخت شده است.

به گزارش ماد ؛ «خسرو فرحی» افزود: پست بانک این میزان تسهیلات را از محل منابع صندوق توسعه ملی در بخش های کشاورزی، دامداری و منابع طبیعی، صنایع تبدیلی، تکمیلی و سایر بخش‌های مرتبط، تامین کرد.
وی ادامه داد: این تسهیلات در مناطق محروم برای خرید تجهیزات کشاورزی تا سقف 80 درصد قیمت دستگاه‌ها با بازپرداخت پنج ساله و نرخ 10 درصد و در مناطق برخوردار به عنوان سرمایه در گردش تا سقف 80 درصد مبلغ خرید مواد اولیه با نرخ 14درصد است.
فرحی گفت: در بخش خدمات کشاورزی نیز برای تامین کود، تهیه بذر مرغوب، بوجاری و سایر عوامل تاثیرگذار بر کیفیت محصولات تسهیلات ویژه‌ای پرداخت می‌شود.
به گزارش ایرنا، 100 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد اشتغال در روستاهای کشور اختصاص یافته است و به گفته عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، بزودی سهم هر استان ابلاغ می شود.
اکبر رنجبرزاده یادآوری کرد: 50 هزارمیلیارد ریال از صندوق توسعه ملی و 50 هزار میلیارد ریال از منابع بانکی تامین شده است که با سود چهار تا 6 درصد در اختیار افراد بیکار در روستاها قرارمی گیرد.
وی اضافه کرد: روستاییان می توانند برای ایجاد تولیدی های کوچک و دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید، پست بانک، بانک کشاورزی و توسعه تعاون مراجعه کنند.
منبع : ایرنا

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):
درحال حاظر نظری برای این خبر وجود ندارد


نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 Security code
 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان