کد خبر: 92895 تاریخ انشار : 1396/08/21 22:33
اندازه متن
ارتفاع سطر

پیش بینی سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد ریالی در 2 طرح توسعه چادرملو اردکان

مدیر مجتمع صنعتی معدنی چادرملو اردکان پیش بینی کرد که در اجرای 2 طرح توسعه در این واحد تولیدی 10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شود.

به گزارش ماد ؛ محمود مصری نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود : طرح احداث کارخانه گندله سازی جدید با ظرفیت چهار میلیون تن در سال در دستور کار است، موارد فنی مربوط به این طرح نیز در حال تدوین است و در حال اخذ مجوز از نهادها و اداره های مرتبط از یکسو و جذب سرمایه خارجی برای شروع عملیات اجرایی کارخانه هستیم .
وی اضافه کرد : برای اجرای این طرح هفت هزار و 177میلیارد ریال سرمایه گذاری پیش بینی شده است که در صورت توفیق در جذب فاینانس،این طرح در بازه زمانی چهار سال اجرا خواهد شد.
مصری نژاد همچنین اجرای طرح احداث 2 واحد نورد به ظرفیت یک میلیون و 100هزار تن(هر یک 550 هزار تن) در سال را از دیگر برنامه های مجتمع صنعتی معدنی چادرملو عنوان کرد و افزود : ساخت این واحد فولادی نیز با پیش بینی سرمایه گذاری 2 هزار و 646 میلیارد ریال در دست مطالعه است.
این فعال صنعتی ادامه داد: برای تامین نقدینگی اجرای این طرح هم ، استفاده از منابع داخلی شرکت و سایر منابع ، پیش بینی شده است و طبق برنامه ریزی های اولیه، این طرح در بازه زمانی سه ساله اجرا خواهد شد.
مدیر مجتمع صنعتی معدنی چادرملو اردکان در ادامه از پیشرفت 83 درصدی پروژه کارخانه احیا مستقیم آهن اسفنجی در مجاورت کارخانه شمش فولاد این مجتمع خبر داد و گفت : عملیات مربوط به کارخانه احیای مستقیم به عنوان یکی از پروژه های عظیم ملی با ساختاری بی نظیر ، با تلاش همکاران ماه های انتهایی نصب را پشت سر می گذارد.
وی افزود : با ساخت این واحد ، آهن اسفنجی به طور مستقیم و قبل از سرد شدن وارد کوره های ذوب می شود که با این روش تولید، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف آب و برق خواهد شد.
مصری نژاد یادآور شد: ظرفیت تولید این واحد سالیانه یک میلیون و 550 هزار تن آهن اسفنجی است و امیدواریم ساخت این واحد تا پایان سال 1396به اتمام برسد .
این مسئول اظهار امیدواری کرد تا نیمه اول سال 97 بهره برداری از این واحد نیز آغاز شود.
وی در مورد فعالیت کارخانه تولید شمش فولاد چادرملو نیز گفت : تولید شمش در مجتمع فولاد در حال افزایش است، امیدواریم تولید فراتر از میزان پیش بینی شده در برنامه تولید امسال را داشته باشیم.
وی اظهار کرد: طبق پیش بینی های انجام شده در برنامه تولید امسال، قرار است 300 هزار تن شمش فولاد خام در این کارخانه تولید شود .
وی تصریح کرد : تولید شمش در حال حاضر در سه شیفت ادامه دارد، آموزش های تئوری و عملی به دعوت شدگان به کار، که عمدتاً جوانان استان یزد هستند، توسط کارشناسان مجرب حاضر در کارخانه در حال انجام است.
مدیر مجتمع صنعتی معدنی چادرملو همچنین در خصوص طرح شبکه فاضلاب اردکان گفت : اجرای این طرح به طول حدود 265 کیلومتر به اتمام رسیده و به تصفیه خانه فاضلاب متصل شد و بهره برداری از آن در بخش هایی که به شبکه وصل شده ، آغاز شده است.
وی تاکید کرد: اجرای عملیات تصفیه خانه فاضلاب با استفاده از مدرن ترین طراحی ها و تجهیزات اروپایی، که در نوع خود بی نظیر است به اتمام رسید و آماده بهره برداری کامل است.
وی توضیح داد که با افزایش میزان ورودی فاضلاب خام به تصفیه خانه، قابلیت های درخشان خود در این صنعت را در معرض دید قرار خواهیم داد و علاوه بر انجام تصفیه فاضلاب می تواند به عنوان مرجعی علمی و عملی برای آموزش دانشجویان رشته های مختلف از جمله محیط زیست و آب و فاضلاب قرار گیرد.
وی همچنین شایعه کناره گیری خود را از مدیریت این واحد تکذیب کرد، و گفت: به دلیل نیاز به عمل جراحی و درمان بیماری ضرورتا مدتی در بیمارستان بستری و تحت درمان بود، و پس از بهبودی و ترخیص از بیمارستان با انرژی مضاعف و سلامتی کامل همچنان آماده خدمتگزاری به مردم منطقه است .
اردکان 98 هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن در 60 کیلومتری شمال شهر یزد واقع است.
منبع : ایرنا

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):
درحال حاظر نظری برای این خبر وجود ندارد


نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 Security code
 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان