کد خبر: 94226 تاریخ انشار : 1395/10/21 13:20
اندازه متن
ارتفاع سطر

وزیر نیرو:آیت الله هاشمی یک سیاستمدار برجسته وعالم دینی بسیارعمیق بود

وزیر نیرو گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یک سیاستمدار برجسته و عالم دینی، بسیارعمیق و فردی با نگاه بسیار روشن راجع به مسائل اجتماعی بود.

به گزارش ماد ؛ حمید چیت چیان روزسه شنبه درحاشیه مراسم تشییع پیکرآیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: عملکرد و مجاهدت بی وقفه ایشان در اولین روز پایه گذاری نهضت تا آخرین لحظه نشان می دهد که وی یک مرد بزرگ و تاریخی بود.
وی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در تمام طول تاریخ انقلاب به گونه ای روشنگری داشت که کسی نمی تواند آنها را بیان کند یا معرفی برای این روشنگری ها داشته باشد.
چیت چیان گفت: در زمان جنگ نیز یک نقش بی بدیلی در فرماندهی دوران دفاع مقدس داشت و همیشه ایده ها و تفکرات ایشان می تواند راهگشا در مسیر انقلاب باشد.
وزیر نیرو در پاسخ به این سوال که آیا با رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی تغییری در آرایش سیاسی کشور ایجاد می شود، گفت: پایه گذاری که امام راحل در دوران انقلاب انجام دادند و شخصیت های بزرگی همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی در این راه مجاهدت کردند این موضوع راه خودش را باز خواهد کرد و همه با وحدت و همبستگی این مسیر را ادامه خواهند داد.
وی خاطرنشان کرد:همچنین در این پایه گذاری رهبر معظم انقلاب پرچمداری آن را برعهده دارند به طور یقین ایران و جامعه ایران و اسلام را بر قله رفیع مجد و کرم قرار خواهد داد.
پس از مراسم تشییع، پیکر این روحانی فقید و چهره شناخته شده انقلاب و ایران در بهشت زهرا و در کنار امام خمینی (ره) در جایگاه ابدی خویش آرام خواهد گرفت.
قرار است مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه - ٢٢ دی ماه ٩٥- از ساعت 9:30 تا 12در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
منبع :

ارسال به ایمیل دوستان
پیام شما (اینجا را کلیک کنید):
درحال حاظر نظری برای این خبر وجود ندارد


نوشتن پیام
امتیاز شما:
12345678910 
 Security code
 
 
 
  MAAD NEWS AGENCY
ماد رسانه ایرانیان